Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilo55pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 02, 2010 18:53
Lokalizacja: ZMC

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: kamilo55pl » pt gru 07, 2012 13:10

Witam, Mam problem z golfem IV 1.9 tdi (ajm) a mianowicie, podczas jazdy zapala mi się kontrolka od grzania świec tak na 1 sek, i silnik traci moc dzieje się tak 4 razy na 100 km czasami wcale, jestem teraz za granicą więc chciałbym się pozbyć tego problemu jak najmniejszym kosztem, więc co to może być i jak to sprawdzić. I czy mogę jeździć z tym bez większych konsekwencji. Dzięki


od 10/2009 jest MK3 ABS + LPG ;)
od 10/2012 jest Bora AJM ;]
Co 2 VW to nie 1...

moles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:49

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: moles » pt gru 07, 2012 19:53

nie wiem czy ci to cos podpowie ale u mnie na poczatku tez tak bylo pozniej zaczely te swiece mrogac okazalo sie ze czujnik stopu jest uszkodzony



Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: bieniek1984 » pt gru 07, 2012 19:57

kamilo55pl, musisz podłaczyc pod kopa ciezko powiedziec migajaca kontrolka grzania swiec koniecznie musi oznaczac uszkodzone swiece.


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: Sztomel » sob gru 08, 2012 08:55

Ani czujnik stopu ani świece żarowe. Kolega wyraźnie napisał, że w czasie sygnalizowania błędu przez kontrolkę silnik traci moc więc trzeba samochód podpiąć pod Vag-Coma i odczytać zapisany(e) błąd by wiedzieć za co się zabrać w celu wyeliminowania usterki.


Obrazek

kamilo55pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 02, 2010 18:53
Lokalizacja: ZMC

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: kamilo55pl » sob gru 08, 2012 12:13

No cóż zostaje tylko podpiąć pod kompa. Dodam jeszcze że miałem taką sytuacje że zapaliła się ta kontrolka od świec podczas jazdy i zgasła ale samochód nie miał mocy tak jak by turbo nie działało ale jechał, zatrzymałem się na stacji paliw i przygazowałem nie było słychać turbiny, samochód wolno się rozpędzał, po przejechaniu kilometra kontrolka znowu się zapaliła i auto odzyskało moc. Czy to może być turbina?


od 10/2009 jest MK3 ABS + LPG ;)
od 10/2012 jest Bora AJM ;]
Co 2 VW to nie 1...

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: Sztomel » sob gru 08, 2012 22:02

Jeśli w momencie zmulenia silnika nie gasiłeś go a mimo to po jakimś czasie silnik znowu odzyskał moc to nie jest to problem turbosprężarki tylko zupełnie inny. Nie ma co zgadywać - trza podpiąć a wtedy przyczyna problemu wyjdzie na jaw.


Obrazek

kamilo55pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 02, 2010 18:53
Lokalizacja: ZMC

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: kamilo55pl » śr gru 12, 2012 19:16

Byłem u mechanika i komputer wykazał że turbosprężarka nie ma ciśnienia i naprawa do 150 euro max. Ostatnio jechałem i mi zgasł zaświeciła się najpierw kontrolka od ESP a potem od oleju i wy,świetliło się STOP i coś pisąło po niemiecku ale nie pamiętam co, postałem 5min i odpalił i jezdzi narazie. Jakie będą skutki jak bede jezdził tak jakieś 300km bez naprawy tego? turbo może ulec uszkodzeniu ?


od 10/2009 jest MK3 ABS + LPG ;)
od 10/2012 jest Bora AJM ;]
Co 2 VW to nie 1...

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: Sztomel » pt gru 14, 2012 09:35

Po pierwsze to żaden sterownik silnika AJM nie sygnalizuje kontrolką świec żarowych usterki w obowdzie sterowania ciśnieniem doładowania turbo - nawet gdy zostanie aktywowany tryb awaryjny z powodu przeładowania bądź niedoładowania więc jeśli mechanik chce się brać za naprawę turbo to mu podziękuj bo sam chyba nie wie co mu komputer pokazuje. Twoje auto boryka się z innym problemem, który wpływa na dynamikę silnika a tym samym i na dawkę paliwa i ciśnienie doładowania ale nie jest to wina ani turbo ani jego sterowania. Mechanik czy tam obojętnie kto, ma Ci podać wszystkie zapisane w sterowniku silnika błędy (zanim je skasuje) a Ty je sobie spisz i podaj na forum kody z opisami słownymi przy tych błędach. Wtedy dopiero będziemy radzić za co masz się zabrać.


Obrazek

kamilo55pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 02, 2010 18:53
Lokalizacja: ZMC

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: kamilo55pl » pt gru 14, 2012 23:01

Nie mam za bardzo wyjscia ani nie znam jezyka wiec zgodziłem się na wymiane , wymienił mi Zawór turbiny egr który kosztował 80 euro i wymiana 20e, (w pl kupi taki za 100zł) Narazie problem ustał , dwa dni jezdzę i nic się nie dzieje zobaczymy dalej, z tym że przed wymianą turbo załączało się przy 1300-1400rpm a po wymianie załącza się przy 1700-1800rpm nie wiem czy to dobrze czy źle.


od 10/2009 jest MK3 ABS + LPG ;)
od 10/2012 jest Bora AJM ;]
Co 2 VW to nie 1...

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: Sztomel » sob gru 15, 2012 09:17

To wymienił zawór turbiny czy EGR bo to dwa różne zawory ?
Turbo się nie załącza tylko kręci się zaraz po uruchomieniu silnika a zaczyna pompować wartość zadaną dopiero w okolicach 1800 obrotów więc jakim cudem kręciło już wartość zadaną przy tak niskich obrotach ? (mowa oczywiście o wartościach uzyskiwanych podczas logowania dynamicznego grupy 011 z pedałem w podłodze). Oczywiście tym sposobem mechanik nie usunął przyczyny aktywowania się kontrolki świec żarowych bo jak wcześniej napisałem nie ma ona nic wspólnego z układem regulacji ciśnienia doładowania ani układem recyrkulacji spalin EGR więc za niedługo przekonasz się, że problem nie został wyeliminowany.


Obrazek

kamilo55pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 02, 2010 18:53
Lokalizacja: ZMC

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: kamilo55pl » pn gru 17, 2012 21:35

Miałeś racje kontrolka nadal się zapala, ale teraz rzadziej raz na 200km, narazie nie mam pieniedzy , bede tak jezdził zaryzykuje mam jeszcze 2miesiące potem wracam do pl, może w pl to zrobie. A jeżeli chodzi o turbine to wczesniej samochud bez problemu przyspieszał z 1300rpm i wciskało w fotel a teraz jest zamulony wciska dopiero przy 1800rpm i tyle mojej wiedzy :D , nie mam pojecia jak to funkcjonuje.


od 10/2009 jest MK3 ABS + LPG ;)
od 10/2012 jest Bora AJM ;]
Co 2 VW to nie 1...

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: owies » czw gru 20, 2012 20:57

kamilo55pl pisze:Byłem u mechanika i komputer wykazał że turbosprężarka nie ma ciśnienia i naprawa do 150 euro max. Ostatnio jechałem i mi zgasł zaświeciła się najpierw kontrolka od ESP a potem od oleju i wy,świetliło się STOP i coś pisąło po niemiecku ale nie pamiętam co, postałem 5min i odpalił i jezdzi narazie. Jakie będą skutki jak bede jezdził tak jakieś 300km bez naprawy tego? turbo może ulec uszkodzeniu ?
a to nie jest ten problem z przekaźnikiem od zasilania ECU ?
Numer 109 chyba, nad nogami kierowcy się znajduje - zimne luty.

Przerabiałem to u siebie ja i priotrek233 i jeszcze kilka osób, w czasie jazdy na zegarach choinka auto staje, jak przekaźnik znów zatrybi to auto jedzie dalej jakby nigdy nic.
Na postoju czasem potrafi nie zapalić, pod vagiem wtedy nie da się wejść w sterownik ECU a czy zostawiał błędy nie pamiętam, chyba jedynie braki komunikacji pomiędzy abs/can gateway/ecu jeśli już.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

pawciob80
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 27, 2009 11:30
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Kontrolka grzania świec 1.9 ajm

Post autor: pawciob80 » ndz lut 17, 2013 01:26

Podłaczam sie pod temat z problem który nizej opisuje....
Auto Ibiza TDI AGR 90KM + 216 wtryski + chip
Dzis wracając z pracy auto zaczeło mi szarpać w okolicy 2000 obrotów, jakby sie dławiło. Razem z tym miga mi kontrolka od świec żarowych. Autem da sie jeździć, lecz czesto sie zdarza ze szarpie. Chciałbym dodać ze mam wtryski 216 i chipa.

Miał ktoś moze podobny problem? Z góry dzieki z rady.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości