golf tdi szarpie na wolnych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malakhi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 03, 2009 17:28
Lokalizacja: Kraków

golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: malakhi » wt lis 03, 2009 18:40

Witam.

Posiadam golfa III tdi, mam taki problem że szarpie nim na wolnych obrotach.
Szukałem na forum i doszedłem do wniosku że to wina złego ustawienia kontu wtrysku.
Sprawdzałem vagiem i otrzymałem taki wykres http://img258.imageshack.us/i/000bspopk7.png/
Ten akurat jest z tego opisu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ta+wtrysku ale mój był prawie identyczny.
Tylko ten żółty wykres jakby to powiedzieć skaka w górę i w dół, co to może oznaczać?
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 18:41 przez malakhi, łącznie zmieniany 1 raz.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: tomch » wt lis 03, 2009 21:01

Odłącz wtyczkę od impulsatora na skrzyni biegów i jak nie będzie szarpać to nastawnik do czyszczenia


www.elektrotom.eu

malakhi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 03, 2009 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malakhi » wt lis 03, 2009 21:44

Aha i jeszcze jedno ciężko pali na zimnie a świece żarowe wymieniałem w tamtym roku, a jak już odpali to kopci na biało aż sie rozgrzeje. Czy to ma jakiś związek z tym szarpaniem?
I jeszcze chciałbym wiedzieć na czym polega czyszczenie tego nastawnika i jakie to są koszty?



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » śr lis 04, 2009 00:26

Podstawowa sprawa to czy szarpie na wolnych obrotach jak jest ciepły czy jak zimny?

Zwracasz uwagę na słaby rozruch jak jest zimny a to zmienia postać rzeczy. Poszukaj na forum odnośnie złego odpalania, przyczyn jest kilka a na odpowiedz na pewno znajdziesz, ponieważ te problemy są ciągle wałkowane, więc szkoda się powtarzać. pozdro


www.elektrotom.eu

malakhi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 03, 2009 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malakhi » śr lis 04, 2009 15:53

Szarpie nie zależnie czy jest ciepły czy zimny.
Na biegu jałowym i na 1 i 2 przy niskich obrotach.
Wiem że temat był przerabiany wielokrotnie ale chciałbym wiedzieć co z tym wykresem, czy to jest normalne ze on tak skacze czy powinien pokazywać jedną wartość?



zielaczymo1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 27, 2011 19:57

golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: zielaczymo1989 » ndz lis 18, 2012 11:25

Witam. Tak jak w tytule szarpie mi silnikiem w golfie jak sie rozgrzeje i spalanie spadnie na 0.5 l/h.
Jakieś 1000 Km temu miałem wymieniony dwumas. i wszystko było ok.
Poduszka pod silnikiem sprawdzona sprawna, komputer pokazał 2 błedy przepływomierz i dmuchawa po skasowaniu drugi raz sie nie pojawiły a autkiem nadal szarpie. najlepsze jest to że jak załacze klime i spalanie wzrośnie na 0.6 to szarpanie praktycznie ustaje. to samo się dzieje jak np nacisne szprzegło słabiej szarpie. dwu mas po reakcji na sprzęgle wydaje się dobry czyli pedałem nie szarpie. Drugie co jak jest rozgrzany to raz mocniej szarpie a drugi raz słabiej. w pochyle do przodu i do tylu też jest rużnica.
2 mechaników nie wie co może być przyczyną takiego zachowania. Miał może ktos taki problem mechaniczny? jaka może być przyczyna jak na kompie nic nie ma. Czy to ten dwu mas zaś do wymiany znaczy do reklamacji?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: munior » ndz lis 18, 2012 15:59

zielaczymo1989 pisze:Czy to ten dwu mas zaś do wymiany znaczy do reklamacji?
Wszystko wskazuje że tak :? Cieszę się że moje oba tdi nie mają tego wynalazku jakim jest dwumas , za dopłatą bym go nie chciał :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

misiek2123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 03, 2010 10:51

Re: golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: misiek2123 » pn lis 19, 2012 09:20

Kolego tak jak ktoś wcześniej pisał, do czyszczenia lub regeneracji (zależy jak na to powie mechanik) nastawnik pompy wtryskowej, miałem to samo, praktycznie każdy mechanik rozkładał ręce bo komputer nic nie pokazywał, aż pięknego dnia dostałem namiar do młodego mechanika i w ciągu 2 godz powiedział co jest nie tak i po zrobieniu problem zniknął. Objawy przed naprawą były takie jak kolego opisujesz, czyli szarpanie na biegu jałowym, jak sprzęgło wciśnięte to mniejsze, komputer nic nie pokazywał żadnych błędów.



zielaczymo1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 27, 2011 19:57

golf tdi szarpie na wolnych obrotach

Post autor: zielaczymo1989 » pn lis 19, 2012 23:40

ok znam jednego mlodego i ambitnego mechanika tak więc zobaczymy co na ten nastawnik powie. oby to bylo to bo jedynie jaką inną rade dostałem to jeździć aż się coś zepsuje doszczętnie czyli stane w miejscu bo tak to jest za trudno stwierdzić co jest usterką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości