Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: przemlin » pn paź 08, 2012 13:16

Przez zużyte sprzegiełko lecą wszystkie rolki,łożyska alternatora, wszystko co napędza osprzęt.Napinacz jak pękł tzn ze sprzegiełko skrajnie zużyte i nie radzibym spawać napinacza.. używany napinacz kupisz na allegogo za 70zł + sprzegiełko za 120zł ina po zniszkach w hurtowni,napewno też masz zużytą rolke zmiany kierunku paska. A sprzegiełko jak ma być widać? skoro jest ono w rolce napędzającej alternator, sprzegiełko podobno da sie wymienić bez wyciągania alteratora.. ja wyciągałem, dopiero po fakcie sie dowiedziałem ze tak można.Ogólnie można tych wszystkich problemów uniknąć wczesna wymiana sprzegiełka/rolki alternatora/,która można sprawdzić w prosty sposób mianowicie jak odpalisz auto sprawdź czy amortyzator od napinacza drży albo podskakuje to wtedy sprzegiełko do wymiany, rolka ze sprzegiełkiem nie występuje w autach bez klimy.PZDR.



Awatar użytkownika
Nemo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 16:11
Lokalizacja: SB - GD

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: Nemo86 » pn paź 08, 2012 16:00

umnie to samo ale pisali mi zebym wymienil napinacz i kolo pasowe nawet ta rolke poscieralo orientujecie sie jaki koszt wymiany kola pasowego i napinacza sama robocizna ale w sumie niewiem czy dwumasa tez niewymienic bo przez to ze zmieniony jest kod silnika na automatyczna skrzynie to juz niewiem czy tez niejest rozleciany i biegi ciezko wchodza


Nie chwal wschodu przed zachodem słońca...

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: Metiu93 » pn paź 08, 2012 17:15

Najlepszy sposob, kup nowy napinacz. Na pewno posluzy ci wiele lat. Zrob jak wolisz :pub:



Awatar użytkownika
Nemo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 16:11
Lokalizacja: SB - GD

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: Nemo86 » sob paź 13, 2012 17:13

panowie a orientujecie sie ile w tym roboty ze zmiana napinacza to nieduzo to wiem bo sciagamy tylko rure od IC i jest dostep i odkrecamy 3 srubki i wymiana ale z tym sprzeglem jednokierunkowym w alternatorze to duzo robocizny?


Nie chwal wschodu przed zachodem słońca...

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: ciachotdi » sob paź 13, 2012 17:24

:bylo:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=375469" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

korzen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 04, 2012 16:58

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: korzen » śr paź 17, 2012 17:51

witam, mialem troche czasu bylem u mechanika troche porobilem powiem tak, po pierwszym peknieciu napinacza znajomy mi go pospawal za friko i tak przejezdzilem tydzien i znow pękł tego sie akurat spodziewalem, wczesniej sprawdzalem swoj alternator i wygladalo na to ze nie mam wgl sprzegielka a na dodatek po wyciagnieciu go okazalo sie ze jest on z golfa 3 i do tego za mala moc ma bo 70a i mniejsza srednice kola pasowego a ja mam klime wiec powinno byc minimum 90a tak powiedzial gosc w sklepie, tu moje pytanie czy w tym golfie powinno byc sprzegielko, bo czuje ze za chwile dalej peknie ten napinacz niby wszystko chodzi ok napinacz jest nowy (uzywany) i czy pekniecie napinacza moze byc tez spowodowane lekkim gibotaniem sie kola pasowego na pompie wspomagania ? czy załozenie sprzegielka cos zmieni? dodam że założyłem inny alternator z a3 90a ktory tez nie ma sprzegiełka



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: ciachotdi » śr paź 17, 2012 18:17

zamiast zrobić raz a porządnie bawisz się w druciarstwo. To nie jest młockarnia :helm:



bati1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob maja 15, 2010 09:28
Lokalizacja: TBU

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: bati1986 » śr paź 17, 2012 20:36

U mnie tłucze się ten amortyzatorek od napinacza, przytrzymając go ręką jest cisza. Czy to może oznaczać tylko kończący amortyzator i czy można z tym jeździć dłuższy czas, żeby nie doprowadzić do większej awarii ?



Awatar użytkownika
Nemo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 16:11
Lokalizacja: SB - GD

Urwany napinacz jego mocowanie pomocy/zdjęcia

Post autor: Nemo86 » czw paź 18, 2012 00:07

Korzen kup kolo pasowe ze sprzeglem jednokierunkowym i napinacz obojetnie jaki byleby nowy i po klopocie peka bo to kolo pasowe w altku jest zuzyte i tyle

do Bati 86 amortyzatorek mozesz wymienic i zobaczyc jesli nie wymiana napinacza i po klopocie chyba ze slyszysz czasem piski przy odpalaniu to tez trzeba zmienic kolo pasowe w altku umnie trzeslo sie pare miesiecy


Nie chwal wschodu przed zachodem słońca...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości