Jakie świece żarowe?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Jakie świece żarowe?

Post autor: ciachotdi » sob mar 09, 2013 22:21

panowie ja kupiłem słowackie Iskra inni narzekają a ja sobie chwalę za komplet 80 zł i śmigają :helm:
kiedyś kupiłem do 1.9 td boscha i mineły 4 lata i nic się z nimi nie działo ale to inna konstrukcja



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » pn mar 11, 2013 18:37

Panowie w jakie świece zaopatrzyć 1.9 TDI , ASZ ??? Czy są dostępne świece sportowe ( mam na myśli podnoszące w jakikolwiek sposób osiągi auta ) ???



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Jakie świece żarowe?

Post autor: ja4rqu » pn mar 11, 2013 19:32

czy jest temat na forum: najlepsze/najciekawsze pytania zadane przez użytkownikow? Kolega byłby chyba w czołówce. Świec nie Ma sportowych...



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » pn mar 11, 2013 19:38

http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technol ... -sportowe/" onclick="window.open(this.href);return false; może na przyszłość najpierw poczytaj, a potem napisz bo to nie moje pytanie będzie w czołówce najciekawszych, a Twoja odpowiedź :bigok:



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Jakie świece żarowe?

Post autor: ciachotdi » pn mar 11, 2013 20:42

od kiedy iskra w dieslu wystepuje :goof:



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » pn mar 11, 2013 20:59

Link dotyczył potwierdzenia, że występują świece sportowe, a moje pytanie dotyczyło czy występują takie świece ( w domyśle żarowe bo ich dotyczy temat ). Teraz jasne?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jakie świece żarowe?

Post autor: munior » pn mar 11, 2013 22:35

black raven pisze: może na przyszłość najpierw poczytaj, a potem napisz bo to nie moje pytanie będzie w czołówce najciekawszych, a Twoja odpowiedź
Nie pogrążaj się :chytry: ,bo już wystarczająco zabłysnąłeś wiedzą na temat silnika diesla,pytając o swiece sportowe :jezor: i widze że nie potrafisz przyznać się do błedu ,tylko dalej brniesz w bagno , zgrywając cwaniaka :panna:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » pn mar 11, 2013 23:10

Ja zgrywam cwaniaka? Temat jest o świecach żarowych - zaprzeczysz może??? Spytałem czy istnieją świece sportowe ( w domyśle żarowe bo o tym jest temat , a dodatkowo napisałem "mam na myśli podnoszące w jakikolwiek sposób osiągi auta" ), więc gdzie widzisz problem??? Chyba ktoś tu ma problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, tylko tym kimś nie jestem ja :)

Widzę, jednak że wolicie robić z tematu OT niż udzielić pomocy. Ja w tym udziału nie zamierzam brać więc róbcie sobie w temacie OT-a :) Pomocy poszukam gdzie indziej.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Jakie świece żarowe?

Post autor: norek111 » pn mar 11, 2013 23:22

black raven, zamontuj sportowe i masz 20kucy więcej :-)


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Jakie świece żarowe?

Post autor: piori » wt mar 12, 2013 08:51

No dobra, to nie dział humor.
black raven pisze:Chyba ktoś tu ma problemy ze zrozumieniem
zasady działania silnika o zapłonie samoczynnym :chytry:
Jak sama nazwa wskazuje zapłon następuje samoczynnie (pod wpływem temperatury powstającej wskutek wysokiego sprężania). Nie ma świec zapłonowych, o których jest mowa w linku przez Ciebie podanym.
W silniku diesla świece żarowe (o ile w ogóle są, bo nie każdy silnik je ma) służą tylko do wspomagania silnika przy zapalaniu, a w silnikach o wtrysku bezpośrednim (SDI, TDI) działają tylko w niskich temperaturach. Chwilę po zapaleniu oraz gdy jest ciepło nie opracują już wcale. Więc jak mogą wpływać na osiągi?
Ostatnio zmieniony wt mar 12, 2013 08:54 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie świece żarowe?

Post autor: wesol » wt mar 12, 2013 08:52

swiece sportowe do silnika ZS- dobre.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jakie świece żarowe?

Post autor: black raven » wt mar 12, 2013 09:15

piori wykaż się chociaż odrobiną swojej inteligencji i przeczytaj post jaki napisałem wczoraj o godzinie 19:59 w tym temacie. Zakładam, że Twoja inteligencja pozwoli Ci zrozumieć słowa w nim napisane ( w tym te o linku o którym wspomniałeś ) Słusznie zauważyłeś też, że to nie dział humor ( brawo - jestem pod wrażeniem ), więc zakładam że jakieś pokłady inteligencji masz. Dziwie się zatem że nie doczytałeś tego co napisałem w 1 ze swoich poprzednich postów.

Jeśli chcecie załóżcie temat o tym w dziale humor - wtedy to ja z Was będę mieć ubaw, bo to Wy właśnie nie czytacie dokładnie tego co piszę. To jak pośmiejemy się?



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Jakie świece żarowe?

Post autor: ja4rqu » wt mar 12, 2013 09:33

nie ma świec sportowych zarowych, koledzy dostatecznie wytłumaczyli Ci na czym polega praca silnika zs i do czego są świece. Jeżeli dalej nie rozumiesz to już wtedy nie wiem jak dotrzeć do Twojej inteligencji...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie świece żarowe?

Post autor: wesol » wt mar 12, 2013 10:26

moze inaczej se da. Wyobraż sobie ze nie wsyztskie diesle maja swiece zarowe. TO moze cos juz to podpowie. Nie zawsze sa one konieczne do rozruchu i do pracy motorowni. Poza tym ni epracuja one caly czas tylko conajwyzej do 2.5 minuty od krecenia rozrusznikiem lub temp cieczy chlodzacej 68 stopni. Czyli najdluzsza praca swiczek zarowych to 210 sekund. Dluzej to one nigdy w zyciu nie pracowaly.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości