Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

antonigibon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2012 16:40

Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

Post autor: antonigibon » czw maja 31, 2012 16:59

Witam forumowiczów, tak jak w temacie bardzo proszę jeżeli ktoś jest w posiadaniu o udostępnienie zdjęcia numeru i typu silnika na bloku silnika. Poszukuję takiego zdjęcia od dłuższego czasu, przyczyną jest próba identyfikacji jednostki. Dodam tutaj, że numery w książce, nad prawym nadkolem i w bagażniku zostały przeze mnie już sprawdzone, również VIN został rozkodowany. Proszę jedynie o pomoc w zlokalizowaniu numerów na bloku silnika w tym konkretnym przypadku tj AVF TDI 1.9 . Dziękuje serdecznie za pomoc.



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

Post autor: erikt65 » czw maja 31, 2012 17:14

Znalazłem coś takiego :

Obrazek



antonigibon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2012 16:40

Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

Post autor: antonigibon » czw maja 31, 2012 17:22

widziałem to zdjęcie, niestety jakoś mi nie pomogło, mam wrażenie, że numer zakrywa jakiś element i po prostu trzeba wiedzieć precyzyjnie, gdzie jest numer.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

Post autor: Sztomel » czw maja 31, 2012 22:47

O ile dobrze kojarzę to podałem Ci już fotkę na elektrodzie. Nawet jeśli dostęp do pola numerowego zasłaniają Ci węże wodne to i tak powinieneś wiedzieć gdzie jest zlokalizowany. Musisz popatrzeć na prawo od podstawy filtra oleju dokładnie na miejsce gdzie blok silnika łączy się ze skrzynią biegów. Pole numerowe może być skorodowane więc trzeba będzie je przeszlifować. Zdaje się, że również pytałeś o otwór kontrolny w automatycznej skrzyni biegów więc pole numerowe jest poniżej niego (patrząc od góry) ciut w lewo. Fotką z postu kolegi wyżej się nie sugeruj bo dotyczy ona starego silnika na pompie wtryskowej i tam pola numerowego nie znajdziesz.
Popatrz sobie na moje fotki w tym temacie : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=200929" onclick="window.open(this.href);return false;
W silniku AVF numer jest w tym samym miejscu a aby mieć do niego dostęp musisz poodsuwać ręką zasłaniające go węże wodne.


Obrazek

antonigibon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 31, 2012 16:40

Numer i typ silnika AVF 1.9 TDI

Post autor: antonigibon » pt cze 01, 2012 00:28

Bardzo Ci Sztomel dziękuję, dokładnie takich wskazówek potrzebowałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości