brak napiecia plynacego do swiec zarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: brak napiecia plynacego do swiec zarowych

Post autor: bary2004_2005 » ndz sie 05, 2012 21:10

Witam, u mnie mam problem taki, że po odpaleniu podaje mi się napięcie na świece żarowe około 14v, wydaje mi się to dość nie normalne szczególnie w lato, vag błędów nie pokazuje, proszę o jakieś porady czy jest to usterka i gdzie ewentualnie jej szukać, pozdrawiam serdecznie :)



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

brak napiecia plynacego do swiec zarowych

Post autor: Mario83 » pn sie 06, 2012 08:47

Podlacz komputer diagnostyczny, wejdz w silnik w blok 006 i sprawdz temperature plynu chlodzacego. Ale to koniecznie na zimnym silniku, najlepiej po nocy. Jak czujnik przeklamuje tj. zaniza temperature to swiece beda sie dlugo grzac. B omysle ze kontrolka od swiec tez Ci sie swieci?
Chyba ze swiece dzialaja caly czas, to mozliwe sklejenie stykow przekaznika ktory puszcza napiecie non stop. To trzeba wyjac przekaznik o ile pamietam nr 103.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: brak napiecia plynacego do swiec zarowych

Post autor: bary2004_2005 » pn sie 06, 2012 18:51

Witam, generalnie jak odpalam na ciepłym silniku to przy odpaleniu nie mam napięcia na świecach ale jak odpali to wskakuje około 14V, nie próbowałem na zimnym bo zawsze do roboty się spiesze rano, może ten przeaźnik jest walnięty ? A gdzie umieszczony jest czyjnik temperatury płynu chłodządzego ? proszę o porady (silnik miałem odpalony 20 min i cały czas napiecie na świece dawało) pozdrawiam



Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: brak napiecia plynacego do swiec zarowych

Post autor: bary2004_2005 » pn sie 06, 2012 21:50

Przekaźnik od świec jest sprawny :(



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

brak napiecia plynacego do swiec zarowych

Post autor: munior » śr sie 08, 2012 21:44

bary2004_2005 pisze:Witam, generalnie jak odpalam na ciepłym silniku to przy odpaleniu nie mam napięcia na świecach ale jak odpali to wskakuje około 14V, nie próbowałem na zimnym bo zawsze do roboty się spiesze rano, może ten przeaźnik jest walnięty ? A gdzie umieszczony jest czyjnik temperatury płynu chłodządzego ? proszę o porady (silnik miałem odpalony 20 min i cały czas napiecie na świece dawało) pozdrawiam
Podłacz pod vaga ,lub inny program diagnostyczny ,a nie zaraz w ciemno chcesz wymieniać czujniki .Czujnik jest w króćcu wodnym z tworzywa ,przykręconym do głowicy silnika .Uszkodzony czujnik temp.będzie zazwyczaj pokazywał dla kompa temp.-5,6 stopnia(na zegarach zwykle pokazuje prawidłowo) ,tyle samo bedzie pokazywał jak będzie odłaczony ,czyli trzeba spradwdzić stan styków i przewodów w kostce .Przy takich wskazaniach ,czyli temp. -5,6 stopnia ,świece grzeją jak w mrozy zimą i grzeją ładnych kilka sekund za kazdym przekręceniem stacyjki i zwykle po niezbyt długim czasie wszystkie świece żarowe są spalone :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 219 gości