Plusy / minusy OR w silnikach PD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Plusy / minusy OR w silnikach PD

Post autor: dark972 » śr sie 09, 2006 20:47

mam prosbę aby ktos mnie przekonał by nie wlewać OR. do diesla tdi w golfie 4 2002...
Czemu i dlaczego!?
Ostatnio zmieniony wt sty 16, 2007 14:55 przez dark972, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr sie 09, 2006 20:51

dark972 pisze:Czemu i dlaczego!?
A czemu mamy Cie przekonywać?Chcesz to lej.Ja mam osiemnastoletniego klekota i leje ON,powiem więcej:leje BP Ultimate.A czemu?Bo mi sie tak podoba.A mój klekot to lubi i jest O.K.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr sie 09, 2006 21:02




rutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 17, 2006 11:42
Lokalizacja: Breslau

Post autor: rutek » śr sie 09, 2006 21:36

jak masz dostep do pelnego tekstu to moze udostepnij albo wklej caly tekst (troche tego bedzie). artykul ktory wskazales jest dostepny niestety tylko po zalogowaniu sie czyli z przyczyny oczywistej, dla mnie i podejrzewam dla wiekszosci, niedostepny.


"Skoro w człowieku liczy się przede wszystkim wnętrze,
to czemu w Playboy'u nie drukują zdjęć rentgenowskich?"

Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » śr sie 09, 2006 21:58

dark972 pisze:mam prosbę aby ktos mnie przekonał by nie wlewać OR. do diesla tdi w golfie 4 2002...
jak masz kase na mk4 to nie lej OR :bajer:


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

rutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 17, 2006 11:42
Lokalizacja: Breslau

Post autor: rutek » śr sie 09, 2006 21:59

wery Ci sękju dobry człowieku!


"Skoro w człowieku liczy się przede wszystkim wnętrze,
to czemu w Playboy'u nie drukują zdjęć rentgenowskich?"

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr sie 09, 2006 22:33

Mam mkII z 90 r i nigdy nie wleje mu do zbiornika OR ani innego syfu


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » śr sie 09, 2006 22:53

Ja mam TD i tez zawsze ON rozumiem ze jak ktoś ma 20letniego diesla wartego 1000zł i sobie leje jakiś syf ale nie do nowego auta którego naprawa bedzie 10razy kosztowniejsza niż całe te pozorne oszczędności i jeszcze jedna sprawa jak by mi ktoś powiedział ze moje auto wali frytkami to bym sie spalił ze wstydu ze jestem taki dziad i do mojej wypieszczonej bryczki leje takie coś


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » śr sie 09, 2006 23:34

A ja leję mieszankę OR z ON, a to że "wali frytami" - no ba mówi się trudno :) a jak będzie awaria pompy wtryskowej (bo chyba o to się głównie rozchodzi), to wiem, że jeżdżąc na OR już mi się za to zwróciło :)
Ale fakt - do nowej furki bym nie wlał OR - za duże ew. koszta...


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » czw sie 10, 2006 00:38

ja wlałem 9 litrow OR na jakies 10 litrow ON ,ale tylko raz!, ale wiecej juz nie leje bo szkoda mi silniczka ;)


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw sie 10, 2006 01:26

Czytałem to- oni troche tendencyjny test zrobili. Samochód to Golf IV, silnik z pompowtryskiwaczami i lali WYŁĄĆŻNIE rzepak bez domieszek. nir trudno przewidzieć że poległ. Ale dwójka 1.6 spisała się nie najgorzej, ale z tego co pamiętam pogorszyło jej się nieco.

Jeśli dolweać, to 2/3 ON i 1/3 OR, nie polecam 50/50.
Do samego oleju roślinnego inną konstrukcję musiały by mieć rozpylacze, ponadto dobre (lepkość) właściwości osiąga w temperaturze 80 stopni C. Domieszek więc nie należy stosować w zimie.

Przy domieszkach zauważalnie zaszkodzić nie powinno, chyba ze pompowtryskiwaczom- padną jak się patrzy;) Otworki, którymi dostaje się olej napędowy do pompowtryskiwacza ("nawiercone" po linii śrubowej na części obudowy), są praktycznie niewidoczne gołym okiem. Mixtury więc nie są najlepszym rozwiązaniem.

Mimo wszystko rzepak może osadzać nagary, bardzo często będzie konieczne czyszczenie ukladu zasilania (wlać jakiś srodek np. STP). Efektem może być mniejsza trwałośc silnika.
Jednak i tak się się opłaca,przecieżsamochodem nie jeździ się 10 lat tym samym.

Osobiście, podobnie jak tu kolega pisał- ja leje do TDi wyłącznie ULTIMATE na BP, a mimo to co jakiś czas (5 tys km) trzeba wlać środek czysczący, aby silnik odzyskał pełną moc na wysokich obrotach. Wtryski i tak się zanieczyszczają, choć już naprawdę nie wiem czym:(

Decyzja należy do Ciebie.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sie 10, 2006 09:13

Grzesiekk1982 pisze:a mimo to co jakiś czas (5 tys km) trzeba wlać środek czysczący
a co to za cudowne środki czyszczące jak się to to nazywa :-)?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw sie 10, 2006 11:39

a co to za cudowne środki czyszczące jak się to to nazywa :-) ?
Zaczne od tego jak to się objawia. Sprowadzilem tego Golfa, to kumpel opowiadał ze ejgo TDi nie chce jecgać więcej niż 140. Proponowano mu wymianę przepływomierza, regenerację turbiny i inne mądrości. Wymiana filtrów też nie pomogła. Zamuliło go po około 6-7 tys km w Polsce. Mnie zaczęło mulić po około 4 tys km. Tak charakterystycznie przerywa gdy ostro ciśniemy np na 4 biegu przy 3-3.5 tys obrotów. Na 5-ce tak samo. Samochód osiąga 140 i nic więcej:( Pod górkę mniej. Innemu znajomemu stało się to samo, ponadto czytalem w Motorze że na identyczne objawy uskarżał się właściciel Fabii TDi.

Za namową kumpla zalałem to coś: ŚRODEK DO CZYSZCZENIA UKŁADU WTRYSKOWEGO SILNIKA DIESLA czy jakoś podobnie to się nazywa. Jest to firmy STP w płaskiej butelce, z długą szyjką (jak wszystkie produkty STP). Butelka byla niebieska. z czerwonym korkiem. Niestety, więcej już tego nie. Teraz mialem takie samo, ale w czarnej butelce DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY CZY JAKOŚ TAK, NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE.

Po przejechaniu połowy baku z rozcieńczonym środkiem różnica jest niesamowita- wcześniej ciężko się rozpędzał powyżej setki, a w drodze powrotnej (po 400 km trasie) na TYM SAMYM odcinku złapałem 170 km/h.
Co by nie taknować i tak się suf na wtryskach osadza, dziwne, ze w Niemczech nie. Ja leje tylko Ultimate i może jest ciut lepiej niż przy zwykłym ON. Ale środek jest świetny i polecam wszystkim właścicielom grzechotników. Silnik zmienia się nie do poznania, przejechałem juz następne 4 tys km i dalej jest super.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 120 gości