Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » czw sty 10, 2013 15:33

Wolę jednak dać drożej, by nie wtopić. To tak jak z olejami ( niby oryginał, a jednak podróba ).



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » czw sty 10, 2013 15:51

black raven pisze:Wolę jednak dać drożej, by nie wtopić. To tak jak z olejami ( niby oryginał, a jednak podróba ).
ok kup co chcesz. a wtym temacie zajmijmy sie dalej drgawkami silnikow ;)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » wt sty 15, 2013 12:09

pytanie za stowke ;) wyczytalem na forum passata, ze mozna podwyzszyc obroty silnika- wiec pytanie czy stanie sie cos z silnikiem jak mu zwieksze delikatnie obroty ?? teraz vag pokazuje mi srdnio od 882-924 jednak czasami pokaze miedzy 861 a 942 chwilowo bo chwiloto ale pokazuje takie.... a co do podwyzszenia to chcialbym to zrobic bo wtedy by mi mniej silnikiem rzucalo i pokulac sie tak troche :satan: do momentu zjazdu do PL czyli pewnie maj :D


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » czw sty 17, 2013 20:27

Jeszcze 1 pytanko z mojej strony. Czy ewentualną potrzebę wymiany tych uszczelek auto sygnalizuje w jakiś sposób kopceniem??? Czy objawem są tylko drgawki???



bolo1209
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 11, 2010 19:21

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: bolo1209 » czw sty 17, 2013 23:35

Witam. Mój golfik również wpada w drgawki jest to irytujące czasami mnie do szału doprowadza. Także miałem problem z odpalaniem ciepłego auta ale kolega znajomy mechanik zabrał mnie do swojego znajomego mechanika ten podepną vaga nawet nie wiem kiedy odłączył i kazał odpalić. Teraz Golf MK4 na ciepłym pali na pól obrotu. Nic mnie to nie kosztowało a normalnie kosztuje to koło 400zł. Nie wiem co zrobił ale powiedział ze nie trzeba wgrywać nowych map. Ja już chciałem rozrusznik i nastawnik regenerować ale teraz na ciepłym pali dosłownie "na dotyk". a co do drgawek to podejrzewam czujnik obrotów na skrzyni, czujnik temp. silnika, przepływke, sondę lambda. Ale znając życie to penie jakaś błachostka którą i tak nie znajdę nawet jak wymienię cały osprzęt silnika. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: needved » ndz sty 20, 2013 13:58

bolo1209 pisze:Także miałem problem z odpalaniem ciepłego auta ale kolega znajomy mechanik zabrał mnie do swojego znajomego mechanika ten podepną vaga nawet nie wiem kiedy odłączył i kazał odpalić. Teraz Golf MK4 na ciepłym pali na pól obrotu. Nic mnie to nie kosztowało a normalnie kosztuje to koło 400zł. Nie wiem co zrobił ale powiedział ze nie trzeba wgrywać nowych map.
Zapewne gość zwiększył dawkę rozruchową na max dlatego teraz lepiej pali. Po zalogowaniu w odpowiedniej grupie robimy adaptację i zmieniamy, tylko że w sterowniku mamy niewielkie możliwości i nie zawsze to pomaga.



gkliszcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 20:44
Lokalizacja: LWL

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: gkliszcz » ndz sty 20, 2013 14:15

Ewentualnie przestawił bez twojej wiedzy kodowanie skrzyni z manuala na automat i wtedy też auto będzie paliło od strzała. Testowałem to u siebie i na manualu rozrusznik obróci parę razy a na automacie praktycznie na dotyk.


Passat vr5 2.3 AZX 170ps

Awatar użytkownika
ergk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:29
Lokalizacja: Lubin

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: ergk » wt lut 12, 2013 15:48

Potwierdzam - wymiana uszczelniaczy pompowtrysków spowodowała uspokojenie silnika i wygaszenie telepawek. Generalnie nie to było powodem wymiany uszczelniaczy, cofało się paliwo jak postał dwa dni, i ostatnim rzutem pomogła wymiana uszczelniaczy. Ale wracając do tematu po wymianie uszczelniaczy i odpaleniu silnika opadła mi szczeka tak równo pracującego TDI PD od dawna nie widziałem.

A jeszcze jedna uwaga uszczelniacze bez problemu można sobie samemu wymienić nie jest to aż takie straszne halo jak to mechanicy czarują.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » śr lut 27, 2013 11:43

ergk pisze:Potwierdzam - wymiana uszczelniaczy pompowtrysków spowodowała uspokojenie silnika i wygaszenie telepawek. Generalnie nie to było powodem wymiany uszczelniaczy, cofało się paliwo jak postał dwa dni, i ostatnim rzutem pomogła wymiana uszczelniaczy. Ale wracając do tematu po wymianie uszczelniaczy i odpaleniu silnika opadła mi szczeka tak równo pracującego TDI PD od dawna nie widziałem.

A jeszcze jedna uwaga uszczelniacze bez problemu można sobie samemu wymienić nie jest to aż takie straszne halo jak to mechanicy czarują.
jak odszedles, ze to pompowtryski ?? ja wczoraj jadac z pracy diagnozowalem bipy na 23 kanale... i tylko 2pompowtrysk pokazywal -1 do 1, reszta prawie identycznie od 25 do 50 w zaleznosci od obrotow... silnikiem zaczyna mi coraz bardziej rzucac... gdzie wymieniales uszczelki ?? u siebie czy ales komus ??
dodam ze ciezko mi pali z rana. wczoraj sprawdzilem aku- po nocy pokazywal 12,7 a jak mu wlaczylem radio i swiatelka wszystkie mozliwe to to spadlo do 12.5... na vag pokazyje ladowanie 14,7


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: yogi44 » czw lut 28, 2013 19:48

mam skode octavię z silnikiem 1.9 tdi 110 km AHF i takie same problemy z drgawkami. Charakterystyczną cecha usterki jest to że drgawki sa tylko gdy koła są w ruchu- auto toczy sie na biegu jałowym. Drgawki te znikaja zaraz jak tylko koła zatrzymają sie i auto stoi w miejscu. przynajmniej tak jest u mnie i u innych przeważnie też . przeczytałem wiele wątków o problemach dti na wolnych obrotach i skłaniam sie do tego że rozwiązaniem problemu jest sterownik silnika. podobno wymiana na nowszą wersje pomaga. Niektórzy twierdzą nawet że częsc sterowników była wadliwa. Czytałem też że jeśli odczepi sie jakąś wtyczke od czujnika w skrzyni biegów to te drgawki znikaja. Wniosek : może uszkodzony czujnik w skrzyni biegów. Albo brak sygnału wpływa na poprawna prace silnika na wolnych obrotach.I znowu wychodzi że wina sterownika. Ale to tylko teoria. Jak zrobi sie ciepło to zaczne coś kombinować :helm:


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

Awatar użytkownika
DamianBorek
I <3 VAG
I <3 VAG
Posty: 99
Rejestracja: czw lut 07, 2013 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: DamianBorek » śr mar 13, 2013 17:39

Witam, podepnę się pod temat.
Mam silnik 1.9 TD i jak jest zimny po odpaleniu ma obroty jakieś 500, jak się zagrzeje to ma 900, ale jest problem bo strasznie rzuca silnikiem jakby chciało go wyrwać z ramy zaraz, dodam że stało się to od razu po tym jak sprawdzałem jego v max na autostradzie i jechałem z pełnym butem, i od tej pory tak się dzieje.

Podsumowanie:
Na biegu jałowym zimny czy ciepły rzuca strasznie, a na zimnym po odpaleniu ma niskie obroty. (500)

Pytanie:
Co to może być, sprawdziłem rozrząd jest okej.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » śr mar 13, 2013 19:29

Spytam w tym temacie bo często się o tym tutaj mówi. Mianowicie czy uszczelki na pompkach które kwalifikują się do wymiany mają jakieś wyraźne znaki zewnętrzne o świadczące o tym, że trzeba je wymienić? Nie wiem, np poci się w tamtych okolicach?



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: Dziadol » śr mar 13, 2013 22:36

@black raven

W miom przypadku na "zewnątrz" nic nie było widać....Uszczelniaczy PD jest kilka sztuk na jeden PD....Jednym z objawów kwalfikującym je do wymiany to przedewszystkim problemy z porannym odpaleniem auta (cofa się paliwo) oraz w niektórych przypadkach drgawki na biegu jałowym....

Ja wymieniałem w sierpniu 2012 na objaw problemu z porannym odpaleniem auta, ale rozwiązało to takze drgawki na biegu jałowym ... :D które takze u mnie występowały...Po wymianie odpala OK, drgawek nima... :hmm:

Pozdo....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » śr mar 13, 2013 22:51

Tylko, że moje auto może stać i 2 tygodnie i problemu z uruchomieniem nie ma, a dyrygawki na jałowym ( gdy jest zimny ) są :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 126 gości