MK IV TDI AGR Problemy z odpalaniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzys887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

MK IV TDI AGR Problemy z odpalaniem

Post autor: krzys887 » pn sie 20, 2012 17:05

Witam

Kiedys tez mialem problem z odpalaniem (ASV), i w moim przypadku problemem byla pompa. Z tego co pamietam trzeba bylo ja odpowiedznio ustawic w stosunku do napedzajacego ja paska rozrzadu. Moze sprawdz kat wtrysku ??

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

MK IV TDI AGR Problemy z odpalaniem

Post autor: Piasek » pn sie 20, 2012 21:54

Z tego co kojarzę to jak przekaźnik 109 walnie to VAG nie połączy się w ogóle s kompem (brak sygnału) a po wymianie przekaźnika na nowy nie pokazuje żadnych błędów. Przynajmniej przy OBD2 tak jest.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt lis 16, 2004 19:00
Lokalizacja: Zamość
Auto: Golf IV Pacific
Silnik: ASZ
Kontakt:

MK IV TDI AGR Problemy z odpalaniem

Post autor: Marek » wt wrz 18, 2012 12:35

daniels1, rozwiązałeś już ten problem? jesli tak to opisz co było. U mnie dzieje się identycznie. Też mam agr. Silnik kręci jak głupi a nie odpala. Dzieje się to bardzo rzadko. U mnie pomaga po dociskanie wtyczek tych koło filtra oleju. Na razie tylko je dociskam z braku czasu ale trzeba będzie się za to wziąć i zrobić raz a dobrze.



Awatar użytkownika
daniels1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 22:38
Lokalizacja: DDZ

MK IV TDI AGR Problemy z odpalaniem

Post autor: daniels1 » pt gru 28, 2012 13:58

Witam i sory za długą nieobecność...
W moim przypadku główną przyczyną był właśnie przekaźnik nr 109...odcinał on kompletnie prąd na elektrozaworze i dlatego działo się tak jak się działo;/
Po dwóch miesiącach powrócił podobny albo nawet taki sam problem i okazało się jeszcze że oringi na przewodzie podgrzewacza od filtra paliwa wyrobiły się na maxa i zapowietrzały kompletnie pompę wtryskową...Po wymianie filtra paliwa i przekaźnika 109 wszystko wróciło do normy;)Odpukać do dnia dzisiejszego spokój z odpalaniem:)

A co do podłączania VAGa pod auto to nawet na spalonym przekaźniku VaGCom i Polski Vag świetnie radził sobie z połączeniem nie wykazując żadnych błędów;/


Było MK3 TDI '95 1Z++(216,11,Program)
Było A4 LIMITED TDI '98 AFN+
Jest MK4 TDI '00 AGR+

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości