1.6 nie pali nawet na samostarcie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: KemotZabrze » czw sie 02, 2012 20:48

Witam, włożyłem do swojego samochodu 1.6td, dostałem ten silnik z uszkodzoną pompą wtryskową i stał jakiś czas. Zamontowałem wszystko, ustawiłem rozrząd, wymieniłem pompę, odpowietrzyłem, zacząłem kręcić i nic się nie stało, rozrusznik kręci ale nic poza tym. Akumulator nowy, pompa na 100% sprawna bo wyciągnięta z mojego samochodu, ale nie zagadał. Na początku już jakby łapał, ale teraz nawet nie próbuje, nawet na samostarcie, ani na plaku. Co może być przyczyną? Kompresja podobno jest, chociaż osobiście nie sprawdzałem, jedynie przy kręceniu wałem ręcznie nie zauważyłem różnicy między oporem na tym silniku, a wcześniejszym, który kompresje miał.



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: paffciu » czw sie 02, 2012 21:21

sprawdzałeś świece?? może wogóle nie grzeją i nie chce zapalić... sprawdź czy nie masz jeszcze zapowietrzonego układu paliwowego. kręć dopóki nie rozładujesz akumulatora, tylko z kilkusekundowymi odstępami.


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: Sebus_500 » czw sie 02, 2012 21:25

Kompresja musi byc zmierzona manometrem.Minimalne ciśnienie kwalifikujące silnik do remontu to 26 bar,tylko jak będzie odchyłka powyżej 5 barów na cylindrze to musisz niestety go rozbierać...



Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: Sebus_500 » czw sie 02, 2012 21:28

A i jeszcze jedna rada:kręcąc kluczem sprężania nie sprawdzisz :bajer: Może ci się wydawać,że "niby" coś tam trochę jest a jednak może to być błąd.



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: Baryla » czw sie 02, 2012 22:44

Sebus_500 pisze:Kompresja musi byc zmierzona manometrem.Minimalne ciśnienie kwalifikujące silnik do remontu to 26 bar,tylko jak będzie odchyłka powyżej 5 barów na cylindrze to musisz niestety go rozbierać...

taka jest teoria, w praktyce trafiają się silniki które mają 26 na najlepszym cylindrze, a na najgorszym okolice 20 i odpalają nawet przy -15 :)



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: KemotZabrze » pt sie 03, 2012 08:28

Dlatego też piszę, że nie wiem jak z kompresją, ale nawet ze słabą te silniki jeżdżą, a przynajmniej próbują zagadać. Druga sprawa, przy odpowiednio długim kręceniu to nawet z jedną działającą świecą znajomy odpalił taki sam silnik przy sporym mrozie. Dlatego zastanawia mnie to, że nawet nie próbuje złapać, kręci i nic



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: Q_mac » pt sie 03, 2012 09:48

Spróbuj jeszcze raz sprawdzić rozrząd, na plaku bez świec powinien bez najmniejszego problemu zapalić. Może koło zamachowe ktoś zmienił ?



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: KemotZabrze » ndz sie 05, 2012 09:36

Wymienione zostały świece i auto odpaliło, za pierwszym razem sporo białego dymu było, ale po chwili się uspokoiło. Ale niestety zbyt długo nie pochodził, zagrzał się, uruchomił się wentylator chłodnicy, potem jeszcze raz i za trzecim razem przy włączeniu się wentylatora spadły obroty i zgasł. No i znów jest problem z uruchomieniem



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Re: 1.6 nie pali nawet na samostarcie

Post autor: ja4rqu » pn sie 06, 2012 13:08

Baryla pisze:
Sebus_500 pisze:Kompresja musi byc zmierzona manometrem.Minimalne ciśnienie kwalifikujące silnik do remontu to 26 bar,tylko jak będzie odchyłka powyżej 5 barów na cylindrze to musisz niestety go rozbierać...

taka jest teoria, w praktyce trafiają się silniki które mają 26 na najlepszym cylindrze, a na najgorszym okolice 20 i odpalają nawet przy -15 :)

dokładnie, u mnie na najgorszym jest 12 na najlepszym 22 i do - 15 odpala;) nie od tyku, troche trzeba pokręcić ale odpala, sprawdź czy masz wodę w zbiorniczku, i ustawienie rozrządu czy nie przeskoczył. Silnik można obrócić kluczem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 36 gości