Stukanie w okolicach rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arrchii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 29, 2011 20:24

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: Arrchii » czw gru 29, 2011 20:58

Witam, znalazłem na YT identyczny problem jaki występuje u mnie w aucie " onclick="window.open(this.href);return false; dźwięk wydobywa się z okolic rozrządu, nastaje przy poruszaniu kierownicą. Dodam ze przy kupnie wymieniałem (6 miesiecy wstecz) kompletny rozrząd w autoryzowanym serwisie boscha. Film jest opisany ze to napinacz paska wielorowkowego, czy to na pewno to? Przecież jest po wymianie. Dodam ze przy załączeniu klimatyzacji która działa prawidłowo wydobywa się tez z okolic rozrządu głośny szelest i silnik zaczyna nie równo pracować. Będzie ktoś w stanie na odległość stwierdzic co to jest?

Auto to golf IV 1.9 tdi 2003r. na pompo-wtryskiwaczach. Gdyby to komus bylo przydatne do diagnozy :)
Dodam także, ze przekopałem polowe neta w celu doinformowania lecz na marne...

Przenoszę do działu silników diesla - italiano_83



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: Baryla » czw gru 29, 2011 21:37

Arrchii pisze:nastaje przy poruszaniu kierownicą
Czyli wynika z tego że pompa wspomagania hałasuje. Zdejmij pasek wielorowkowy, odpal samochód jak nie będzie tego dźwięku oznacza to że nie wydobywa się on z rozrządu.



Arrchii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 29, 2011 20:24

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: Arrchii » czw gru 29, 2011 21:51

Dodam że po wciśnięciu pedału gazu stukanie znika... Włączę światła wtedy stuka jak by mocniej. Stuka tylko kiedy stoję czy to na biegu czy to na jałowym. Kiedy jąde nie ma żadnych stuków. Jak na złość podobny problem miałem w Astrze II ;]



Awatar użytkownika
klubber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 11, 2011 18:57
Lokalizacja: Zabrze

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: klubber » ndz sty 01, 2012 21:27

ja bym stawiał na sprzęgiełko na alternatorze, u mnie był identyczny dźwięk i po wymianie sprzęgiełka wszystko wróciło do normy


"-Ale kim pan właściwie jest?
-To nieważne! Ważne jest przestrzeganie przepisów BHP! Zwłaszcza na kolei."
Hydrozagadka

Awatar użytkownika
DAB36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 19, 2011 20:19

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: DAB36 » pn sty 02, 2012 20:30

siema,masz do wymiany sprzęgło jednokierunkowe na alternatorze (rolka) , a te odgłosy pochodzą z napinacza paska pk..... odpal auto i popatrz na napinacz paska ,będzie podskakiwał podczas tego stukania... jeśli tak to wymień rolke i po sprawie....pozdro


... w życiu piękne są tylko chwile ... R.R....
...człowiek z starą duszą...

Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: spwod » czw sty 10, 2013 23:38

Witajcie Panowie..
Ja w podobnej sprawie, a mianowicie wymieniłem już rolkę na alternatorze bo myślałem że to ona, ale po 2 m-cach "tarabanienie" :kac: wróciło, oczywiscie jak zdiagnozowałem to przy maksymalnym obciążeniu elektryką na zimnym silniku jest największe, doszedłem też prawdopodobnie do tego iż ma to związek z rolką napinacza (napinaczem) paska PK (wielorowkowego jak to zwą)
I teraz pytanie zasadnicze: co tak naprawdę podlega wymienie - sama rolka (a jest ona na sprężynie? jak mniej więcej widać) czy też jest tam siłownik, jakie występowały w poprzednich modelach silnikowych? czy trzeba wymienić cały komplet, czy wystarczy sama rolka?
Pytam bo mechanikowi nie chce się zajrzeć pod maskę, a chcę zamówić część, która faktycznie jest potrzebna, rolka to koszt lekko ponad 100 zł, a komplet (podobno - wg mechanika) to ok. 500 zł. :rotfl:
Silnik to AXR pompowtrysk oczywiście (rocznik 2002 - 74kW), Doradźcie proszę Ci którzy mieli z tym do czynienia :-)
Z góry dzięki za podpowiedzi :pub:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Re: Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: pawel99 » pt sty 11, 2013 09:02

spwod pisze:Witajcie Panowie..
Ja w podobnej sprawie, a mianowicie wymieniłem już rolkę na alternatorze bo myślałem że to ona, ale po 2 m-cach "tarabanienie" :kac: wróciło, oczywiscie jak zdiagnozowałem to przy maksymalnym obciążeniu elektryką na zimnym silniku jest największe, doszedłem też prawdopodobnie do tego iż ma to związek z rolką napinacza (napinaczem) paska PK (wielorowkowego jak to zwą)
I teraz pytanie zasadnicze: co tak naprawdę podlega wymienie - sama rolka (a jest ona na sprężynie? jak mniej więcej widać) czy też jest tam siłownik, jakie występowały w poprzednich modelach silnikowych? czy trzeba wymienić cały komplet, czy wystarczy sama rolka?
Pytam bo mechanikowi nie chce się zajrzeć pod maskę, a chcę zamówić część, która faktycznie jest potrzebna, rolka to koszt lekko ponad 100 zł, a komplet (podobno - wg mechanika) to ok. 500 zł. :rotfl:
Silnik to AXR pompowtrysk oczywiście (rocznik 2002 - 74kW), Doradźcie proszę Ci którzy mieli z tym do czynienia :-)
Z góry dzięki za podpowiedzi :pub:
Witam
Miałem podobnie, wymieniłem napinacz(038903315AE) i jak ręką odjąć :bigok:



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: indyczes » pt sty 11, 2013 19:46

Tylko wymiana całego napinacza da zadowalający efekt. Oczywiście napinacz dobrej firmy np. SKF, Ruville, Febi.



Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: spwod » sob sty 12, 2013 00:52

Dzięki wielkie Panowie, mechanik wyceniał mi na Ruville, cena jak pisałem koło 150 zł z tym że nie był pewien co i jak, ale teraz to ja już moge mu podpowiedzieć.
Jeszczer az wielkie dzięki. :pub:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Stukanie w okolicach rozrządu

Post autor: spwod » pt sty 25, 2013 23:25

Informuję i potwierdzam tylko że po wymianie w końcu jest cisza, wszystko gra. Wymieniłem ten napinacz, koszt z wymianą 160 zł Ruville.
Dzięki wielkie za podpowiedź w sprawie części. :pub:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości