Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: Szczygieł » śr sty 23, 2013 16:11

Witam, dlaczego mam taki dźwięk po odpaleniu auta? Mam tak, jeśli auto stoi około 2-3 dni. Wiem, że akumulator słaby, ale mam nadzieję, że jeszcze wytrzyma tą zimę. Kontrolka ABS się świeci, bo akumulator raczej słaby, styki przeczyszczone
[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: italiano_83 » śr sty 23, 2013 19:17

Koło zamachowe ciągnie za wieniec zębaty rozrusznika .. a akumulator nie słaby tylko już bliski zgonu...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: odzim » śr sty 23, 2013 21:19

do wymiany akumulator bo bedzie -15 i nie odpalisz i rozrusznik do wyjecia i sprawdzenia moze tylko trzeba nasmarować


Obrazek

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: ciachotdi » śr sty 23, 2013 22:17

italiano_83 pisze:a akumulator nie słaby tylko już bliski zgonu.
i tu się nie zgodzę moj aku nowy i też się świeci abs a pali zawsze za strzałem



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: italiano_83 » śr sty 23, 2013 22:39

ciacho840 pisze:i tu się nie zgodzę moj aku nowy i też się świeci abs a pali zawsze za strzałem
Filmik lepiej dobrze obejrzyj ..i wsłuchaj się w odgłosy jakie wydaje silnik podczas kręcenia rozrusznikiem :smoke:
Świecąca się kontrolka ABS oznacza nic innego jak mocny spadek napięcia - gdyby podczas normalnego rozruchu zapalał się kontrolka abs, to bym sprawdził połączenie z masą i biegunów akumulatora i przyłącze przy rozruszniku jak i wartość napięcia podczas rozruchu na akumulatorze.
Przecież ten rozrusznik ledwo wałem obraca :crazy: Więc kolega ma albo zajechany rozrusznik, albo dogorywający akumulator, albo i jedno i drugie ... co i tak w tym przypadku prędzej czy później doprowadzi do zgonu akumulatora, zajechany rozrusznik zrobi to w jedną zimę.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: ciachotdi » śr sty 23, 2013 23:04

italiano_83 jest coś prawdy w tym co piszesz.
przeszukałem nasze forum i sensownej odpowiedzi dlaczego abs sie zapala nie znalazłem. (doszedłem do wniosku ze po niżej -5 zapala się i już i tak się pogodziłem z tym abs-em) szukałem przyczyn ale nie znalazłem.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: odzim » czw sty 24, 2013 00:04

ciacho840 pisze:italiano_83 jest coś prawdy w tym co piszesz.
przeszukałem nasze forum i sensownej odpowiedzi dlaczego abs sie zapala nie znalazłem. (doszedłem do wniosku ze po niżej -5 zapala się i już i tak się pogodziłem z tym abs-em) szukałem przyczyn ale nie znalazłem.
wymiana rozrusznika sie klania (jezeli masz nowe aku) albo regeneracja ,twoj rozrusznik zabiera ci całe napiecie ,tak jak pisze italiano jeden sezon i po aku , ja tak mialem przy temp 0 wyjecie i nasmarowanie rozrusznika rozwiazało problem ale wszystko pozostałe sprawdzilem szczotki bendiks kabe masowy ,teraz jest poł obrotu walu przy minusowych temp


Obrazek

Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: Szczygieł » czw sty 24, 2013 16:40

Witam, akumulator nie jest w najgorszym stanie panowie, podłączony pod prostownik, prawnie pełny, także to wina prawdopodobnie rozrusznika i pobierania zbyt dużego napięcia. Mam dwa pytanka - pierwsze, czy jest możliwość sprawdzenia rozrusznika przez VAG-COM, czy wyskoczy jakiś błąd ? I drugie pytanie - czy jest prawdopodobieństwo, jeśli okaże się, że rozrusznik jest ciachnięty, będzie odpalał lepiej na ciepłym silniku ? Wiem, że to prawdopodobnie wina leży po mapie startowej, ale czy poprawnie działający rozrusznik ma wpływ na odpalanie na ciepłym silniku



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: italiano_83 » czw sty 24, 2013 19:15

Szczygieł pisze:Witam, akumulator nie jest w najgorszym stanie panowie, podłączony pod prostownik, prawnie pełny
To że trzyma napięcie to jedno, a to jaka jest jego obecna pojemność to drugie, sprawdź napięcie podczas rozruchu silnika.
Szczygieł pisze:pierwsze, czy jest możliwość sprawdzenia rozrusznika przez VAG-COM, czy wyskoczy jakiś błąd ?
Nie ..
Szczygieł pisze:Wiem, że to prawdopodobnie wina leży po mapie startowej, ale czy poprawnie działający rozrusznik ma wpływ na odpalanie na ciepłym silniku
W pewnym sensie, tak przyczyną nie palenia na ciepłym silniku jest fakt, że rozrusznik nie jest w stanie wystarczająco szybko zakręcić wałem korbowym.. więc stary zużyty rozrusznik lub uszkodzony nie będzie wyrabiał z kręceniem wałem silnika podczas rozruchu na ciepło i problem gotowy.
Tuner robi myk i obniża próg niezbędnych obrotów silnika i pewnie jeszcze pewnie podnosi dawkę palia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: odzim » czw sty 24, 2013 23:34

Szczygieł pisze:ale czy poprawnie działający rozrusznik ma wpływ na odpalanie na ciepłym silniku
tak , wymiana na nowy lub dobrze krecacy uzdrawia auto w odpalaniu na cieplym ale nie tak na długo jak zmiana map ,w twoim przypadku i tak trzeba zacząc od wymiany lub naprawy rozrusznika


Obrazek

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Dziwny dźwięk po odpaleniu ASV

Post autor: daniel23584 » ndz lut 16, 2014 11:29

Witam
Koledzy co moze powodowac takie "klepanie" po rozruchu zimnego silnika ASV? Szklanki po odpaleniu po chwili cichna a pojawia sie ten dzwiek.. czasmi trwa krocej czasami dluzej... na nagraniu slychac go od ok 24 sek i pod koniec nagrania zaczyna znikac
http://ulub.pl/v8gGvcIySs/nagrywanie005" onclick="window.open(this.href);return false;


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Dziwny dźwięk po odpaleniu ASV

Post autor: odzim » ndz lut 16, 2014 19:52

daniel23584 pisze:Witam
Koledzy co moze powodowac takie "klepanie" po rozruchu zimnego silnika ASV? Szklanki po odpaleniu po chwili cichna a pojawia sie ten dzwiek.. czasmi trwa krocej czasami dluzej... na nagraniu slychac go od ok 24 sek i pod koniec nagrania zaczyna znikac
http://ulub.pl/v8gGvcIySs/nagrywanie005" onclick="window.open(this.href);return false;
załoz swój temat i nagranie umiesc na czyms co mozna odsłuchac nikt na kompa nie bedzie ryzykowal sciagac te twoje nagrania ,pozdro


Obrazek

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: daniel23584 » pn lut 17, 2014 00:39

odzim, zalozylem temat to moderator usunal i kazal podpiac sie pod ktorys z istniejacych :jezor: przeciez tego nie trzeba sciagac, jest tam opcja 'osdluchaj'


ALH -> 205 -> soft

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Dziwny dźwięk po odpaleniu ALH [FILMIK]

Post autor: deskjet » pn lut 17, 2014 18:51

A czy czasem wtrysk tak nie klepie? Bo popychacz to chyba inny dzwiek wydaje...


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 85 gości