Kontrolka ABS przy odpalaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: malecki-21 » sob paź 13, 2012 21:53

Postanowiłem odkopać swój temat o problemach z odpalaniem żeby nie zakładać kolejnego. Po dwóch latach znowu mam problem z odpalaniem samochodu. Czasami zdarza się że samochód nie chce odpalić i słychać jakby samo kręcenie rozrusznikiem. Dłuższe trzymanie na kręcącym rozruszniku nic nie daje. Czasami odpali za trzecim razem a czasami trzeba go męczyć z 15 minut. Bywa że dwa tygodnie jest wszystko ok a bywa ,że dwa razy tego samego dnia nie chce odpalić.
Często przy odpalaniu silnik tak jakby na moment załapie ale po chwili gaśnie i słychać głos samego rozrusznika.
Poprzednim razem były urwane dwa przewody od świec żarowych. Obecnie świece żarowe są sprawne, wymieniony akumulator, bendix, automat bendixa, filtr paliwa, wiem też że wieniec koła zamachowego jest w dobrym stanie. Proszę o jakiekolwiek naprowadzenie mnie co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać usterki żeby nie wymieniać kolejnych części na darmo.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: italiano_83 » ndz paź 14, 2012 09:29

1. Sprawdź czy paliwo się nie cofa.
2. Sprawdź czy klapa gasząca się nie przycina.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: bieniek1984 » ndz paź 14, 2012 13:08

też miałem ten problem wymiana aku pomogała :) po prostu napięcie spada poniżej 10 V w momencie kręcenia i zapal się ABS


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: malecki-21 » pn paź 15, 2012 20:05

Problem rozwiązany. Tym razem klapka gasząca dawała w kość ,a więc celny strzał italiano. Thx



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: ciachotdi » śr gru 05, 2012 16:07

panowie w moim przypadku aku nowe i abs się świeci :rozpacz:



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: robert14-83 » ndz sty 26, 2014 14:22

Witam. Podepnę się pod temat. Odkąd rano jest ujemna temperatura(ale zdarza się także w "cieplejsze" dni) przy pierwszym odpaleniu migają mi kontrolki ABS i ESP. Co kilka odpaleń zdarza się że problem nie występuje mimo ujemnych temperatur. Wyczytałem żeby podładować akumulator- więc tak zrobiłem( dodam że nie musiałem długo podładowywać bo prostownik pokazał że jest full i przełączył się w stan czuwania). Dodatkowo wyczyściłem klemy, wyczyściłem miejsce przyłączenia uziemienia na silniku a także przyłącz do rozrusznika. Niestety bez efektu- nadal mrugają te kontrolki. Dodam jeszcze że przy odpalaniu rozrusznik zrobi obrót jakby się zatrzyma i potem zakręci dalej- napotka większy opór lub duży spadek napięcia mimo naładowanego akumulatora. Na ciepłym problem nie występuje...
Aku Bosch i ma 2 lata. Problem występował już od roku ale wydaje mi się że ma to istotny wpływ na odpalanie- mimo iż mój AXR odpala po 3-4 obrotach rozrusznika. W czym problem? aku wadliwe czy może rozrusznik do regeneracji? Bardzo proszę o sugestie...



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: damian-ppp » pt sty 31, 2014 17:22

robert14-83, Według mnie warto zobaczyć co z rozrusznikiem.


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

piteroo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt gru 16, 2008 19:24
Lokalizacja: śląskie

Re: Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: piteroo21 » czw cze 12, 2014 11:49

Podłącze się. Temat podobny - świecąca kontrolka ABS przy odpalaniu. Aku jest nowy. Odpalania ciepły zimny gorący, zawsze zaświeca sie kontrolka ABS. Przy przekręceniu kluczyka ale jak rozrusznik jeszcze nie kręcie słychać cyknięcie przekażnika pod deską i wtedy zaświeca sie kontrolka ABS. Spadek napięcia jeszcze przed kręceniem rozusznika. Co może być nie tak?


piteroo21

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: ciachotdi » czw cze 12, 2014 13:28

to ze zapali sie i zgasnie noemalne zjawisko po prwkreceniu zaplonu. sprawdz bledy vagiem jak zachodzi takapotrzeba


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

piteroo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt gru 16, 2008 19:24
Lokalizacja: śląskie

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: piteroo21 » czw cze 12, 2014 17:25

Błędów nie ma.Nie chodzi mi o test po przekręceniu kluczyka. wiem że to wszystko gaśnie. Ale chodzi o ten moment kiedy wszystko pogaśnie. Przekręcam kluczyk do pozycji kiedy rozrusznik nie kreci, słychać pykniecie któregoś przekaźnika i zaświeca się kontrolka ABS (powtarzam rozrusznik nie kręci). Jak przekręcę dalej rozrusznik kręci. Jak ciężko będzie to zrozumieć to wrzucę filmik.


piteroo21

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: Tomos15 » ndz lis 09, 2014 10:15

Panowie podepnę się. Mam to samo czyli podczas rozruchu zapala się kontrolka ABS i ESP, ale później gaśnie. Regenerowałem rozrusznik bo już ledwo kręcił, ale to nie pomogło, dalej te kontrolki się zapalają. Auto trzymam w garażu gdzie zawsze jest dodatnia temperatura, poza tym w lecie było to samo. Głównie na zimnym silniku i za 1 odpalenie, ale jak się już rozgrzał to czasem się nie włączą te kontrolki. Akumulator ma ok 2 lata, klemy czyściłem nieraz i nie wiem co jeszcze sprawdzić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: robert14-83 » ndz lis 09, 2014 12:54

sprawdź jeszcze przewód masowy idący z aku na blok silnika- a dokładnie miejsce gdzie przewód jest przykręcony do bloku, wyczyść dokładnie.... :helm:



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: Tomos15 » ndz lis 09, 2014 19:54

Właśnie to zrobiłem, ale nic to nie dało :P Dalej się zapalają...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: robert14-83 » ndz lis 09, 2014 21:42

u mnie nowy aku bosch, rozrusznik po regeneracji, wyczyszczony przewód masowy- dalej czasami zapalaja się kontrolki....
podejrzewam automat(elektromagnes) rozrusznika.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości