Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: igor0111 » ndz mar 10, 2013 02:01

Witam, dziś z kolegą uderzyliśmy od rana do garażu celem sporej reperatury w jego seacie z silnikiem 1.9 TDI AFN.
Tak jak w planie było, wymieniliśmy olej, filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza, płyn chłodniczy, pompę wody, rozrząd(pasek, dwie rolki).
Samochód stał dość mocno pochylony w tył, bo przednie koła stały na podjeździe. Po zakończonej pracy nadszedł czas na odpalenie, odpowietrzenie układu chłodzenia i regulację kąta wtrysku. (Przed robotą vag pokazywał ok 43). Samochód z zalanym filtrem paliwa zapalił od strzału- jak zawsze! Temp 87 na vag więc regulujemy. Na początku było 20. Kilka lekkich(!) uderzeń gumowym młotkiem w pompę i wreszcie tdi timming pokazuje 47, zakańczam regulację. Gasimy autko i dociągam śruby pompy. Po 10 min próba odpalenia kończy się dłuuuugim kręceniem i rozładowaniem aku!!! Pierwsza diagnoza: przez pochył auta paliwo (ok 15 litrów) spłynęło na tył baku i układ się zapowietrzył. Zdejmuję przewód doprowadzający paliwo do filtra i okazuje się że jest suchy. Faktycznie bezpośrednio do filtra paliwa weszło sporo ON. Podpinamy dawcę prądu i po kilku minutach i ciężkim rozruchu auto odpaliło. Kontrola początku tłoczenia- po dociągnięciu śrub przestawił się w okolice 60. Gasimy, zapala od strzału i tak kilka razy, pod warunkiem, że przerwa w pracy silnika nie trwa dłużej niż ok 3-4 min. Im dłużej tym ciężej go odpalić. Odpalenie jest takie jakby faktycznie paliwa zabrakło, ale paliwo jest, bo nawet jeździłem dość dużo, żeby dobrze powietrze przegonić z układu. Problemy z odpaleniem nie ustąpiły. Aż boje się ranka, czy wogóle odpali. Jakieś sugestie? Czego się czepić? Może jakiś filtr paliwa jest felerny? Może coś w pompie? Wiem, że jest tam zaworek zwrotny, mógł ulec uszkodzeniu podczas takich uderzeń gumowym młotkiem?
Wielkie dzięki za wszelkie rady
Pozdrawiam


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: munior » ndz mar 10, 2013 02:35

igor0111 pisze: Czego się czepić?
igor0111 pisze:Może jakiś filtr paliwa jest felerny?
właśnie tego,albo jakieś połaczenie się rozsczelniło podczas wymiany
igor0111 pisze:Może coś w pompie? Wiem, że jest tam zaworek zwrotny,
Zapewniam cię że żadnego zaworka zwrotnego tam nie ma
igor0111 pisze: mógł ulec uszkodzeniu podczas takich uderzeń gumowym młotkiem?
Nie mógł ,bo go nie ma ...a uderzać żadnym młotkiem nie ma potrzeby ,do regulacji kąta wystarczy breszka ,albo duży śrubokręt


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: Sztomel » ndz mar 10, 2013 05:58

ależ jest zaworek zwrotny w pompie - fabryczny.


Obrazek

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » ndz mar 10, 2013 11:27

No właśnie, dotychczas nie miałem potrzeby używania gumowego młotka, bo inne pompy chodziły luźno, a w tym AFNie pompa była jakby przyklejona i breszką nie dało rady przesunąć....


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: munior » ndz mar 10, 2013 14:56

Sztomel pisze:ależ jest zaworek zwrotny w pompie - fabryczny.
Oświeć mnie Sztomel, bo ja go nigdy nie spotkałem ,rozbierając nie jedną pompę na cześci pierwsze... chyba nie masz na myśli kalibrowanego krućca powrotu w nastawniku ? bo zwrotnym to ja bym go nie nazwał ,raczej oporowym... faktem jest że jak stanie, to potrafi niezłego zamieszania narobić ,z temperaturą paliwa i dynamicznym kątem wtrysku, ale z odpalaniem ? ...nigdy ,bo robiłem różne experymenty :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » pn mar 11, 2013 23:57

Witam,
tak jak przeczuwaliśmy seat następnego dnia nie odpalił. Dopiero dziś trzeba było zapożyczyć spooorooo prądu i męczarnią odpalić maszynę. Odpalił, przejechał 4 km i zgasł- na całe szczęśćcie kilkanaście metrów od garażu. Kombinacji było mnóstwo. Metodą prób i błędów doszliśmy z kolegą do tego, że samochód chodzi bez zarzutów , o ile bezpośrednio z butelki zasysa ON. Nasze myśli skupiły się na filtrze paliwa, po którego wymianie i tak nic się nie zmieniło :( Zostało sprawdzić przewody paliwowe i podgrzewacz. Wszystko wskazuje na to, że przewód powrotny tj ten od podgrzewacza do baku był przytkany, bo metodą "usta-usta" (po odłączeniu przewodów przy baku) nie dało się go przedmuchać. W ruch poszedł kompresor i seat dostał asekuracyjnie nowy podgrzewacz. Kolega wyczyścił siteczko w baku z którego wylazł jakiś glut niewiadomego pochodzenia. Po ostatnich działaniach w przewodzie paliwowym doprowadzającym ropkę do filtra wreszcie pojawiła się nasza ukochana żółta ciecz :)
Dodam, że na potrzeby eksperymentów kolega przerobił tymczasowo tenże przewód z czarnego na przezroczysty wąż igielitowy umożliwiający podgląd wnętrza rurki.
Jak na chwilę obecną jest dobrze i mieć nadzieję, że już tak zostanie. Szkoda tylko, że nasza pompa wtryskowa musiała tak się męczyć bez smarowania... :(
No i aku...też kilkakrotnie się rozładował i raczej wiele z niego nie zostało...:(
Dziękuję za aktywność w temacie i pozdrawiam


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » wt mar 12, 2013 17:54

Problemów ciąg dalszy. Układ zasilania poskręcany i raczej szczelny. Odpalanie znaczenie się poprawiło, ale nadal po kilkunastu minutach potrzeba kilka obrotów wału żeby silnik odpalił, a i tak zapala poprzez "rozkręcanie się ". Jeśli odpalamy tuż po zgaszeniu to zapłon jet natychmiastowy, taki jaki powinien być. Pojawił się za to jeszcze jeden dodatkowy problem. Na zimnym silniku z tłumika wydobywają się dość pokaźne ilości niebieskiego dymu i śmierdzi jakby niedopaloną ropą. Problem ustaje gdy silnik się zagrzeje. Ma odpowiednią moc i chodzi jakby wszystko było w porządku...
Może panowie podrzucicie jeszcze jakieś pomysły?

Może logi zrobię?


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: igor0111 » wt mar 12, 2013 21:23

Zlogowałem silnik, żeby zachować porządek wrzuciłem do diagnostyki:
viewtopic.php?f=80&t=502789" onclick="window.open(this.href);return false;


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » śr mar 13, 2013 01:35

belcho99 pisze:Spieprzone a nie naprawione, nie masz pojęcia nie dotykaj. Na krawat i do mechanika
Wiesz dlaczego robię sam, a wiedzę staram się czerpać z takich miejsc jak to forum?
Otóż kiedyś miałem audi a4 i po odstawieniu do jednego mechanika na rozrząd wessało mi koło zapasowe, a u innego podczas roboty przy zawieszeniu został "amputowany" katalizator i wstawiona rura- nie dostałbyś szału? nie mam ochoty stać nad mechanikiem i patrzyć mu na ręce, dlatego wolę ryzykować tak jak tu...
belcho99 pisze: Do ponownego sprawdzenia kąt wtrysku
Tutaj http://vaglog.rtnet.pl/1igor0111_117944.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest pokazany kąt wtrysku. Nie uważam, że jest idealny, ale czy jest aż taki zły?
belcho99 pisze: przede wszystkim naciąg rozrządu i jego ustawienie
Podczas tych ceregieli 2 razy sprawdzałem
belcho99 pisze: Główne koło pasowe od rozrządu też ściągaliście? Jak nie dokręciliście solidnie to ścina klin i stąd te cyrki a nie żadne paliwo.... jak się ustawi to pali, jak przeskoczy to d*pa....
Nie ściągaliśmy, zęby były ładne, więc nie widziałem potrzeby. Co ciekawe, tuż po poskładaniu rozrządu silnik zaskoczył tuż po przekręceniu kluczyka.
Czy na przeskoczonym rozrządzie po kilku minutach postoju zapali z "rozkręcaniem sie", a tuż po zgaszeniu pali od strzału?


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » ndz mar 24, 2013 16:52

Problem rozwiązany. Niestety skończyło się u mechanika. Podobno padł jakiś elektrozaworek znajdujący się w pompie, który odpowiedzialny jest za samo odpalenie. "był tak zatarty, że nawet wyjąć go nie umieliśmy"- tyle usłyszeliśmy u mechanika. Koszt zaworka 250zł+ robocizna z uszczelnieniem pompy 450zł!
Na nasze pytanie czy mogliśmy to uszkodzić podczas naszych w/w prac otrzymaliśmy odpowiedź "Nie, pompa była jeszcze oryginalnie zaplombowana więc był to zbieg okoliczności i zużycie materiału".
Dziękuję za zainteresowanie tematem, pozdrawiam
P.S. Czy ten zaworek faktycznie kosztuje 250zł??


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: souler » śr kwie 03, 2013 19:20

zaworek 1xx zl :) oj tam mechanik


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: munior » śr kwie 03, 2013 21:02

igor0111 pisze:Podobno padł jakiś elektrozaworek znajdujący się w pompie, który odpowiedzialny jest za samo odpalenie. "był tak zatarty, że nawet wyjąć go nie umieliśmy"- tyle usłyszeliśmy u mechanika. Koszt zaworka 250zł
250zeta za n109 :panna: nieżle cię skasował,za taką cenę mozna całą pompę kupić :hmm: ...a swoją drogą to mi ten text zalatuje na ściemę
igor0111 pisze:był tak zatarty, że nawet wyjąć go nie umieliśmy"
nie ma takiej opcji żeby się n109 w środku zatarł :chytry: chyba że nie mogli go odkręcić ,to by się zgadzało ,bo to się często zdarza ...ale to akurat normalne i nic się tam nie zaciera ,tylko gwint stożkowy na n109 tak się zaciska :jezor: ale jakie spece ,takie texty :rotfl:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliw

Post autor: igor0111 » pt kwie 05, 2013 13:02

Niestety tym razem też samochód stał u tego samego mechanika u którego niegdyś pozbyłem się kata. No ale cóż, skoro lepszych nie mamy...


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problemy z zapalaniem po wymianie rozrządu, filtra paliwa.

Post autor: munior » pt kwie 05, 2013 20:26

igor0111 pisze:Niestety tym razem też samochód stał u tego samego mechanika u którego niegdyś pozbyłem się kata. No ale cóż, skoro lepszych nie mamy...
To się szkolimy i robimy sami :chytry: Bo jak będziesz dalej prowadzał do takich złodziei ,bo tak ich trzeba nazwać ,to możesz za którymś razem dowiedzieć się że twój samochód ,gdzieś się im zapodział i że tym razem nic ci za robotę nie policzą w ramach rekompensaty :hmm: Nie mieści mi się w bani , jak można komuś zajumać koło zapasowe ,czy wyciąć katalizator bez jego wiedzy ? toż to podchodzi pod paragraf i dziwne że nie poszedłeś z tym na policję :shock:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 207 gości