Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: berthold61 » ndz gru 23, 2012 12:52

a ja odzyskałem spokój duszy dopiero jak zastosowałem taki filtr paliwa http://allegro.pl/filtr-paliwa-tdi-sdi- ... 44548.html" onclick="window.open(this.href);return false; a wywaliłem to dziadowstwo oryginalne nareszcie święty spokój czy zapali czy grzebać i linka holownicza ,,,a przelew prosto do baku i po kłopocie już miesiąc a na tym oryginalnym raz co drugi raz co piąty dzień kaplica


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: Haki » ndz gru 23, 2012 14:15

Wystarczy zamontować filtr taki jak zastosowali w MK V by się pozbyć ( pseudo podgrzewacza - który jest niczym innym jak zwykłym zaworkiem ) powodującym zapowietrzanie się układu ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: tomek08 » ndz gru 23, 2012 14:56

Witam,
munior pisze:Wszystko to prawda ,teoretycznie tak to działa :chytry: ...tyle że praktycznie można zapomnieć że ten "podgrzewacz" cokolwiek nam podgrzeje w ujemnych temperaturach nie ma szans .
Tak to ma działać, ale w praktyce jest inaczej i doskonale z tego sobie zdaje sprawę. :helm:
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: munior » ndz gru 23, 2012 17:13

wesol pisze:munior- costy najlepszego zrobił. Chlopie to na ten filtr wszyscy narzekaja i ja ludzi namawiam na forach oplowskich ze by wywalali tą obudowe i zakladali filtr od golf 2 1.6. Obudowa filtra sie wypacza, uszczleka nie trzyma, wieczne problemu z zapowietrzaniem.
Hmm...w takim razie jak zaczną się u mnie z tym kłopoty ,to będę wiedział dlaczego :hmm: szczerze mówiąc to pooglądałem sobie ten filtr dość dokładnie ,i nie zauważyłem jakichś fabrycznych niedoróbek obudowy itp...jest tam jedna centralna śruba na torxa ,którą trzeba dokręcić z wyczuciem ,nawet podany jest moment 6Nm ...podejrzewam że to wypaczanie ,jak piszesz ,nie dzieje się samo z siebie ,tylko jak ktoś nie ma wyczucia w łapce i dopier...li tą śrubę na chama :chytry: ale może się mylę ...okaże się w przyszłości .Największą zaletą tego filtra jest podgrzewacz elektryczny z wbudowanym termostatem ,no i tanie wymienne wkłady i to była główna przyczyna ,dla której go założyłem
Michał_1977 pisze:munior, foty,foty,foty :food: Na co czekasz? :bajer:
Za bardzo nie ma czego fotografować :grin: bo mam to w audi 80 ,to raz ,dwa to praktycznie pasuje to w miejsce starego bez specjalnej rzeżby ...no chyba że za rzeżbę mozna uznać odcięcie wzmocnienia obudowy tego filtra ,zeby się zmieścił w ori okrągłą podstawę ,jaka siedzi w audi.Działa jak należy ,podgrzewa ropkę nie za dużo ,bo do ok.20 stopni,włacza się w podobnej temp.co świece żarowe ,czyli ok. 5 stopni .Trzech moich znajomych też na to namówiłem i jak na razie nie zgłąszają żadnych problemów ...pożyjemy zobaczymy :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: wesol » ndz gru 23, 2012 18:51

tak zazwyczja zle dokrecona obudowa w sensie za mocno. Ale tez nie wiem jak zorbiles te wejscia i wyjscia bo w oplu jest na taki szybko zlaczki i sa tam oringi ktorymi tez lubi zaciagnac.
Powiem szczerze z enie pamietam jak to tam jest zrobione czy tam jest jakis termostat to nie pamietam ale jest jakas sprezynka w tym deklu. Zawsze myslalem ze tam podgrzewaniem steruje ECM ale juz poprostu nie pamietam.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: krzycho85 » ndz gru 23, 2012 19:27

Wystarczy zamontować filtr taki jak zastosowali w MK V
Mówisz o czymś takim: http://allegro.pl/vw-golf-5-v-filtr-pal ... 08956.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Widzę, ze obudowa ma 4 króćce, czyli powrót z pompy będzie nadal przez filtr szedł do zbiornika?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: munior » ndz gru 23, 2012 19:55

wesol pisze:tak zazwyczja zle dokrecona obudowa w sensie za mocno. Ale tez nie wiem jak zorbiles te wejscia i wyjscia bo w oplu jest na taki szybko zlaczki i sa tam oringi ktorymi tez lubi zaciagnac.
Zgadza się ,tak mam ,na szybkozłaczki , na razie szczelnie ...ale można też założyć dokładnie taki sam filtr ,tyle że od renówki ,i tam nie ma tych szybkozłączek ,są wystające króćce na wężyk ,jeden pionowo do góry ,drugi poziomo ,więc problemu z nieszczelnymi szybkozłaczkami nie ma , zakładamy węzyki i dajemy opaski :D...tyle że w audi 80 filtr jest pod samą górą pokrywy silnika i to pionowe wyjście do góry niestety ''włazi '' już w maskę ,i oba podłaczenia muszą iść poziomo ...w vw ,czy w audi a4 można bez problemu włożyć taki filtr z pionowym jednym z króćców bo nie ogranicza nas już bliskość pokrywy silnika


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: Haki » pn gru 24, 2012 00:12

krzycho85 pisze:
Wystarczy zamontować filtr taki jak zastosowali w MK V
Mówisz o czymś takim: http://allegro.pl/vw-golf-5-v-filtr-pal ... 08956.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Widzę, ze obudowa ma 4 króćce, czyli powrót z pompy będzie nadal przez filtr szedł do zbiornika?

Zgadza się -- ale eliminujesz pseudo podgrzewacz ( który się do :ass: nadaje ) a wkłady są tanie


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

luki25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 21, 2011 20:09

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: luki25 » ndz sty 20, 2013 21:17

witam

mam problem z filtrem paliwa a mianowicie na jego górnej powierzchni zbiera mi paliwo. sprawdziłem wężyki i żaden nie jest pęknięty, mam zamontowane metalowe opaski na łączeniach przewodów z filtrem. czy możliwe jest że to tym zaworkiem leci paliwo??



Awatar użytkownika
chudy191989
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 21:14

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: chudy191989 » pn sty 21, 2013 02:29

u mnie temat rozwiązany.... złe ustawienie zapłonu powodowało długie kręcenie... teraz odpala na strzała, zero kręcenia...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=444403" onclick="window.open(this.href);return false;

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: lukasz_bliw » pn sty 21, 2013 09:25

luki25 pisze:witam

mam problem z filtrem paliwa a mianowicie na jego górnej powierzchni zbiera mi paliwo. sprawdziłem wężyki i żaden nie jest pęknięty, mam zamontowane metalowe opaski na łączeniach przewodów z filtrem. czy możliwe jest że to tym zaworkiem leci paliwo??
Tak to przez ten zaworek. Jego też się powinno wymienić przy wymianie filtra a przynajmniej oring pod nim. Jak się to powymienia to nic nie cieknie i nic się nie zapowietrza.

Na przyszłość - wysil się trochę i poszukaj - na tym forum już jest chyba wszystko - łącznie z tym jak polerować i wymieniać koło :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

voycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: voycio » śr lip 02, 2014 10:00

Panowie, wymieniam filtr paliwa na ten bez podgrzewacza, lecz nie mam żadnej rurki ani dwójnika żeby zmostkować węże paliwowe te od podgrzewacza. Ale mam za wolny zaworek zwrotny :hmm: którym mógłbym połączyć te przewody.
Czy montaż zaworka w tym miejscu może wpłynąć na coś negatywnie??



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: munior » śr lip 02, 2014 17:55

voycio pisze: wymieniam filtr paliwa na ten bez podgrzewacza, lecz nie mam żadnej rurki ani dwójnika żeby zmostkować węże paliwowe te od podgrzewacza. Ale mam za wolny zaworek zwrotny :hmm: którym mógłbym połączyć te przewody.
Czy montaż zaworka w tym miejscu może wpłynąć na coś negatywnie??
Nie wpłynie negatywnie na nic ,jak nie masz nic innego do połączenia dwóch wężyków to montuj zaworek ,tylko zamontuj zgodnie z kierunkiem powrotu paliwa ,czyli strzałką w stronę powrotu do zbiornika ,nie odwrotnie :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

voycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Cofanie się paliwa, zawór zwrotny i jego wymiana

Post autor: voycio » czw lip 03, 2014 08:18

Spoko tyle jeszcze ogarniam :grin: dzięki za info



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości