Błąd czyjnika stopu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafraf74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 28, 2010 20:31
Lokalizacja: kielce

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: rafraf74 » sob lut 05, 2011 10:57

u mnie wystąpił podobny problem,wyczyściłem czujnik ,światła stopu działają ale nie działa trzecie to na podszybiu(nie wiem czy mi działało wcześniej),jednak kontrolka świec dalej miga,czy możliwe że od tego trzeciego światła stop?czy trzeba wykasowywać błąd po takim zabiegu czy automatycznie powinna kontrolka przestać migać?



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: barca1212 » czw lut 24, 2011 14:58

Dokladnie jak jest z tym bledem?? Mam podobny proble, wyczyscilem czujnik, swiatla zaswiecily tylko ze kontrolka dalej miga. Nie posiadam vaga. Czy mozna jakos usunac ten blad czy nawet nietrzeba tego robic??



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: DejaVu » wt lis 20, 2012 19:22

Witam ! dziś padł mi czujnik stopu , jak rano zajechałem do pracy to świecił mi się cały czas stop(wcześniej parę razy migała mi kontrolka od świec) po wyjęciu i włożeniu bezpiecznika przestały lampy świecić , lecz jak po robocie wracałem do domu to okazało się że tego stopu nie ma! Jakoś przejechałem przez miasto , i nawet nie pomyślałem aby zajechać gdzieś po czujnik :banghead: W domu doszedłem do tego że to czujnik , gdyż po podłączeniu kostki '' na krótko'' światła są. Jutro będę szukał gdzieś tego czujnika , a moje pytanie jest takie: czy ryzykować jazdę bez stopu ?(3 miechy temu na światłach już mi wjechano w doopę , lecz nie z mojej winy) czy lepiej jechać z podłączeniem ''na krótko''? nie wiem tylko czy tak jeżdżąc nic się nie stanie? tak na chłopski rozum to nie powinno? to tylko żarówki :bajer: ale wolę zapytać fachowców :pub: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: wesol » wt lis 20, 2012 23:56

wyciagnij ten czujnik rozbierz go i napewno podginajac blaszki zrobisz go i bedzie smigal jeszcze dlugie lata.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Błąd czyjnika stopu.

Post autor: DejaVu » śr lis 21, 2012 17:53

wesol pisze:wyciagnij ten czujnik rozbierz go i napewno podginajac blaszki zrobisz go i bedzie smigal jeszcze dlugie lata.
Czujnik rozbierałem kilkakrotnie po cichaczu w pracy :bajer: nic tam nie widać żeby było opalone itp. czyściłem papierem , podginałem blaszki i nic - nie działa :foch: nawet do kostki wpinałem samą to płytkę z pinami , odginałem/naciskałem blaszki i też nic , dopiero lampy świecą jak zewrzesz te blaszki śrubokrętem :goof: I jeszcze jedno - jak to jest w golfie bo nie pamiętam/nigdy temu się nie przyglądałem, czy stop powinien świecić przy przekręconej stacyjce?? bo u mnie właśnie tak teraz jest!? Czujnik jest 4pinowy i idą kable: czerwony ,żółty,niebieski,brązowy . Jak zewrę na krótko drucikiem czerwony z niebieskim to lampy świecą po przekręceniu stacyjki.
Rano kolega jeździł do sklepu z moim czujnikiem aby pokazać jak wygląda ,do golfa znaleźli 5 rodzaje ,oczywiście nie mieli na stanie lecz na południe go ściągnęli , trochę inaczej wygląda jak mój , ale mocowanie i na kostkę pasuje , przez miasto jechałem po niego bez czujnika i zaczęła migać mi kontrolka świec żarowych , jak odebrałem czujnik i przyjechałem do domu , po zamontowaniu nie działa!!?? kontrolka czasem mruga , czasem gaśnie ? nie jeździłem tylko patrzyłem w garażu.Czemu z nowym czujnikiem nie działa?? Co ja teraz mam zrobić , jak sprawdzić co jest nie halo?? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: wesol » śr lis 21, 2012 19:22

powinny swiecic bez stacujki. Aha ten wlacznik musi byc zamocowany zeby działał poprawnie a nie ze w reku sobie naciskasz tego cycka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: DejaVu » śr lis 21, 2012 20:33

No to sam nie wiem :rozpacz: dzwoniłem do brata on ma golfa 3 i u niego stop działa bez stacyjki.Może i u mnie tak było , to czemu teraz nie działa? jak połączę kabelkiem kostkę czerwony + niebieski to po przekręceniu stacyjki świecą lampy.Mam poradnik użytkownika do golfa i tam pisze że jak połączę kostkę na styk i lampy świecą to wina czujnika! lub zwarcie przewodów.Tyle że teraz mi nie świecą.
Mam taki miernik elektryczny co piszczy i jak w starym czujniku dotknę do 1 i 4 pina to piszczy - po wciśnięciu czujnika nie piszczy (lub odwrotnie) a nowy czujnik po dotknięciu do każdego pina z wciskaniem czy bez wciskania nie piszczy?? W książce mam też schematy instalacji ,ale nic z tego nie rozumiem , tak to jest narysowane :foch: jak miałem fiata to tam bez problemu umiałem dojść jaki kabel od czego.Najgorsze jest to że mieszkam na zadupiu i muszę dojeżdżać golfem do pracy :kac: no i nie chcę aby mi ktoś wjechał w doopę .Na chwilę obecną połączyłem czerwony z niebieskim dałem kabel a na końcu włącznik świateł od fiata , tak że w czasie dojeżdżania do skrzyżowania itp.będę mógł ''sygnalizować'' hamowanie tym włącznikiem , po prostu muszę uważać! Wolał bym też sam tą usterkę jakoś usunąć , niż jeździć po mechanikach . Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Błąd czyjnika stopu.

Post autor: wesol » śr lis 21, 2012 20:50

leon79 pisze:Panowie, wracam do tematu. Otóż problem z czujnikiem powrócił - kontrolka świec i brak stopu. Więc dziś zakup nowego czujnika w ASO i wymiana. Po zabiegu stop powrócił. Jednak jest jedno ale: kontrolka nie zgasła zaraz po wymianie czujnika a dopiero po ujechaniu ok 2 km. Chyba tak nie powinno byc???
Tak ma byc bo wykrylo ze jest juz okej po kawalku drogi jaki przebyles. Chodzi oto ze wykrył juz z enie ma anomalii. Tka jak zaciagniesz nawet lekko reczny i bedziesz tak jechal to zachwile tez zacznie piszczec i komunikat odpowiedni wyskoczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lolek099
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 30, 2012 11:55

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: lolek099 » ndz mar 17, 2013 13:08

Witam! ostatnio po przejechaniu ok 2km stojąc w korku w mieście zaświeciła i migała kontrolka świec.
Po ok 2-3minutach kontrolka zgasła gdy dojechałem do domu sprawdziłem światła stopu i wszystkie trzy światła świecą, co prawda nie jeździłem zbyt dużo autem od tej pory ale jak na razie problem się nie powtórzył.
I tutaj pytanie zbagatelizować problem dopóki się nie powtórzy czy koniecznie udać się na komputer sprawdzić o co chodzi dokładnie...
Czy komputer wykaże błąd mimo tego że usterka ustała? jeśli to problem z czujnikiem?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: wesol » ndz mar 17, 2013 13:30

czytaj temat ze zrozumieniem. Czujnik stopu jest podwojny. Jeden obwod zamyka obieg pradowy by zasieciec swiatla tylne stopu a drubi obwod jest jako informacja ze wcisnales pedla hamulca dla komputera silnika czyli ECM. Jesli ktorys obwod nie dziala prawidlowo to masz potem taka choinke na szafie. Przeciez nie jes tmozliwe zeby jeden obwod byl zamkniety a drugi juz nie. Bo albo wciskasz ten pedal hamulca albo nie. Wyciagnij ten wlacznik pod pedalem hamulca, poczysc blaszki podegnij i bedzie smigal jeszcze dlugie lata.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

stg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 16, 2009 20:49
Lokalizacja: lubelskie

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: stg » ndz mar 17, 2013 19:11

Witam.Miałem to samo,przecisciłem styki idziała do dzis



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: jacekratownik » śr mar 20, 2013 21:34

albo styki albo do wymiany albo czujnik.Jeśli masz 4 piny to do wymiany jeden czujnik, a jeśli masz dwa dwupinowe czujniki to do wymiany nie ten co zwiera swiatła stop a ten drugi (u mnie niebieski był).



szati83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:35

Re: Błąd czyjnika stopu.

Post autor: szati83 » ndz kwie 24, 2016 14:46

Cześć. U mnie problem jest następujący. Wymieniłem czujnik na nowy, tyle że zamiennik. Światła działają,ale błąd dalej wyskakuje i nie można go wykasować. Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Błąd czyjnika stopu.

Post autor: wesol » ndz kwie 24, 2016 15:35

wymien na oryginalny ale generalnie czy sprawdzales miernikiem ów element. To nei jest zaden czujnik tylko wlacznik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 190 gości