Wypalanie DPF silnik 1,9 TDI BLS

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unimil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 15:19
Lokalizacja: zza rogu

Wypalanie DPF silnik 1,9 TDI BLS

Post autor: unimil » pt cze 15, 2012 09:13

witam, mam pytanie odnośnie wypalania filtra cząstek DPF, bo słyszałem wiele opini jak sie to robi przy normalnej jeździe, jedni mówią że jechać ok 10km na obrotach 2-2,5 tys, inni że 10min na obrotach 3,5-4tys. Jak to sie robi fachowo? Ciekawi mnie zasada działania bo jeśli tak jade to nic mi sie niewyświetla że sie wypala, skad mam wiedziec ze juz zaczął sie wypalać albo że jest w trakcie? Chodzi mi w tym poście o to żeby ktos mi wytłumaczył czy to chodzi o to żeby samochód krecic przez jakis czas i komputer wkoncu włączy wypalanie czy to na bierząco sie dzieje odrazu jak bedzie temp silnika 90st ja pogazuje jak wyzej napisalem i nabierząco sie wypala czy dopiero sie zacznie wypalac jak komputer nakarze



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Wypalanie DPF silnik 1,9 TDI BLS

Post autor: ZWIREK1 » pt cze 15, 2012 14:08

Witam
Tu masz opisane jak wygląda poprawne wypalanie dpf-a .
Pzdr
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=446913" onclick="window.open(this.href);return false;



unimil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 15:19
Lokalizacja: zza rogu

Wypalanie DPF silnik 1,9 TDI BLS

Post autor: unimil » pt cze 15, 2012 15:24

no troszke tu mało info na moje pyt:

1)jakie warunki musza byc spelnione jakie obroty ile czasu lub km trzeba jechac?
2)czy spalanie nastepuje odrazu (nabierząco- np. zaczyna sie przepalac a potem jak na wolnych obrotach trzymam to juz nie) czy komputer decyduje i zaczyna sie calkowite przepalanie od np 90% zapelnienia do 0%.

Niedawno elektryk sie podpinal i powiedzial ze mam 17% sadzy, dlatgo pytam czy juz teraz dawac mu w palnik i wypali sie nabierzaco czy to dziala na tej zasadzie ze np bedzie 70% to komputer włącza wypalanie, pytam bo może niepotrzebnie tak cząęsto krece go na wysokich obrotach 3,5 tys, przez to sapalanie mam wysokie a moze niepotrzbenie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 135 gości