szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 16:16

robertb1974 pisze: A dodam że prąd rozruchowy miał 380A, a obecnie 720A. Jak dla mnie to wymiana aku pomaga na jakieś pół roku.
bo ty masz inny silnik, problem najczęściej dotyczy BRU, BKC, BXE, BLS itp... czyli 90 i 105 konne a ty masz pewnie AVQ, problem pewnie dotyczy czego innego
robertb1974 pisze: A dodam że prąd rozruchowy miał 380A, a obecnie 720A.
to że ma na nalepce 720A nie oznacza że tyle ma, może mieć z tego jakieś 20-30% :bigok: a powiadasz że poprzedni miał 380 A ale raczej w DIN a nie w EN, 380A DIN = jakieś 620A wg EN :bigok:



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » czw lut 07, 2013 17:04

Teraz to już mam całkiem pustke w głowie.Najpierw byłem u tunera,mapy zmienione,kąt wtrysku,prędkość rozrusznika,ustawił rozrząd bo niby delikatnie odbiegał i mówił,że może to być już tylko rozrusznik,no to go wyczyściłem,sprzęgło nowe.Jeszcze gadałem z kumplem co mi robił rozrusznik,pomyślałem ,że może jakiś wadliwy jest ale mówił,że pięknie kręcił,wiadomo nie siedzi się w silniku ale następny mechan twierdzi,że podobny przypadek miał i był czujnik temp wody.Umówiłem się w wekend z bratem,przełoże aku,pogonie auto i zobaczymy czy jest poprawa,Mam nadzieje,że wejdzie jakoś aku i napisze.Z tego co czytałem to te 77 ah musi byc.Miałem najpierw 63ah jak go kupiłem,potem kupiłem od kumpla za grosze roczny 74 ah.Jednemu to nie przeszkadza ale mnie to wkurza jak chce odpalić i zaciskam zęby czy walnie czy nie,tymbardziej,że cierpi dwumas.pozdro


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 17:07

lukaselmo pisze:Umówiłem się w wekend z bratem,przełoże aku
bardzo dobrze, a jaki ma?
Z tego co czytałem to te 77 ah musi byc.Miałem najpierw 63ah jak go kupiłem,potem kupiłem od kumpla za grosze roczny 74 ah.
już pisałem że pojemność ma mniejsze znaczenie, ważny jest prąd rozruchowy



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » czw lut 07, 2013 17:28

On ma Varte black 88ah i 740 A,różnica będzie tylko 7 cm dłuższy cholinderka no,może być problem.Ja sobie upatrzyłem Varte Silver 77ah,780 A,zobaczymy co to będzie,sam jestem ciekaw bo męczy mnie ten problem.A dodam jeszcze,żeby było weselej,byłem w serwisie VW tydzień temu po klamke do otwierania maski i podpytałem gostka o ten problem to odp: najlepiej żeby podpiąć pod kompa ale on by zaczął od pompowtrysków albo je uszczelnić tak więć kolana mi się ugięły.Pozdrawiam


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 17:31

lukaselmo, nie drąż tyle, przy puszczających uszczelkach pompek na zimnym paliłby jeszcze ciężej, wypróbuj temat aku



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » czw lut 07, 2013 22:37

Byłem po te aku ale nie chce wejść,tak sobie myśle,bo kumpel ma prostownik ale zarazem ustawiany na rozruch,czy jak go zagrzeje i po tych około 10 min postoju bym podłączył prostownik pod aku na rozruch to da mi to jakieś odzwierciedlenie,czy to będzie za duży prąd?


lukas

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: krzycho85 » pt lut 08, 2013 00:25

Mówicie o takim efekcie przy odpalaniu jak u mnie?
[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: doggie » pt lut 08, 2013 12:33

krzycho85, nie, to nie to a po drugie ty pokazujesz motor na pompie VP a problem głównie tyczy PD 90 i 105 konnych

lukaselmo, rób jak uważasz, ja w zasadzie wszystko napisałem w pierwszych postach, wszystko wynika z podanego linku z forum golfa5,



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » sob lut 09, 2013 10:21

Witam ponownie.Przepraszam ale nie miałem wcześniej dostępu do internetu.Krzycho85,tak jak doggie napisał,to nie to,to jest taki odgłos jakby po zębach rozrusznik leciał i walnięcie i odpali albo puszczam i startuje od nowa i już wtedy ładnie wskoczy.Popatrze coś z tym i jak coś wyjdzie to napisze.pozdro


lukas

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » sob lut 09, 2013 15:13

Kupiłem ten aku 77ah 760A,no i niestety nie pomogło,głowa już mnie od tego boli i rece opadły,nie wiem już co to może być,a już pocichu myślałem że to jest przyczyna.


lukas

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » wt lut 19, 2013 12:50

Witam.I tak po nitce do kłębka,jak się okazało był uszkodzony czujnik temperatury wody.Wskazywał dobrze ale po jego wymianie szarpnięcia i walnięcia ustały.pozdrawiam


lukas

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: doggie » wt lut 19, 2013 12:52

czyli wcześniej pominąłeś ważny fakt - nie zdiagnozowałeś prawidłowo wskazań temperatury przy pomocy VCDS-a :chytry: Przecież jeśli czujnik źle wskazuje to da się to szybko zweryfikować :chytry:



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: lukaselmo » śr maja 22, 2013 10:06

Witam.Pisałem już o tym problemie i myślałem,że się skończył ale nie.Touran 2004r,bkc,156 tyś km i jak odpalam gorący silnik to szturchnie,walnie i odpali,nie zawsze tak jest.Jak jest zimny iciepłu to ok ale jak go pogonie,zgasze i odpalam po około 5 minutach to tak zrobi.Wymieniona dwumasa,akumulator,czujnik temp wody,zregenerowany rozrusznik,mapy zmienione i nic.Zastanawia mnie bo na kompie na wolnych obrotach spalanie to 1,1l a jak miałem golfa V tdi z tym silnikiem to spalanie było 0.6l.No i średnie spalanie wg.kompa to 7.8lna 100km a w rzeczywistości pali 6.0-6.2l.Byłem u tunera dzisiaj i podczas odpalania na zimnym nie szło paliwo a potem drugi strzał i ok,co to może być.Jak zostały zmienione parametry to było jeszcze gorzej,zmienił tak jak było,stwierdził,że jakby pompki były od innego typu,nic już nie wiem co to może być,pompki się kończą czy jak?Tylko z tym odpalaniem problem a tak to wsio ok,ręce opadają,podpowiedzcie coś.pozdrawiam


lukas

Awatar użytkownika
mrcn92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:33

szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: mrcn92 » ndz wrz 04, 2016 07:35

Witam,

Odświeżę temat. Aczkolwiek mam audi a3 sportback 1,9 TDI Silnik BKC. Mam ten sam problem co kolega wyżej. Wszystko zaczęło się od tego, że miałem problem z odpalaniem na zimnym silniku, na chwilę zapalał i gasł przy odpalaniu z dodaniem gazu odpalał. W między czasie padła mi turbosprężarka no i zostałem zmuszony wstawić w końcu samochód do mechanika. Wymienili mi turbo które nie działa jak należy ale to nie ważne, zweryfikowali iż problem leży przy wałku rozrządu a więc żeby mieć to z głowy wymieniłem go. I od tego momentu zaczyna się cała przygoda na zimnym silniku pali od strzała jak laleczka a jak się rozgrzeje np. jak podjadę na stacje benzynową i chce odpalić auto mam takie dziwne szarpnięcie silnikiem ale auto po chwili odpala. Od momentu kiedy kupiłem auto zrobiłem już dwumasa, turbo, wałek rozrządu, sprawdziłem pompki i wszystkie są w idealnym stanie, czujnik temp ok. Tak jak koledzy wyżej pisali wstawiłem do fachowca co się zajmuje tuningiem TDI-ków i dosłownie miesiąc po naprawie u poprzednich magików stwierdził, że turbo wsadzili mi totalny śmietnik ponieważ nie dmucha od dołu tylko przy ok 3 tyś jest efekt jak by sie załączała ale to efekt przeładowania turbosprężarki. Zrobił mi mapę na zimnym i na ciepłym silniku lecz to nie pomogło więc razem z nim mamy zagadkę do rozwiązania może ktoś z was miał tego typu problem.


Pozdrawiam
Mrcn92



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości