Intercooler, Turbina

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mali034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 15, 2012 17:49
Lokalizacja: Częstochowa

Intercooler, Turbina

Post autor: Mali034 » sob gru 15, 2012 18:50

Witam , proszę o pomoc!
Nie dawno kupiłem Golfa IV 1.9TDI z 98r. wszystko było w porządku aż do zimy, przed zimą nie zawsze załączała się turbina jak był silnik rozgrzany, stopniowo przestała działać teraz wogóle turbina się nie włącza. Podpiąłem auto pod komputer i był błąd "odma lewe powietrze", z turbiny nigdy nie wyciekał olej i tak jeździłem bez turbo aż do wczoraj, kiedy po pracy odpaliłem auto i ruszałem do 2,3 biegu był taki dźwięk jakby się rura wydechowa przepaliła ale kiedy obroty nie przekraczają 2 tyś to wszystko jest ok, a jak wchodzą powyżej 2 tyś to jest ten dziwny dźwięk, silnik równo pracuje, nie ma problemu z odpalaniem nawet jak są duże mrozy. Obudowa od intercoolera jest oberwana na dole z lewej strony od chłodnicy. Moje pytanie brzmi czy jak wymienię obudowę od intercoolera czy wszystko będzie w porządku czy może turbina już padła? Proszę o pomoc, bo nie mam aż tyle kasy by jeździć po diagnostykach a potem naprawiać, a wiem że raczej tanie to nie będzie. Z góry dziękuje za pomoc.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Re: Intercooler, Turbina

Post autor: Mumin90 » sob gru 15, 2012 21:26

co masz na myśli pisząc oberwała się osłona intercoolera?
jak masz pękniętą plastikową część intercoolera i jest w nim dziura tzn że nie masz doładowania i stąd jest ten dźwięk i tu jest problem



Mali034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 15, 2012 17:49
Lokalizacja: Częstochowa

Intercooler, Turbina

Post autor: Mali034 » ndz gru 16, 2012 14:13

Moze nie oberwała tylko naderwała, juz jakiś czas temu i wtedy przestała działać turbina, a dźwięk pojawił sie dopiero teraz, pare razy zaglądałem pod maskę i czuć luzy przy obudowie.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Intercooler, Turbina

Post autor: Mumin90 » ndz gru 16, 2012 16:41

jak ci się naderwała to ciśnienie szło na zewnątrz a nie do silnika, turbina wtedy cały czas dmuchała, powinieneś od razu to zrobić a nie tak jeździć wolno ssącym, w tym czasie silnik ciągnął tamtędy powietrze z nad samej drogi nie filtrowane z każdym syfem.

a o jakich luzach mówisz? przy jakiej obudowie?



Mali034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 15, 2012 17:49
Lokalizacja: Częstochowa

Intercooler, Turbina

Post autor: Mali034 » ndz gru 16, 2012 21:24

Przy intercoolerze, i co teraz powinienem zrobić żeby wszystko wróciło do normy? Wystarczy wymienić na nową obudowę czy jeszcze coś?



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Intercooler, Turbina

Post autor: Mumin90 » ndz gru 16, 2012 21:47

wymienić i tak musisz a jak wymienisz i będzie jeszcze coś nie tak to dalej trzeba myśleć



Mali034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 15, 2012 17:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Intercooler, Turbina

Post autor: Mali034 » ndz gru 16, 2012 23:28

Ok dzięki za pomoc , jak wymienię tą obudowę to dam znać co i jak ;)



Mali034
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 15, 2012 17:49
Lokalizacja: Częstochowa

Intercooler, Turbina

Post autor: Mali034 » czw gru 20, 2012 01:22

Okazało sie ze dziwny dźwięk powyzej 2 tys obrotów to oberwana poduszka od silnika, a co do turbiny chodzi juz az miło sie jeździ probleme było to ze po prostu sie rozłaczyła no i obudowa intercoolera do wymiany:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 131 gości