[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Sztomel » czw cze 07, 2012 00:27

Nie wiem jak tam buja u Ciebie. Napisze tylko jak bujało u mnie. Tyłem samochodu rzucało na lewo i prawo w czasie jazdy - okazały się opony - fatalne zużycie pod drifcie (bo kupowane używki w idealnym niby stanie Michelin Pilot Primacy - te najnowsze typy). Kolejna rzecz to przegub wewnętrzny - chrupanie na zakręcie w prawo - niby zewnętrzny a okazało się, że to wewnętrzny przegub - zdziwiony byłem totalnie bo objawy zużycia przegubu zewnętrznego znałem i tak to właśnie wyglądało. Jeśli masz tylko bujanie to pewnie przekładnia główna - zwłaszcza jeśli objaw wstąpił po wymianie skrzyni.
W każdym razie nie mam doświadczenia w tego typu usterkach więc nie bierz tego co napisałem dosłownie bo może się okazać zupełnie co innego. Nie jestem w stanie podać sensownej porady.


Obrazek

Awatar użytkownika
latuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 19:41
Lokalizacja: Leszno

Re: [mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźci

Post autor: latuch » czw cze 07, 2012 19:30

Arkadiusz.gluchowicz pisze:Ale była za długa, czy poduszka skrzyni wymagała poprawy?
Nic z tych rzeczy. Poprostu polos byla delikatnie krzywa. Widac tego nie bylo bo guma i przegub to gubil. Zmiana polosi i jest gitara. Ja akurat zrobilem prawie remont calego zawieszenia przedniego szukajac usterki, przekladalem kola przod na tyl. A okazalo sie ze to poprostu polos...


Obrazek

Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » pt cze 08, 2012 11:18

Witam raz jeszcze,

Czy orientujecie się, czy arl ma jakieś regulacje na poduszkach silnika bądź skrzyni. Inaczej mówiąc czy jest możliwość regulowania, nawet lekkiego położenia silnika? W sensie, czy jest możliwość przesunąć go o centymetr, półtora w stronę lewego koła? Myślę o poduszce skrzyni biegów.

Pytam z tego względu, że auto właśnie było u mechaniora i powiedział, że półoś nie ma luzu żadnego i przegub nie pracuje. On mówił co prawda, żę przegub walnięty, ale dopiero co całą półoś wymieniłem, więc nie może to być przegub.

Natomiast wiem, że poduszka była generalnie rzeźbiona i poprzedni mechanik mówił, że ją wysunął na maksa w jedną ze stron, natomiast nie pamiętam w którą. Wiem jednak, że on twierdził, że półoś jest za krótka, więc wydaje mi się, że wysunął ją na maksa w stronę prawego koła, co by się ogólnie zgadzało.

Trudno jest inaczej wyregulować tą poduszkę? Jest to w ogóle możliwe?


Pozdrawiam



inc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 05, 2009 17:51
Lokalizacja: TSK/TK

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: inc » pt cze 08, 2012 11:52

Da sie delikatnie na srubach przesunac. Ale maks pare mm. Moze polos zle siedzi w przegubie? Nie jest moze do konca dobita. U mnie jak mialem a3 taki przypadek skonczyl sie ukreceniem polosi na wieloklinie



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » pt cze 08, 2012 11:58

Ale półoś była dopiero wymieniana i nic to nie dało. Nie uwierzę w to, że 3 razy z rzędu była źle założona w dodatku u 3 różnych osób, po czym wjechała zupełnie inna półoś, znów wkładana przez kogoś innego i że nie zostało by coś takiego wychwycone. Może właśnie te parę mm brakuje. Muszę to sprawdzić.

Duży problem z tym jest, żeby to wyregulować?

Pozdrawiam.



inc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 05, 2009 17:51
Lokalizacja: TSK/TK

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: inc » pt cze 08, 2012 12:18

Odkrecic sruby na lapach, naciagnac silnik i dokrecic sruby. Tylko pytanie, czy wtedy nie bedzie problemu z drugiej strony?



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » pt cze 08, 2012 12:21

no właśnie to muszę ustalić. Dziękuje bardzo. Pozdrawiam.



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » śr cze 13, 2012 09:34

Witam raz jeszcze,

Kolejne pytania do tematu, bo jak na razie żaden mechanik nie potrafi powiedzieć co jest grane. Jeden wpadł na pomysł, że to wewnętrzny przegub nie pracuje, bo polos nie ma luzu. Wygląda na to, że albo jest za długa (co jest nie możliwe, bo oryginalna od ARLa na 100%), albo silnik jest źle ułożony.

Mam kilka pytań.

Bo można pójść w mojej ocenie w dwie strony. Po pierwsze ustawić dobrze silnik. I teraz pytanie, jakie tam są poduszki (ile, jakie, gdzie?) i czy mają one regulacje. Wiem, że pytam drugi raz o to, ale wtedy tak nie do końca dobrze złożyłem te pytanie. Generalnie wiem, że są 3 poduszki. Które z nich mają regulacje?

Drugi kierunek, to zapomnieć o mocowaniu silnika i skrócenie półosi. Pytanie gdzie to zrobić w warszawie i czy taka operacja jest w ogóle opłacalna cenowo?

Może również jest ktoś w wawie, co ma pomysł i chce zarobić. Ja mogę podjechać generalnie wszędzie, więc jeśli ktoś taki jest to pisać na priv albo dzwonić 505 928 502.

Pozdrawiam.



Arkadiusz.gluchowicz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:18
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] - bije skrzynia, albo koło, albo silnik - poradźcie

Post autor: Arkadiusz.gluchowicz » wt cze 19, 2012 12:49

Witam,

Podziękowania dla Adamma za ogarnięcie tematu. Winne okazały się poduchy silnika.

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości