Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Jaki olej?

Post autor: kw » czw lip 26, 2012 18:12

Jaworess pisze:xxxGlaDxxx, właściwie jest lato ale idzie zima, będą tęgie mrozy, znowu -27 przyp.... poza tym różnica w cenie między tym, który używam a 5W40 nie jest kosmiczna a taki syntetyk to podobno git jest ale dobra, nawet gdybym nie zalewał syntetyka to płukankę warto zrobić? Ten silnik kręci się już od 23 lat, na pewno się nazbierało syfu...można stosować bez obaw do takiego sztrucla? Do pół miliona daleko, silnik zdrowy. Co myślicie, testował ktoś?

Quintus, też tak przypuszczałem ale na razie cisza :D
Sprawa wygląda tak, że jak Niemce Twój silnik wymyślały to jeszcze o 5w40 w golfie nikt nie marzył, więc skoro nawet producent nie zaleca to raczej nie warto. Swoją drogą widziałem wiele aut z PD, które latały masę kilometrów na 10w40 i im się nic nie działo. Znajomy mechanik użytkuje któregoś z kolei mk2 1.6TD i każdego zalewał 10w40 mobila i wszystko było ok.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Michał_1977 » czw lip 26, 2012 20:49

Jaworess,tak na szybko,to sprawa wygląda tak-środki do płukania silnika mają za zadanie odsiarczyć silnik i pozbawić go z innych związków chemicznych,które nagromadziły wskutek spalania oleju,bo olej w jakimś tam stopniu spala się.
Krąży mit,że dodanie środka płuczącego przed wymianą,doprowadzi do rozszczelnienia silnika,a tym samym do wycieków.Nic bardziej mylnego.
Tak mi to tłumaczył dobry znajomy,który od przeszło 20stu lat prowadzi serwis wymiany oleju.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » pt lip 27, 2012 07:45

W takim razie płukankę zrobię i zostanę przy 10W40. Mam tak że olejek zmieniam średnio 7 tysi (jak w książce stoi) ale po wymiance, nie wiem 2 dni i olej na bagnecie czarny, dlatego też o takiej płukance pomyślałem. Jak zrobię operację i polatam to podzielę się wrażeniami.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Jaki olej?

Post autor: kw » pt lip 27, 2012 11:11

Jaworess pisze:olej na bagnecie czarny
No właśnie mnie zastanawia ten czarny olej, skąd się to bierze. U mnie w ALH zaraz po wymianie jest czarny przebieg oryg. 240 tys, wczoraj widziałem auto znajomego oryg. przebieg 180tys w 1.9 TDI PD i tak samo, za to w A6 2.5TDI przebieg z pewnością koło 400tys wlany 5w30 i po kilku tysiącach olej czysty :grrr:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Michał_1977 » pt lip 27, 2012 12:57

kw pisze: właśnie mnie zastanawia ten czarny olej, skąd się to bierze
Olej czernieje od spalin.Diesel podczas spalania wytwarza czarne spaliny,a benzyna jasne,dlatego użytkownicy zdrowych silników benzynowych,dbający o regularne wymiany oleju,mają czysty olej od wymiany,do wymiany.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » pt lip 27, 2012 18:37

kw pisze:No właśnie mnie zastanawia ten czarny olej, skąd się to bierze. U mnie w ALH zaraz po wymianie jest czarny przebieg oryg. 240 tys, wczoraj widziałem auto znajomego oryg. przebieg 180tys w 1.9 TDI PD i tak samo,
I się ciesz, bo to znaczy że olej dobrze dba o czystość Twojego silnika absorbując produkty uboczne spalania ON.
Michał_1977 pisze:a benzyna jasne,dlatego użytkownicy zdrowych silników benzynowych,dbający o regularne wymiany oleju,mają czysty olej od wymiany,do wymiany.
A w benzynie zawsze coś tam zmieni barwę, ale w gazie to praktycznie nie widać różnicy pomiędzy świeżym a zużytym olejem :blush:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Jaki olej?

Post autor: KamilP » pt lip 27, 2012 22:44

Z tym czarnym olejem wydaje mi się że to co pozostanie w silniku (a niestety coś zostanie) i miesza się stary z nowym, bo mało prawdopodobne ze od razu pod odpaleniu praktycznie jest olej już inny, czarniejszy. Po paru km oczywiście ale od razu to jakoś za szybko moim zdaniem. Ostatnio może wypróbuję kmin żeby po zlaniu oleju przekręcić wałem korbowym (oczywiście na chwilę) żeby z kanałów olejowych trochę oleju wylało, stary silnik to nic mu raczej nie będzie :) Wtedy zobaczymy barwę oleju wiadomo wszystkiego się nie spuści nie ma opcji ale trochę więcej na pewno można.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Michał_1977 » sob lip 28, 2012 04:26

KamilP pisze:po zlaniu oleju przekręcić wałem korbowym
Chyba oszalałeś Kamil... :panna:
Co Ci przeszkadza,że jest czarny po wymianie?
On ma spełniać swoje ważne zadanie,a nie być ładny,czysty.
Frytki będziesz smażył na nim? :helm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Fahoo » sob lip 28, 2012 12:36

mozna smiało zakrecic wałem na rozruszniku po zlaniu oliwy ale nie w sposob ciagły ....
wazne aby po zalaniu nowego tez krecic rozrusznikiem a nie od razu odpalac fure.....
wszystko można tylko po co?
po w/w operacji i tak po zalaniu nowego oleju zaraz zrobi sie on czarny .Jedyne co zyskasz to lepsze samopoczucie.
Przy swapie w swojej furze silnik stał pół roku ,cały olej ściekł do misko z ktorej został spuszczony.Został zalany świeżutki mobil ,który po kilku moto godzinach zrobi sie czarny :jezor:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » sob lip 28, 2012 12:56

Jezu, niektórzy to naprawdę sobie szukają problemów na siłe :los2:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » sob lip 28, 2012 13:17

bongo pisze:Jezu, niektórzy to naprawdę sobie szukają problemów na siłe :los2:
Fahoo pisze:wszystko można tylko po co?
po w/w operacji i tak po zalaniu nowego oleju zaraz zrobi sie on czarny .Jedyne co zyskasz to lepsze samopoczucie.
A jak ja napisałem, że odsysam olej a nie spuszczam przez korek w misce, to powstały teorie, że po kilku takich wymianach turbosprężarka się zatrze :goof:
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu :hehe:
Zawsze coś oleju zostanie w silniku ... i co z tego, że się wymiesza, z świeżym skoro będzie to stosunek 10-1 ... :bajer:
Ważne jest to żeby oliwę na czas wymieniać i nie przeciągać interwału oraz dbać o jej odpowiedni poziom w silniku, niż robić różne myki i ceremonie które w całej procedurze wymiany oleju znajdują się na końcu listy a sam ich wpływ na końcowy efekt jest nawet nie procentowy a promilowy :smoke:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Jaki olej?

Post autor: KamilP » ndz lip 29, 2012 12:43

Michał_1977 pisze:Chyba oszalałeś Kamil...
Co Ci przeszkadza,że jest czarny po wymianie?
On ma spełniać swoje ważne zadanie,a nie być ładny,czysty.
O pół obrotu mi chodziło, chciaż jeszcze sporo czasu mam do wymiany to zobaczę. Z kilkoma opiniami się takimi spotkałem że tak można zrobić ale.. chyba sobie jednak odpuszczę :) Tak myślałem że to tak skomentujecie, chciałem tez Wasze opinie poznać ale jak napisałem wcześniej pomysł był do bani :grin:
Fahoo pisze:mozna smiało zakrecic wałem na rozruszniku po zlaniu oliwy ale nie w sposob ciagły ....
No oczywiście na chwileczkę mi chodziło :)
bongo pisze:Jezu, niektórzy to naprawdę sobie szukają problemów na siłe
Oj tam od razu problemów :hmm: Forum dyskusyjne a my prowadzimy dyskusję :) :pub:



Shewa777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 27, 2012 07:52

Jaki olej?

Post autor: Shewa777 » wt lip 31, 2012 08:30

Ja stosuje motula polsyntetyk do afn i wszystko gites,polecam tez lm



Gurney
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 04, 2009 22:34
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Jaki olej?

Post autor: Gurney » wt lip 31, 2012 19:32

Panowie nie mam zbyt dużo pieniędzy aktualnie a zamierzam wymienić olej, czy taki sprawdzi się w moim 1.9 TDI? http://moto.allegro.pl/olej-mobil-2000- ... 59771.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości