[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: szczuru92 » ndz paź 21, 2012 14:39

Witam , w moim golfie MK IV delikatnie ubywa płynu chłodniczego , zauważyłem również że silnik jest zabrudzony olejem . Wygląda jednak na to że olej znalazł się tam z pod uszczelki kolektora ssącego ( ?? ) . Czy miał ktoś już taki problem ? Nie wiem czy zrzucać uszczelkę pod głowicą bo szkoda rozrządu ( robiony 5tyś temu ) jak już ją zdejmę będe musiał zakładać nowy . Link do zdjęcia poniżej , mogę zrobić jeszcze kilka zdjęć jeśli potrzeba

Obrazek


http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 04535.jpg/


Pozdrawiam

Tomasz



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: italiano_83 » ndz paź 21, 2012 14:46

Lepiej zobacz czy odmą olej nie wali układ dolotowy i wymień uszczelkę pod kolektorem dolotowym na nową.
Z przodu też uszczelka puszcza czy ten zaciek jest tylko w tyłu silnika od kolektora?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: szczuru92 » ndz paź 21, 2012 14:57

Zaciek jest tylko z tyłu , jutro sprawdzę odme bo dzisiaj to nie ma sensu , jak to mówią "Niedzielna praca w gó**o się obraca " ;) Dziękuje za szybką odpowiedź , a co może być z tą wodą ? bo to mi troszke zajeżdża uszczelką pod głowicą ;/ Tak zbaczając z tematu , w mojej turbosprężarce siedział kawałek zaworu :shock: kierowniczki zapieczone na maxa .

Pozdrawiam
Tomasz



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: italiano_83 » ndz paź 21, 2012 15:04

Ubytek płynu chłodniczego, hmmm równie dobrze, może puszczać korek w zbiorniku, lub delikatnie wyciekać z czujnika temperatur lub na bokach chłodnicy.
szczuru92 pisze: Tak zbaczając z tematu , w mojej turbosprężarce siedział kawałek zaworu kierowniczki zapieczone na maxa .
Wirnik cały ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: szczuru92 » ndz paź 21, 2012 15:07

cały ale jeszcze na założonej turbinie wirnik nie miał luzu a po wyjęciu czuje sie minimalny , znajomy mowi ze jak turbina dostanie smarowanie ten luz bedzie zniwelowany ? wkładać tak jak jest czy regeneracja ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: wesol » ndz paź 21, 2012 15:11

jak odkrecasz korek zbiorniczka plynu chlodzacego jest duze psykniecie. Czy plyn chlodzacy sie nie podnosi jak rozgrzejesz auto i przegazujesz a obrotach troszke??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: szczuru92 » ndz paź 21, 2012 15:15

Jak odkręcam to jest sykniecie . Jak jeszcze moge się upewnić czy jest to uszczelka pod głowicą czy jednak nie . Czytałem gdzieś na forum ( tym czy innym ) że może nagrzewnicą puszczać . Ubytek to około 200-300 ml /1000 km . nalałem do równego stanu i ostatnio znów kontrolka wody zaczęła mrygać ( brak płynu w układzie )


A tu zjdęcie wspomnianego zaworu Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: wesol » ndz paź 21, 2012 15:36

jesli turbo nie ma uszkodzonych loparek to spokojnie zakladaj. z malym luzem to prawie nowa suszarka. Luz poprzeczny jest kasowany olejem. wazny jest luz podluzny bo tego to praktycznie ma nie byc.

Puki jeszcze nie masz ubytkow powaznych cieczy to nie ma pewnosci czy to UPG. Ja tez mialem ( coprawda w tdi PD) male dolewki tez raz na miesiac ale ctopniowo- w przeciagu pol roku zaczelo sie nasilac az musialem przy ostrej jezdzie dolewac nawet raz dziennie. Poczekaj na rozwój sytuacji ewentualnie szukaj inych mozliwosci wyciekow itp- sprawdz dywaniki pod kokpitem w kabinie ale tak by wytargac troche tego wygluszenia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK IV][AHF] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: szczuru92 » ndz paź 21, 2012 16:29

Luz podłużny = 0 ;)
Tak więc składam tak jak jest z nową uszczelką pod ssący i czyszczenie odmy . Pojeździmy zobaczymy :) Dziękuję za odpowiedzi :pub:

Pozdrawiam





Golf złożony ale nie chce odpalić , nie ma paliwa w wężach bo musiałem odkręcić wtryski i prawdopodobnie przez 3 noce stania paliwo się cofnęło ale nie podaje nowego podczas kręcenia i tu pytanie czy Golf IV TDi AHF ma jakąś pompke elektryczną przy zbiorniku ? Pytam bo paliwo nie dochodzi nawet do filtra paliwa .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości