Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: munior » pt gru 28, 2012 00:15

bambi001 pisze:czyli co moge stwierdzic odpinajac ten implusator
To że masz brudny nastawnik , ale to raczej w starych 1z i AHU :chytry: w twoim przypadku masz ewidentne objawy padniętego dwumasu


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

SimonNysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 20, 2012 21:49

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: SimonNysa » czw sty 03, 2013 12:50

munior pisze:
SimonNysa pisze:Może być tak, że któraś z tych nowych poduch jest walnięta? Co robić,
Nie jest walnięta :chytry: tylko jest to zapewne tania podróba ...już lepiej założyć jakieś ori używki ,albo odżałować na nowe ,ale nie tanie :hmm: W audi jest to samo ,wystarczy jedna "nowa " podróba ,i mamy "atrakcje "zapewnione :chytry:
kolego założyłem ze SWAG'a więc chyba raczej nie tania podróba...
Na starych, które z powrotem mechanik mi założył drgania są ale dużo mniejsze niż na NOWYCH.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » czw sty 03, 2013 22:16

SimonNysa pisze:
munior pisze:
SimonNysa pisze:Może być tak, że któraś z tych nowych poduch jest walnięta? Co robić,
Nie jest walnięta :chytry: tylko jest to zapewne tania podróba ...już lepiej założyć jakieś ori używki ,albo odżałować na nowe ,ale nie tanie :hmm: W audi jest to samo ,wystarczy jedna "nowa " podróba ,i mamy "atrakcje "zapewnione :chytry:
kolego założyłem ze SWAG'a więc chyba raczej nie tania podróba...
Na starych, które z powrotem mechanik mi założył drgania są ale dużo mniejsze niż na NOWYCH.
poduszki odprezone ?? ja tez zalozylem nowe i od kolegi z tego forum dowiedzialem sie ze poduszki nalezy "odprezyc" poluzowac- odpalic auto aby poduchy sie ulozyly-zgasic- i dokrecic


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: bambi001 » sob sty 05, 2013 22:34

czyli jak ktos zalozy poduszki odrazu nie "odprezajac" ich drgwaki dalej moga byc?? zna ktos jakiegos mechanika z wawy co zna sie na dwumasach itd chodzi mi o wymiane



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » pn sty 07, 2013 13:19

wkoncu tez podpisze sie do tematu... MKIV 1999r AJM kasta 6. przebieg 280tys przy 210tys wymienione kompletne sprzeglo + dwumas- nowe z luka... przy 230 wymienione boczne poduszki silnika- bo byly drgania i lewa byla juz wyeksploatowana- od rozrzadu.... kolko pasowe altka tez wymienione na nowe, a silnikiem dalej rzuca... na zimnym najgorzej- rzuca go od maski do szyby czolowej- tylko w jednej plaszczyznie... jak dodam gazu to silnik "dojdzie" do szyby czolowej i pracuje ok bez szarpan... robilem logi i pompki sa ok... wyczyscilem przeplywke- turbo szybciej pompowalo... tutaj watek moich logow http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=487222" onclick="window.open(this.href);return false; . juz nie wiem co robic. na trase do NL wlalem STP do czyszczenia pompowtryskiwaczy... bedac jeszczew polsce drgania widocznie zmalaly....ale dojechalem do NL... i na zimnym silniku po nocy drgania sa takie same... jutro rano nakrece filmik jak silnik praacuje...PS. bedac u mechanika mowil,ze kolo pasowe pompy wspomagania jest juz troche wypracowane... moze miec to wplyw na wibracje silnika ??

oto filmik na rozgrzanym silniku- 90 stopni
" onclick="window.open(this.href);return false;


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: needved » pn sty 07, 2013 22:07

Na filmie widać że kołysze sinikiem. Moim zdaniem coś jest nie tak z pompkami. Zaczął bym od wymiany uszczelek na pompkach.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » pn sty 07, 2013 22:18

needved pisze:Na filmie widać że kołysze sinikiem. Moim zdaniem coś jest nie tak z pompkami. Zaczął bym od wymiany uszczelek na pompkach.
sprawdzilem pompki przez ori vcds i nie sa tragiczne... jutro logi robie do powtorki....


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: needved » pn sty 07, 2013 22:30

Pompki można testować ale uszczelniaczy nie da radę



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » pn sty 07, 2013 22:58

needved, dzieki za sugestie. podrzuci ktos jeszcze jakies ?? czy to kolo pasowe pompy wspomagania nie bedzie mialo nic wspolnego ??


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: black raven » wt sty 08, 2013 21:43

Mam podobny problem i zaczyna mnie to irytować. Drgawki występują tylko i wyłącznie na zimnym silniku. W miarę jego rozgrzewania się są coraz mniejsze a gdy osiągnie 90 stopni zanikają całkowicie. Drgawki są cykliczne, czyli co kilkanaście sekund wpada w drgawki na jakieś 3-4 sekundy. Przy czym odstępy czasu i długość drgawek jest regularna. Problemu z paleniem nie ma absolutnie żadnego.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » wt sty 08, 2013 22:08

eFIeLiPeO pisze:needved, dzieki za sugestie. podrzuci ktos jeszcze jakies ?? czy to kolo pasowe pompy wspomagania nie bedzie mialo nic wspolnego ??
jeszcze jedna sprawa... z mojego miejscowego forum ludziska pisza aby sprawdzic hydrauliczny napinacz... ktory powinienem miec0 jednak u mnie w motorku tego napinacza nie ma... ktore silniki nie mialy owego napinacza ?? bo niby juz w AFNach byl montowany... nie wiem...kasta 6 .... rozrzad z motoryzacyjnego kupiony po nr vin jak i kolejny kupiony na allegro dla AJM nie pasowaly...


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: eFIeLiPeO » śr sty 09, 2013 11:44

nie wim czy to jakies odkrycie, ale dzisiaj rano na jak odpalilem motor to silnik nie mial drgawek- dopiero jak uslyszalem cykniecie w aucie - ok 30 sekund od odpalenia to drgawki zaczely sie nasilac- czy to przekaznik swiec moze byc odpowiedzialny za drgawki ??


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: OLGRAN » śr sty 09, 2013 16:24

eFIeLiPeO pisze:nie wim czy to jakies odkrycie, ale dzisiaj rano na jak odpalilem motor to silnik nie mial drgawek- dopiero jak uslyszalem cykniecie w aucie - ok 30 sekund od odpalenia to drgawki zaczely sie nasilac- czy to przekaznik swiec moze byc odpowiedzialny za drgawki ??

Kolego, grzały jeszcze świece żarowe i silnik był obciążony poprzez alternator więc ecu podawał więcej ON i silnik nie miał drgawek. Moje zdanie jest takie że przyczyną drgawek w PD jest zużycie pompek w stosunku do map ECU . Aby drgawki wyeliminować trzeba wymienić pompki( czasem pomaga wymiana oringów) lub korekta mapy do zużytych pompek. Tylko w miarę postępowania zużycia pompek mapę trzeba będzie korygować, tzw usuwanie skutków a nie przyczyny. Takie moje zdanie. Tyle w temacie


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: Dziadol » śr sty 09, 2013 17:48

OLGRAN pisze:Kolego, grzały jeszcze świece żarowe i silnik był obciążony poprzez alternator więc ecu podawał więcej ON i silnik nie miał drgawek. Moje zdanie jest takie że przyczyną drgawek w PD jest zużycie pompek w stosunku do map ECU . Aby drgawki wyeliminować trzeba wymienić pompki( czasem pomaga wymiana oringów) lub korekta mapy do zużytych pompek. Tylko w miarę postępowania zużycia pompek mapę trzeba będzie korygować, tzw usuwanie skutków a nie przyczyny. Takie moje zdanie. Tyle w temacie
No kolego ostra diagnoza. Nie zawsze drgawki powodują uszkodzone PD. Najpierw trzeba sprawdzić bipy...czy nie jest badzo wielki stan na plusie....
Ogólnie przyjmuje sie tak ze jak bip jest na sporym minusie to zazwyczaj ozanacza problem z mala iloscia paliwa. Natomiast dodatni wskazuje na zuzycie mechaniczne pomki...... choć nie zawsze......Tak więc z tą wymianą PD bym był ostrożny. Nie tania operacja...Na przykład u mnie w silniku BKC na drgawki własnie pomogła wymiana oringów na PD....Drgawki w naszych Gofrownicach to taka irytująca przypadłość.... :banghead:

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości