płyn chłodniczy - dolewka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

apmragowo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 21, 2009 12:19
Lokalizacja: g2gggggggg

płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: apmragowo » wt lis 27, 2012 18:04

Witam.
Mam problem z wiatrakami.
A wiec posiadam golfa z 94r TD - ostatnio stał 2 tygodnie pod domem , odpalany raz na jakiś czas.
Gdy zobaczyłem, ze kontrolka od płynu chłodniczego zaczęła migać dolałem płynu.
Co sie okazała płyn który miałem aktualnie zalany był strasznie rozcieńczony - prawie woda.
Dolałem 750 mln płynu firmy petrygo.
Gdy jechałem do domu włączyły mi sie wiatraczki. Gdzies przy 80 stopniach i chodziły ciagle gdzie wcześniej wlaczaly sie po ponad 90 stopniach - nawet w lato włączały sie raz na ruski rok,
a teraz gdy mamy jesien chodzą ciągle. Wskaźnik temperatur nie skacze. Rura od chłodnicy jest nagrzana - dotykałem i naprawde jest gorąca, takze ten wężyk od zbiorniczka wyrównawczego,
Teraz gdy jezdze to ciagle mi ' chodza ' wiatraki chłodzace silnik ( gdzieś od 80 stopni ) jest to niesamowity hałas i nowość dla mnie bo jak już wspominałem wiatraki bardzooo rzadko sie wlaczaly.

Co moge zrobic zeby wlaczaly sie tak jak wczesniej ? A może gdzieś błąd popelnilem ? Coś sie zepsulo ?



Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: jozeph32 » wt lis 27, 2012 21:34

Sprawdź czy dolny wąż od chłodnicy jest ciepły może termostat dał :ass:


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: ajvan » wt lis 27, 2012 21:49

a parują Ci szyby ? jeśli tak i na dodatek szyby są tłuste to znak że nagrzewnica puszcza



apmragowo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 21, 2009 12:19
Lokalizacja: g2gggggggg

płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: apmragowo » wt lis 27, 2012 22:25

Szyby parują ale o tej porze roku to raczej normalne ? Powietrze gorące takze i zimne leci z nawiewu.

Dolny wąż od chłodnicy sprawdzę jutro.



apmragowo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 21, 2009 12:19
Lokalizacja: g2gggggggg

płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: apmragowo » śr lis 28, 2012 14:30

A więc dziś odpalilem samochód pochodził z 10 minut na jałowym biegu i rozgrzał sie do ~~70 stopni i sprawdziłem ten wąż od dołu - był zimny. Wentylatory nie chodziły.



Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Re: płyn chłodniczy - dolewka

Post autor: ajvan » śr lis 28, 2012 21:57

apmragowo pisze:Szyby parują ale o tej porze roku to raczej normalne ? Powietrze gorące takze i zimne leci z nawiewu.

Dolny wąż od chłodnicy sprawdzę jutro.
niekoniecznie to zależy od pory roku, ja też zwalałem to na aurę lecz później doszedłem, że to jednak nagrzewnica puszcza płyn, przy czym ogrzewanie było jak najbardziej wydajne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości