drgania silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

drgania silnika

Post autor: Fahoo » pn lip 09, 2012 14:20

stat i dyna i na http://vaglog.rtnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

drgania silnika

Post autor: jamesoki » wt lip 10, 2012 08:34

Logi możesz zrobić. Najważniejsze bipy. czyli strona 23 jak wysokie to mogą być wtyczki.
Obrotomierz na pewno faluje tylko tego nie widzisz. Drgania pojawiają się wtedy gdy silnik dostaje nagłego pędu (zwiększona dawka) lub spadku obrotów.
Badając długo temat podłączając oscyloskopy i analizując przebiegi dochodzę do wniosku że przyczyna jednak nie tkwi w układzie zasilania a w układzie przeniesienia napędu. Duże luzy na kole dwumasowym powodują to że silnik pracując na wolnych obrotach daje duże oscylacje na wale co próbuje zniwelować koło dwumasowe w wyniku osłabionej dynamiki tego koła odbija ono się raz w prawo raz w lewo swojego luzu. Wynik jest taki że czas przejścia zębów na czujniku prędkości obrotowej zaczyna maleć co silnik próbuje zniwelować dając na jednej pompce większą dawkę. Wtedy silnik dostaje pędu, ale przecież nie zwolnił obrotów więc dawka jest jedno razowa. Dawki puszczane są po rożnych pompkach (w zależności od chwilowej potrzeby) Taką jednorazową dawkę obserwujemy w postaci bujnięcia się silnika. Sytuacji takiej nie da się zaobserwować odłączając VAG jest to widoczne jedynie podłączając oscyloskop do czujnika prędkości obrotowej oraz mierząc prąd na pompkach (również oscyloskopem) (a w efekcie dawkę). Dodatkowo oscyloskop musi mieć dużą częstotliwość próbkowania aby można było złapać kilka przebiegów (cykli pompek) i potem to powiększyć.
Po urlopie do wymiany idzie koło dwumasowe.
Tak to jest w vag grupie to koło jest przewidziane na 200kkm przebiegu i tyle zwykle wytrzymuje.



Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

Re: drgania silnika

Post autor: Craker » pt lip 20, 2012 22:02

Witam,
Dołaczam się do tematu, poniweaż chce podzielić się pewnym spostrzeżeniem, mianowicie: wymieniłem dzisiaj rozrząd i przy okazji czujnik płynu( G 62 )-na oryginał, bo robił cały czas zwarcie do plusa a co było najbardziej denerwujące silnik od czas do czasu wchodził na wyższe obroty. Ku mojemu zdziwnieniu problem z lekkim bujnięciem na wolnych obrotach ustał...A zaznaczę, że też podejrzewałem pompki lub koło dwumasowe. Kto by pomyslał, że całym sprawcą problemu był G62.



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

drgania silnika

Post autor: jamesoki » pn lip 30, 2012 13:00

Usterka z falowaniem wolnych obrotów ma się trochę inaczej do koła dwumasowego. Uszkodzenie czujnika/zwieranie go do masy lub plusa bądź też przerwa w jego obwodzie zostanie od razu zasygnalizowana przez ecu. Efekt podobny chodziarz charakter inny. Koło dwumasowe daje długotrwały efekt i wrażenie że ten typ tak ma bo działa bardzo cyklicznie. Poza tym prosta diagnoza odpięcie czujnika temp powinno spowodować ustanie objawów jeżeli uszkodzony jest czujnik obroty będą wyższe/niższe ale stałe.

Może w przeciągu dwóch najbliższych tygodni wymienię koło DM jak mi czasu starczy to dam jasną odpowiedź jak sprawy się mają po wymianie.



przemkowski83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 23, 2012 15:14

drgania silnika

Post autor: przemkowski83 » wt paź 23, 2012 15:31

Witam
Podlacze sie pod temat bipow, mam forda galaxy silnikiem 1.9 tdi auy, po diagnostyce komputerowej wyszlo ze mam za wysokie bipy na 2 i 3 cylindrze. na wtrysku 1 - 28, 2 - 58, 3 - 60, 4 - 27, autem trzecie minimalnie ale jak jest zimny, pozniej wszystko ok, ale mam problem z moca, auto jest strasznie slabe i chyba zaczelo wiecej palic, zaznacze ze po podlaczeniu kompa zero bledow, przeplywka ok, cisnienie na cylindrach ok, i tak sie zastanawiam czy bipy maja cos wspolnego z moca silnika czy glownie chodzi o wibracje? mecze sie juz z tym problemem jakis czas i tak naprawde nie wiem czy ryzykowac i wymieniac pompki w ciemno czy brak mocy to przyczyna czegos innego. pozdrawiam



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

drgania silnika

Post autor: jamesoki » śr paź 24, 2012 08:32

Logi na niewiele się zdadzą jeżeli winne nie są pompki. W większości przypadków bujanie jest spowodowane zwiększoną dawką paliwa z powodu spadku obrotów silnika. Silnik dostaje pędu i wtedy jest bujnięcie. Do tego że nie są to pompki przekonało mnie podłączenie oscyloskopu pod czujnik prędkości wału korbowego. Ta wzbogacona dawka powodująca bujanie jest dawana po kolei po poszczególnych cylindrach. Widać to bardzo dobrze. Wniosek pompowtrysk nie jest uszkodzony. Przyczyna bujania? Duży luz na DM powoduje że obroty silnika stabilizuje koło DM a te gdy ma duży luz po prostu odbija się raz z jednej raz z drugiej strony powodując spadek obrotów silnika ten próbuje podnieść obroty i stąd to kolebanie. U mnie pomogło znacząco na to wymiana koła DM chociaż nie do koca. Ale teraz już tylko wprawny obserwator zauważy często można pomylić z drżeniem wywołanym głośnikami więc bardzo delikatnie, a w wcześniej jak by się buda miała rozlecieć.

Chociaż nikt nie próbował z vacum pompą może podmienię jak będę miał coś na podmianę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości