TEMPERATURA Golf 1.9 D 92r

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gr3gi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 04, 2006 11:31
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

TEMPERATURA Golf 1.9 D 92r

Post autor: gr3gi » sob sie 12, 2006 21:45

Ostanio pisałem posta na forum o przegrzamym silniku i jaki to ma skutki na pozniejsza jadze dziekuje za odpowiedzi..... Ale powstał mi kolejny problem TEMPERATURA ,wiem ze bylo o niej juz pisane mnóstwo postów uwierzcie mi za piatek i sobote wlasnie skonczyłem je czytać i mam pewne wątpliwości

Otóż wcześniej mialem zle połączony przewód do pompy na dole srodek tego weżA ponoc był tak wyrobiony ze jak dawałem klekotowi gazu to wywalał przewód zmienili mi na nowy
Zmienili mi również termostat płyn i niby wszystko ok temperatura leciutenko wiecej niz 90C* kolo 97C* jak samochód stał i go odpowietrzali włącza sie wiatrak.
Ale podczas jazdy temperatura dochodzi mi do 100C* i stoi jak słup dalej nie idzie czy to dobrze tak powinno być ??? dodam ze wczesniej tego nie miałem miałem 90 i koniec zakres termostatu jaki mi założyli jest 87C*(otwarcia) ponoc taki ma byc według katalogu .Jestem wlasnie na drodze wymiany termostatu o mniejszym zaresie 80C*(przy tej sie otwiera panowie sprawdzaja przed założeniem ) czy to rozwiązało by problem tak wysokiej temperatury . Jak jechałem sprawdzałem jak pisalu tuaj ludzie na forum zeby patrzec na kable czy są siepłe czy nie robi sie sprężenie wszystko jest oka .Pome poprzednio mi wymienili na nowa (w sensie innną pewnie ale nic jej nie słychac nic nie piszczy stuka cicho)

TO JAKA WLASCIWIE POWINNA BYC TA TEMPERATURA DLA DIESLA

Na postoju
Na trasie
Przy wiekszym przeciążeniu silnika



jantar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 14:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: jantar » sob sie 12, 2006 22:36

Po ok. 10 min. ma być równe 90 i tak ma trzymać bez względu na to czy to trasa czy miasto. W gorące dni w korku po ok. 15 - 20 minut stania wskaźnik idzie dalej tak po 100 i włącza się wentylator i schładza do 90.
Pozdrawiam



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz sie 13, 2006 08:02

na postoju 90*C
w trasie 90*C przy przeciążeniu ma prawo wzrastać ale musi być zbijana przez wentylator spowrotem do 90*C
mam założony termostat 87-102 a powinno byc 85-105 mimo wszystko mam 90 a przy ostrym przeciążeniu mam 95 i wraca na 90 :bigok:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz sie 13, 2006 09:52

Chłopaki skąd bierzecie te temp. macie jakieś wskaźniki?? gr3gi, co masz zalane płyn czy wode??
gr3gi, nie wiem czy ci pomogę ale ja mam założony termostat 87 stopni i mam mk2. Nie mogę ci określić dokładnie w jakich temperaturach co się dzieje. U mnie czy jadę czy stoję wskazówka utrzymuje się na środku (czyli 90 stopni). Jak stoję w korku i naprawdę jest gorąco to wskazówka wedruje pod 3\4 (czyli jest to prawie 110 stopni) i włancza się pierwszy bieg wentylatora i schładza to znów do środkowej podziałki. Kiedyś mierzyłem temp. termometrem piecowym. Przy 87-88 włączył się duży obieg przy 102 włonczył się wentylator (1 bieg). Moim zdaniem u ciebie jest wszystko w pożądku, a termostat zostaw 87 stopni bo 80 stopni w zime nie będzie dogrzewać auta.
Woda wrze przy 90 stopniach a płyn przy 100 stopniach oraz to jest układ zamknięty.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz sie 13, 2006 12:33

moze ci zle pokazuje.zmierz sobie temperature w zbiorniczku na postoju. powinna byc ok. 86-88 stopni. mi pokazuje okolo 100 stopni zawsze i sie nie przejmuje bo termometr pokazal wlasnie 86-88 na postoju.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz sie 13, 2006 12:43

vw_vandal pisze:Woda wrze przy 90 stopniach
Woda wrze w temperaturze 100 stopni tak mnie uczyli na fizyce :chytry:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz sie 13, 2006 12:47

marek2907, a jak napisze, że gotuje się przy 90 pasuje :chytry:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

gr3gi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 04, 2006 11:31
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: gr3gi » ndz sie 13, 2006 18:06

vw_vandal pisze:Chłopaki skąd bierzecie te temp. macie jakieś wskaźniki?? gr3gi, co masz zalane płyn czy wode??
gr3gi, nie wiem czy ci pomogę ale ja mam założony termostat 87 stopni i mam mk2. Nie mogę ci określić dokładnie w jakich temperaturach co się dzieje. U mnie czy jadę czy stoję wskazówka utrzymuje się na środku (czyli 90 stopni). Jak stoję w korku i naprawdę jest gorąco to wskazówka wedruje pod 3\4 (czyli jest to prawie 110 stopni) i włancza się pierwszy bieg wentylatora i schładza to znów do środkowej podziałki. Kiedyś mierzyłem temp. termometrem piecowym. Przy 87-88 włączył się duży obieg przy 102 włonczył się wentylator (1 bieg). Moim zdaniem u ciebie jest wszystko w pożądku, a termostat zostaw 87 stopni bo 80 stopni w zime nie będzie dogrzewać auta.


Woda wrze przy 90 stopniach a płyn przy 100 stopniach oraz to jest układ zamknięty.
Kolego ja mam plyn Borygo Q+ czy cos takiego

[ Dodano: 13 Sie 2006 18:13 ]
Własnie wrociłem z krakowa i jak jechałem na trasie to mi pokazywał 100C* jak zatrzymalem sie na parkingu zeby sprawdzic czy przypadkiem nie dzieje sie cos dziwnego wlaczyl sie normalnie wentylator i tem spadła do 95C* i tak cały czas mam ??

Uzywam plynu chlodzącego Boryqo Q+ no w srode bede mial inny jeszcze termostat o zakresie mniejszym bo teraz mam 87C* otwarcie i on na 100% jest dobry bo sprawdzali kolesie na zakładzie gdzie dałem samochod do sprawdzenia .
Aha bo czytam ze wentyl ma 2 biegi no powiem ze 1 bieg mi sie włącza ok 97 C* sprawdzałem a drugi ??????

Czy ta temperatura nie jest jednak za wysoka moze faktycznie zmierze ja sobie termometerem ale jak przejechałem ok 40KM to jak zatrzymalem sie na postoju to jak powoli odkrecałem zbiorniczek wyrównawczy to był SSSSSSYYYK i tyle nic mi nie wyniło tylko SSSYK cieplego powietrza



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz sie 13, 2006 21:20

marek2907 pisze:vw_vandal napisał/a:
Woda wrze przy 90 stopniach

Woda wrze w temperaturze 100 stopni tak mnie uczyli na fizyce
zwiększ ciśnienie to zacznie wrzeć przy 120 ;p zmniejsz ciśnienie to zacznie wrzeć przy 80 :bajer: jeszcze zapomniałem że istnieje kawitacja czyli zimne wrzenie :helm:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn sie 14, 2006 08:12

no to masz dobrze jak ci nie wybilo. zle wskazuje, tak bywa.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

gr3gi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 04, 2006 11:31
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: gr3gi » pn sie 14, 2006 11:19

SouleR pisze:moze ci zle pokazuje.zmierz sobie temperature w zbiorniczku na postoju. powinna byc ok. 86-88 stopni. mi pokazuje okolo 100 stopni zawsze i sie nie przejmuje bo termometr pokazal wlasnie 86-88 na postoju.
dzisiaj mierzylem termometrem do 150C* porzyczylem i robilem sobie testy
jak jest na desce temperatura 91 tyle mam w zbiorniczku
jak mu dawalem w dupe na desce 99 100C* w zbiorniczku 97C* 98C* wlacza sie wentyl i temperatura maleje do ok 93C* 95C*
Tylko jeszcze jedno dlaczego jak jade po trasie to ta temperatura 98C* 100C* jest caly czas ??? i nie spada wczoraj zauwazylem ze jak wlaczylem nagrzewanie wsrodku to troszke spadla

Ogólnie jak piłuje go nie wiem czy mozna to tak nazwac 120KM/h to ta temperatura 98C* 100C* czasem ciut wiecej i pozniej jak juz przestane pilowac spada do 95-97



Awatar użytkownika
sebekmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17, 2005 21:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sebekmez » śr sie 16, 2006 19:43

super, tak czytam posta az jutro sie umowilem z mechanikiem na wymiane termostatu bo mam identyczny problem z temperatura. jak mozna wystawic koledze punkt: "pomógł"? :)



wojt_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 31, 2006 11:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: wojt_bb » czw sie 17, 2006 08:26

Obrazek

ale tylko jak ty zakładasz temat ;]



bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

temperatura

Post autor: bercik2 » czw sie 17, 2006 14:06

u mnie jest ten sam problem jak jade szybcie to temperatura rośnie ale jak zatrzymam auto (sprawdzałem w zimie) wąż na dole zimny poczekam troche wąż sie ciepły robi i włącza się wentylator, jezdze już tak ponad pół roku i nic sie nie dzieje. spóbuje jeszcze wymienić wskaźnik temperatury bo wymiana czujnika na jakiś za 20 zł spowodowała że zaczął wskazywać jeszcze więcej więc wróciłem do orginalnego. jak ktoś dojdzie co to może być stawiam flaszkę :)


jak by nie było będzie bardzo miło :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 192 gości