ABS

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » ndz sie 06, 2006 19:56

powiem tak , ABS to hamulce a hamulce to Bezpieczeństwo twoje i innych .
Ja bym zaczął od sprawdzenia kontrolki czy nie jest spalona żaróweczka lub odłączona.
Najlepiej podjechac do kogoś kto ma vaga i wiedzę i to ustalić .
Na suchej drodze też możesz sprawdzić ABs. Wystarczy że znajdziesz na jezdni trochę piasku rozsypanego i gwałtownie depniesz z niezbyt dużej predkości.
pozdrówka. Poza tym jeśli ktoś ci coś majstrował przy hamulcach a miałbyś bum (niedaj B.. i ofiary) to pan prorok wziąłby za 4 litery osobę majstrującą przy heblach


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

tull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:06
Lokalizacja: śląskie

Post autor: tull » ndz sie 06, 2006 22:09

dzieki bardzo za rady pozdro dla Ciebie


tull

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sie 07, 2006 00:09

tull pisze:ale czy wyłączenie kontroli moze spowodować wyłączenie ABS-u ?
Witam.
Wyłączenie samej kontrolki raczej nie powinno powodować odłączenia całego ABSu, bo to analogiczna sutuacja jakby się miała przepalić. Służy ona tylko do sygnalizowania sprawności ukladu, patrz-cała reszta kontrolek na tablicy. Poza tym układ wpływa na bezpieczeństwo i raczej sterownik nie powonien go odłączyć z powodu przerwania obwodu kontrolki.

Co mogę polcić na sam początek- sprawdź czujniki przy kołach czy nie są bardzo oblepione jakimś starym błotem, smołą z drogi itp. Wtedy kontrolka świeci non stop i z tego powodu mógł ją jakiś jełop odciąć przed sprzedażą. Nie jestem pewien, ale ABS takie coś odbiera jako uszkodzenie czujnika i wyłącza się, gdyż nie ma sygnału o prędkości obrotowej koła, a to jest w układzie podstawą.

Po 2- autko mogło być uderzone, mógł być przecięty jakiś przewód przy naprawie, lub uszkodzone jakieś złącze- widziałęm taki przypadek, choć to mało prawdopodobne. Nawet przy demontażu wahaczy, wymienie łożysk jakiś rzeźnik mógł coś oderwać. Możesz sprawdzić też całe przewody idące na zewnątrz czy o coś nie tarło.

Tyle można zrobić na oko, wątpie że w tym tkwi przyczyna ale to możesz zrobić sam i gratis;) Nie słyszy się za wiele o awariach hydrauliki ABSu, często za to przyczyna tkwi w elektryce (czasem tylko bezpiecznik).

[ Dodano: 07 Sie 2006 00:58 ]
tespis pisze:to czemu może abs nie działać skoro przeszedł test? Gdzie szukać?
Kontrolka działa jak należy i gaśnie po paru sekundach od pzrekręcenia kluczyka ( nawet bez włączenia rozrusznika), a ABS niesprawny? o to chodzi? jeśli tak to troche dziwne.
Tobie ABS sie popsuł, czy zawsze tak było?
Jeśli tak kupiłeś, to mógł ktoś też wała zrobić. W kolegi przypadku to mogło być odcięcie kontrolki, a tutaj połączenie jej np z kontrolką airbagów, albo ładowania akumulatora. Po zgaśnięciu silnika powinna się zaświecać TYLKO kontrolka ładowania i tyczy się to wszystkich samochodów! Jeśli zapala się razem z nią kontrolka ABS czy AIRBAG- to wszystko jasne. Sprawdź też czy nie jest tak, że zawsze lampka ABS zapala się i gaśnie razem z inną kontrolką.
Wątpie, żeby komuś się to chciało robić dla ABSu, bo łatwo go sprawdzić po prostu ostro hamując, ale jest to bardzo popularny sposób ukrycia braku poduszek.
A przy okazji- najtrudniej wykryć inny sposób- "specjaliści" zamiast airbagu wlutowują rezystor, o identycznej wartości oporu. Uklad jest diagnozowany, wszystko jest OK i kontrolka gaśnie. Nie wystąpi kod błędu, więc podłączenie na serwisie też niewiele da.



tull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:06
Lokalizacja: śląskie

Post autor: tull » pn sie 07, 2006 20:59

Sprawdziłem kontrolkę - wcale sie nie dziwie, że mi nie świeci bo jej nie ma :) posprawdzam czujniki kable itp. Poza tym musze sprawdzić czy wogóle mam ABS czy tylko jest na plastiku znaczek. pozdro


tull

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sie 07, 2006 23:31

tull pisze:Sprawdziłem kontrolkę - wcale sie nie dziwie, że mi nie świeci bo jej nie ma :) posprawdzam czujniki kable itp. Poza tym musze sprawdzić czy wogóle mam ABS czy tylko jest na plastiku znaczek. pozdro
Zapewne chodzi o ten fragment plastiku an rodu deski. Tam jest znaczek ABS i AIRBAG, i one się powiinny podświetlać. Jeśli są kontrolki to powinno być tam całe "pudełeczko z elektryką" i idą do tego kable, są złącza. Coś na wzór przełącznika. W poprzednim Golfie gdzie nei było wypasu to była tylko plastikowa płytka, a pod nią ciemność :D
Czy jest ABS najłatwiej zobaczyć pod maską- to jest ogromne. Załączyłem zdjęcie- mam nadzieje że się w jakiś sposób wyświetli, o nigdy jeszcze tutaj nie załączałem fotek. W kółku jest pompa ABS. Są w niej zawory, bodajże elektromagnetyczne, które pulsacyjnie smniejszają i swiększają ciśnienie dla poszczególnych kół. zobacz czy to jest, jeśli tak, to będziemy śledzić dalej, bo ciekawy jestem co to może być :chytry:

[ Dodano: 07 Sie 2006 23:32 ]
Grzesiekk1982,

haaaaaa udało się:D widać zdjęcie :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości