Jakie świece żarowe?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Jakie świece żarowe?

Post autor: daniel.wwe » wt mar 12, 2013 10:33

black raven pisze:1.9 TDI , ASZ
black raven pisze:świece
black raven pisze:podnoszące w jakikolwiek sposób osiągi auta
:rotfl: Sorki nie mogłem się powstrzymać


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » wt mar 12, 2013 14:05

wesol wyobraź sobie że moje auta ma świece żarowe i to aż 4 :D Cóż, taka anomalia :) Wiem, to niezwykle rzadki przypadek, że diesle ( silnik 1.9 TDI, ASZ ) mają 4 świece żarowe, a jednak się zdarzyło. Popatrz, to się chyba cud nazywa :bigok: I niech mi ktoś powie, że cuda się nie zdarzają :D

daniel19843
ulżyj sobie poprzez śmiech jeśli w inny sposób nie masz możliwości ( lub jest tego jakiś inny powód ) :rotfl:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Jakie świece żarowe?

Post autor: piori » wt mar 12, 2013 14:12

black raven pisze:piori wykaż się chociaż odrobiną swojej inteligencji
Ok, wykażę się w myśl zasady Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię na swój poziom i pokona doświadczeniem i kończę mój udział w tym temacie :glupek:
Pozostałym radzę to samo, nie ma co karmić trolla :pub:



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » wt mar 12, 2013 14:15

No tak - właśnie się wykazałeś - bez komentarza. ( cóż, jak widać każdy inaczej rozumie zwrot " inteligencja " ). Ale odnośnie tej zasady jaką przytoczyłeś zgadzam się z Tobą, dlatego więcej moich postów w tym temacie nie zobaczycie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie świece żarowe?

Post autor: wesol » wt mar 12, 2013 17:23

tez ma ASZ i AUY i wiem co i jak w nich jest. silniki SI zaplon iskrowy- tu moga byc jakies tam male roznice w mocach itp zaleznie od swiec- poprostu nie tyle co podnosza moc co poprostu te gorsze nie zmniejszaja mocy bo sa poporstu nieodpowiednie lub do luftu. W silnikach ZS zaplon samoczynny to sinik ktory ma swiece zaorwe tylko do odpalania silnika + ewentyalnie swiczki jeszcze sa podgrzewane te 2.5 minuty by silnik juz nie kulal a pracowal poprawnie.Swieczki nie biora udzialu w spalaniu. Tam swieczki podgrzewaja powietrze sprezane. Silniki diesla maja to do siebie ze nie ma tam mieszanki tylko powietrze jest spreazane tak mocno z eosiaga bardzo duza temperature i ciutke przed GMP górny martwy punkt jest podawane rozpylone paliwo czyli ropa. Od goracego powietrza ropa ulega zapelaniu w calej obietosci komory a nie jak w benzynowcu idzi elawinowo od wytwornika zaplonu jakim jest swieca iskrowa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jakie świece żarowe?

Post autor: italiano_83 » wt mar 12, 2013 19:16

Radzę zakończyć prywatne wycieczki w tym temacie oraz spamowanie i skoncentrować na konkretach udzielając jednocześnie przejrzystych odpowiedzi dla użytkowników forum :bajer: I radzę zapoznać się z treścią tego tematu przed napisaniem kolejnego posta :bajer:
W innym wypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje za łamanie regulaminu forum
:chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości