Chyba padła mi pompa wtryskowa...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Chyba padła mi pompa wtryskowa...

Post autor: lisisko » pt lip 21, 2006 19:09

Mój golfik z dnia na dzień zaczął się coraz bardziej dziwnie zachowywać. Zaczęło się od tego, że po uruchomieniu, silnik popracował ok. 5 sekund i gasł. Po ponownym odpaleniu już wszystko było ok. W taj chwili nie da się już nim jeździć. Co chwilę gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, przeczyściłem zaworek zwrotny na powrocie, nic to nie pomogło. Po kilku sekundach normalnej pracy, silnik zaczyna prychać, kichać i się dławi. A w tym czasie jak już ma zgasnąć, w przewodzie powrotnym pojawia się powietrze. Czy ktoś miał taki przypadek? Miałem trochę doczynienia z ropniakami i na moje oko przepuszcza głowica w pompie (jest to pompa rotacyjna), mam nadzieję że się mylę.... Proszę o jakąś radę.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt lip 21, 2006 19:53

lisisko, mi też mi się wydaje, że to pompa miałem podobne objawy. Za regeneracje zaplaciłem 140 zł i teraz smiga aż miło.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pt lip 21, 2006 20:00

a dobrze masz ustawiony początek tłoczenia?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » pt lip 21, 2006 23:33

Początek tłoczenia? A co to takiego? Pierwsze słyszę.



Awatar użytkownika
rapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 29, 2005 12:57
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: rapi » sob lip 22, 2006 03:35

witam moim zdaniem to pompa wtryskowa spotkalem sie juz pre razy z atakimi objawami najczeszciej wysiada jak dostanie jakiegos syfu z baku ktorego filtr nie wylapie najlepoiej zregenerowac pompe o ile sie da jak nie to jakos po regenarecju kupic tylko pamietaj ka bedziesz wymienial pompe lub druga zakladal to zmien filtr paliwa tylko nie kupu jtego najtanszego syfu na 20 zl tylko ten lepszy i wyszysc sobie bak paliwa ze wszystkiego syfu ktory w nim jest :)
zycze powodzenia



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob lip 22, 2006 09:28

lisisko, moim zdaniem to już wyższa szkoła jazdy i tylko pompiarz to zrobi na stole, więc musisz pompę zawieść do regeneracji i zrób tak jak pisze rapi, ja wymieniam filtr 2 razy w roku na jesień i na wiosne kupuje taki za 55 zł. Płukanie baku zrobiłem jak autko sprowadziłem z niemiec ale syfu prawie wcale nie było teraz leje Verwę i moge jeździć na oparach i nic :P . A w Polsce jest jak jest paliwko chszczone czym popadnie, więc bak trzeba płukać co jakiś czas. Ja też przed zimą wypłukam tak na wszelki wypadek 8)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chyba padła mi pompa wtryskowa...

Post autor: specWROC » sob lip 22, 2006 14:09

lisisko pisze:Mój golfik z dnia na dzień zaczął się coraz bardziej dziwnie zachowywać. Zaczęło się od tego, że po uruchomieniu, silnik popracował ok. 5 sekund i gasł. Po ponownym odpaleniu już wszystko było ok. W taj chwili nie da się już nim jeździć. Co chwilę gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, przeczyściłem zaworek zwrotny na powrocie, nic to nie pomogło. Po kilku sekundach normalnej pracy, silnik zaczyna prychać, kichać i się dławi. A w tym czasie jak już ma zgasnąć, w przewodzie powrotnym pojawia się powietrze. Czy ktoś miał taki przypadek? Miałem trochę doczynienia z ropniakami i na moje oko przepuszcza głowica w pompie (jest to pompa rotacyjna), mam nadzieję że się mylę.... Proszę o jakąś radę.
chyba miałem to samo przeczytaj mój temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55364

wymieniłem filtr paliwa oraz dolałem ropy i odpaliłem auto z otwartym bakiem i u mnie to pomogło;) :kwiatek:



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » ndz lip 23, 2006 18:08

Jutro spróbuję jeszcze odłączyć przewód paliwowy i wlewać czystą ropę bezpośrednio do pompy. Jeśli to pomoże, to znaczy że w zbiorniku i przewodach gnój, jeśli będzię się dławił, to znaczy że moja pompa rotacyjna umarła. O wynikach diagnozy poinformuję niebawem... Dzięki za pomocne podpowiedzi.



Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » pn lip 24, 2006 01:39

hmm jeśli to rotacyjna popma to może na sekcjach przepuszcza.. tzn nie trzyma paliwa i sie cofa.. W rotacyjnych moim zdaniem to zazwyczaj pada .. ale to tylko moje zdanie..


Jesteś z Płocka lub okolic? Zajrzyj!!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=305055

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości