Passat B5 Problem z odpaleniem silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Passat B5 Problem z odpaleniem silnika

Post autor: 89Bartezz » czw lut 14, 2013 14:43

Odkopię trochę temat bo też mi się zaczyna dziać to samo.
No więc dziś pobawiłem się vagiem
wyskoczyło mi 5 błędów:
-00668
-01117
-17978
-18027
-18008

Po usunięciu ani jeden nie wrócił do dziś.
Dziś po podpięciu pod kompa powrócił błąd 00668
Wyczyściłem styki na akumulatorze. akumulator jest nowy ma 2 tygodnie. Wtyczkę do komputera potraktowałem kontakt sprayem, przekaźnik 219 wyczyszczone nóżki, we wnętrzu jak nowy, wyczyściłem wszystkie wtyczki pomiędzy budą a puszką komputera w silniku. Bezpieczniki wszystkie dałem nowe.
Pod kierownicą na listwie zasilającej jest takie samo napięcie jak na zaciskach akumulatora.
Ładowanie na akumulatorze na wolnych obrotach bez obciążenia wynosi 14.4 i takie samo jest na listwie zasilającej pod kierownicą. Zaś VAG w grupie 12 widzi ledwo 14.14
Gdy włącze światła, ogrzewanie szyb i dmuchawę napięcie na akumulatorze spada do 13.9 zaś na VAGu pokazuje 13.6 a niekiedy i spadnie na 13.3

Ogólnie auto nie ma problemu z zapalaniem, nic się nie dzieje niepokojącego chodź raz zdażyło mi się że migała kontrolka z ładowania przez kilka sekund i już chyba od 2 tygodni nic się nie działo z nią.
Dodam że mam podłaczone odcięcie zapłonu pod przewód zasilający przekaźnik 219 ale zasila on sam przekaźnik a nie komputer ( czerwony kabel z zielonym paskiem)

Komputer mam ten poszukiwany przez wiele osób z końcówką GA, auto ma już magistrale CAN

Jak ktoś wie w passacie b5 przed liftem skąd idzie zasilanie komputera i gdzie jego masa jest podłaczona to bym postarał się i to wyczyścić

Z góry dziękuję za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości