Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki olej?

Post autor: Jefferson » śr sie 01, 2012 18:43

Fahoo pisze:Pany słyszał ktos cos o olejach firmy MANNOL dostalem dobra oferte na te oleje ale firmy nie znam....niby germany :hmm:
Pewnie zaraz cię zlinczują zwolennicy Motula i Valvoline..... Może to byc dobry olej - nie sądzę aby przestępcy byli tak inteligentni i podrabiali olej o egzotycznej dla Polaków nazwie MANNOL :satan:



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: Jaki olej?

Post autor: Lampart » śr sie 01, 2012 19:15

Jefferson pisze:
Fahoo pisze:Pany słyszał ktos cos o olejach firmy MANNOL dostalem dobra oferte na te oleje ale firmy nie znam....niby germany :hmm:
Pewnie zaraz cię zlinczują zwolennicy Motula i Valvoline..... Może to byc dobry olej - nie sądzę aby przestępcy byli tak inteligentni i podrabiali olej o egzotycznej dla Polaków nazwie MANNOL :satan:
otóż to ! a do motula koniecznie musisz mieć kratki od bory i obrysów-ki samochodu ala usa!

kolega golfem 6 śmiga w TDI na olejach firmy K2 tej samej co robi polską pastę turbo( wcześniej tempo)
ja zrobiłęm 15 tyś na motulu a teraz jezdze na castrolu i różnicy nie widzę! tak że wszechcudowny motul nie jest nadzwyczajny


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Fahoo » śr sie 01, 2012 20:05

mam motula i dla mnie scierwo za 160zł


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » śr sie 01, 2012 22:54

Dobra, użyłem dziś płukanki engine flush LM. Zalałem nowy olejek i zobaczymy...będę latał i meldował co się dzieje. Jedni mówią że warto inni straszą jakąś katastrofą, więc stwierdziłem że sam to sprawdzę :bigok:
Mój silnik to 23 letni JR, więc "test" będzie miarodajny.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Michał_1977 » czw sie 02, 2012 06:57

Jefferson pisze: Fahoo napisał(a):Pany słyszał ktos cos o olejach firmy MANNOL dostalem dobra oferte na te oleje ale firmy nie znam....niby germany :hmm:
Pewnie zaraz cię zlinczują zwolennicy Motula i Valvoline..... Może to byc dobry olej - nie sądzę aby przestępcy byli tak inteligentni i podrabiali olej o egzotycznej dla Polaków nazwie MANNOL :satan:
Lampart pisze:otóż to ! a do motula koniecznie musisz mieć kratki od bory i obrysów-ki samochodu ala usa!
Jefferson, Lampart, mogę wiedzieć po ..uj spamujecie? :chytry:
Fahoo zadał pytanie,więc wypowiedzcie się o konkretach,a nie tworzycie idiotyczne komentarze.

Jaworess,jeśli coś odczujesz/zauważysz,będzie efektem placebo,bo tak jak wcześniej pisałem-płukanie silnika,to usuwanie związków chemicznych itd. więc kultura pracy silnika nie zmieni się.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » czw sie 02, 2012 10:32

Michał_1977, spoko, jestem nastawiony bardziej sceptycznie niż optymistycznie, nie oczekuję cudów. Na tą chwilę, czyli przejechane jakieś 30 km od wczoraj nie zauważam różnicy, natomiast znam silnik, wiem jak dzwięczy i jeżeli coś zauważę to napiszę.



sephitorh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 17:15

Jaki olej?

Post autor: sephitorh » pn sie 13, 2012 16:43

witam posiadam vw golf 1,9 tdi 90 km z 2000r. wczesniej byl do niego lany olej mobil 10w40 pod maska pisze ze jest to silnik ALH.
Mam pytanie czy olej z tej aukcji by sie nadawal?

http://allegro.pl/mobil-super-2000-x1-1 ... 81393.html" onclick="window.open(this.href);return false;

olej ten spelnia norme 505 00

a w danych technicznych ze strony:

http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk4/" onclick="window.open(this.href);return false;

pisze ze powinienem lac do niego vw 500.00

to olej z allegro sie nada do mojego auta?
pozdrawiam

edit: pogrzebalem troche w necie i znalazlem tabelke:

Lista norm:
VW 500 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.
VW 501 01 - Oleje silnikowe o wszechstronnym zastosowaniu bez właściwości oleju lekkobieżnego do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.
VW 502 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach.
VW 503 00 - Oleje do silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV: 30 000 km, 2 lata).
VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV, np. Audi S3, TT).
VW 504 00 - Oleje silnikowe z systemem Longlife. Do nowych silników benzynowych FSI.
VW 505 00 - Wielosezonowy olej silnikowy do silników Diesla z i bez turbodoładowania.
VW 505 01 - Wielosezonowy olej silnikowy specjalnie dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami.
VW 506 00 - Norma do silników Diesla z przedłużonym okresem między wymianami.
VW 506 01 - Norma dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami z przedłużonym okresem między wymianami (WIV).
VW 507 00 - Oleje z systemem Longlife. Do silników Diesla, łącznie z silnikami Diesla z systemem cząstek stałych bez dodatku paliwa.

tak wiec do mojego samochodu olej ten powinien sie nadawac.


Witam wszystkich i zapraszam na mojego Bloga poświęconego pracy i programowaniu tokarek ze sterowaniem numerycznym Fanuca.

http://www.cnc-maniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Jaki olej?

Post autor: kw » pn sie 13, 2012 21:50

sephitorh pisze:tak wiec do mojego samochodu olej ten powinien sie nadawac.
Nadaje się, lałem do ALH, jeździłem, jest ok, tylko kup olej w sklepie.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » wt sie 14, 2012 09:07

sephitorh, każdy spełniający normę 505.00 z namaszczeniem olejów 5W i 10W...
15W raczej sobie odpuść.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jaki olej?

Post autor: krzycho85 » wt sie 14, 2012 09:48

Nadaje się, lałem do ALH, jeździłem, jest ok, tylko kup olej w sklepie.
Dlaczego w sklepie? Myślisz, że lepszy jest?

Ja od "kolegaberlin" już kilka razy kupowałem i zawsze byłem zadowolony. Gdy zamówiłem znajomemu Castrola do silnika PD to w warsztacie się dziwili skąd ma dostęp do niemieckiego oleju.
Za tego mobila co kolega pyta w sklepie trzeba dać ponad 100zł za 4l a tu masz za 100zł 5l oleju, który jedzie prosto z Niemiec.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Jaki olej?

Post autor: kw » wt sie 14, 2012 10:19

krzycho85 pisze:
Nadaje się, lałem do ALH, jeździłem, jest ok, tylko kup olej w sklepie.
Dlaczego w sklepie? Myślisz, że lepszy jest?

Ja od "kolegaberlin" już kilka razy kupowałem i zawsze byłem zadowolony. Gdy zamówiłem znajomemu Castrola do silnika PD to w warsztacie się dziwili skąd ma dostęp do niemieckiego oleju.
Za tego mobila co kolega pyta w sklepie trzeba dać ponad 100zł za 4l a tu masz za 100zł 5l oleju, który jedzie prosto z Niemiec.
Z zasady kupuję oleje z pewnego źródła - dlatego lubię Valvoline, bo certyfikuje odbiorców. Nie sprawdzałem ostatnich cen ale 75zł z 5l to dość tanio w detalu


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » wt sie 14, 2012 11:05

krzycho85 pisze:"kolegaberlin"
Fenomen taniości ich produktów polega na omijaniu polskiej akcyzy ale to nadal płacenie za bańkę z logo EDGE.
Za te same pieniądze konkurencja oferuje wcale nie gorsze (a może nawet i lepsze) produkty, oficjalnie na polskim rynku.
Sęk w tym że niestety z miesiąca na miesiąc mamy coraz bardziej wyprane mózgi reklamami że tylko Shell, Mobil i Castrol istnieją na rynku i jesteśmy gotowi umierać za poglądy że "Motul jest najlepszy" bo ktoś gdzieś na forum napisał...
Podobnie rzecz się ma z Valvoline. Owszem olej dobry, ale był dobry dopóki był tani - teraz jest absurdalnie drogi. Podobnie Motul.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Jaki olej?

Post autor: checin » ndz sie 19, 2012 15:01

Witam mam golfa IV 98r ALH ( olej tylko Castrol Magnatec 5W-40) obecny stan licznika 216 tys. jestem przed wyminą i chciałbym przepłukac silnik, co byście radzili dobrego?


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz sie 19, 2012 18:39

coś ci tam wlało sie przez przypadek ze chcesz robic jakies plukanki??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 173 gości