2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtek2626
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 27, 2012 08:00
Auto: Golf HB MK7 TSI DSG

2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

Post autor: wojtek2626 » pt paź 19, 2012 21:05

Witam mam problem ze stukami popychaczy ( tak mi sie wydaje) ale od początku. Silnik jest złozony z 2 BKD( blok bez tłoków) i BMM ( tłoki,głowica i osprzet), załozone zostały nowe panewki wałka rozrządu itp. głowica była sprawdzana na szczelność i peknięcia.. Problem jest ze stukami po odpaleniu silnika, na wolnych obrotach prawie nie słyszalne ale po dodaniu gazu zaczyna stukac od około 1,4 tys obrotów i sie nasila wraz z obrotami. Wymieniłem popychacze na nowe firmy AE i było dobrze przez jakies 15-20 min i zaczął znowu stukać. Po ponownym rozebraniu okazało sie ze olej nie dochodzi do popychaczy 1 i 2 cylindra, więc zapadła decyzja wymiany głowicy od 1.9 AJM. Po odpaleniu była cisza ale zaczynał znowu stukać ale od około 2000 obrotów. Po przestawianiu konta synchronizacji na + wydaje mi sie ze stuaknie było moze lekko cichsze. Poskładałem tak jak było i nagle zaczał pracowac nie równo, zero błedów ale korekta na 3 cylindrze poza skale na +2,99 po dodaniu gazu i gwałtownym puszczeniu zdażyło mu sie zgasnąć. Po zmianie pompek miejscami wszystko wróciło na normy czyli korekty około 0,5. Pojeżdziłem tak pół dnia i sie rypło...... auto zgasło i nie dało sie uruchomić rozrusznik ledwo dawał rade kręcić. Auto scholowałem do domu, na drugi dzień odpalił za 2 razem i strasznie stukał i pracował bardzo nie równo, błędów brak a korekty na 1 cylindrze -2,99 na 2- około -2 na 3- +2,99 czwartu około -1. Po zdjęciu pokrywy zaworów i odpaleniu prawie wogólne nie chlapie olej ( a wydaje mi sie że powinien chlapac), nastepnie po wyjeciu filtra oleju jest poskręcany cały i w obudowie nie ma wogóle oleju, czy tam powinien byc czy nie. co mogło osie rypnąc ze nie ma odpowiedniego cisnienia oleju w głowicy, czy podtawa filtra ma jakies zaworki zwrotne i regulujace cisnienie. pomóżcie bo ponad 2 miesiące walcze z tym autem



wojtek2626
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 27, 2012 08:00
Auto: Golf HB MK7 TSI DSG

Re: 2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

Post autor: wojtek2626 » sob paź 27, 2012 21:16

Pojawiły sie nowe ,niestety :banghead: objawy. Po zdjęciu miski zauważyłem ze poczas wlewania oleju do otworu zasilającego blok w olej jest wyciek na 3 cylindrze spod korby. Jak odkręciłem stopke wszystko było jasne, zupełnie zdarta panewka, stopka i uszkodzony czop wału. Po złożeniu na nowe panewki wszystko było dobrze przez jakieś 20 km i niestety problem powrócił, czyli głosne stuki i nierówna praca silnika. Wygląda na to że znowu skończyła sie panewka i chyba wał do wymiany. :rozpacz:



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

Post autor: Szymon Jarosz » ndz paź 28, 2012 13:07

Obejrzyj dokladnie pompe oleju.Sprawdz czy kolko zebate kreci sie razem z walkiem,czy tylko same kolko.
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... &start=260" onclick="window.open(this.href);return false;


ObrazekObrazekObrazek

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

Post autor: DANIEL LHR » ndz paź 28, 2012 18:14

W bkd chyba nie ma tego feralnego imbusika , nie wiem jak w bmm. Ja w swoim a6 2,0 tdi blb montowałem cały naped i pompe z bkd oraz od 1,9 tdi. Przebieg 250tys km imbusik nie był zbyt wytarty , ale wywaliłem to dziadostwo.



wojtek2626
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 27, 2012 08:00
Auto: Golf HB MK7 TSI DSG

2,0 BMM problemy ze stukami w głowicy

Post autor: wojtek2626 » ndz paź 28, 2012 18:42

Tam jest już ulepszony układ smarowania i dodatkowo jest załozona nowa pompa oleju, powiem że ten silnik to jeden wielki nie wypał. Nie ma to jak stary AFN czy 1Z to jeździło i jeździło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości