Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » sob maja 12, 2012 09:17

pomocy!!!cztery dni temu był lekki przymrozek podchodze odpalam normalnie podczas jazdy silnik nie wkreca sie na obroty jakby nie dostawal odpowiednie dawki paliwa.w baku 1/4 baku paliwa nastepnie tankuje na stacji moc jakby troche sie poprawila jakde do mechanika chodzi normalnie doradzil zalanie płynem STP do czyszczenia ukladu paliwowego. juz popoludniu znowu brak mocy.nastepny dzien wymienim filtr paliwa samochod jezdzi perfect super moc jak nowka.dzisiaj znowu ten sam problem brak mocy tak jakby sie gdzies cos przypychało.prosze o jakies porady zalozylem nowy temat bo nie znalazlem podobnego



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: italiano_83 » sob maja 12, 2012 10:23

Odcina przy przyspieszaniu ?
Sprawdziłeś czy sztanga zostaje wciągnięta do gruszki podciśnienie po uruchomieniu silnika?
Sprawdziłeś czy są bąbelki w przewodach paliwowych ?
Sprawdziłeś błędy zapisane w sterowniku?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » sob maja 12, 2012 10:57

italiano_83 pisze:Sprawdziłeś czy są bąbelki w przewodach paliwowych ?
były przed wymiana filtra teraz nie ma pod komputer dopiero w poniedziałek bo w sobote ciezko
italiano_83 pisze:Odcina przy przyspieszaniu ?
jest taka jakby "turbo dziura" nie wkreca sie do 100 przyspiesza 2 x wolniej niz wczesniej pedał w podłoge o on nie reaguje albo reaguje bardzo powoli
italiano_83 pisze:Sprawdziłeś czy sztanga zostaje wciągnięta do gruszki podciśnienie po uruchomieniu silnika?
chodzi o to http://obrazki.elektroda.net/47_1265765534.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: italiano_83 » sob maja 12, 2012 12:09

golf_eop_karol pisze:jest taka jakby "turbo dziura" nie wkreca sie do 100 przyspiesza 2 x wolniej
Sprawdź błędy zapisane w sterowniku, będziemy wiedzieć coś więcej.
golf_eop_karol pisze:chodzi o to http://obrazki.elektroda.net/47_1265765534.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Tak, po uruchomieniu silnika, sztanga ma iść na max w dół, tak aby kierownice zostały zamknięte.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Choody91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 10:04
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: Choody91 » ndz maja 13, 2012 22:37

No pewnie turbo zanieczyszczone, i geometria trubiny się nie zmienia. Miałem w swoim ALH coś takiego. Slyszałem że przez starego kata potrafią turbiny się zabrudzać bo spaliny się słabo wydobywają.


Obrazek
Mój Białasek 8)

Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Re: Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » pn maja 14, 2012 16:13

Choody91 pisze:No pewnie turbo zanieczyszczone, i geometria trubiny się nie zmienia. Miałem w swoim ALH coś takiego. Slyszałem że przez starego kata potrafią turbiny się zabrudzać bo spaliny się słabo wydobywają.
bardzo mozliwe zaprowadzilem go do mechenika wąż od turbo byl miekki nawet przy 3-4 tys obrotow nie bylo odpowiedniego cisnienia,pozatym przy wymienionym nowym filtrze paliwa widac w przewodzie paliwowym drobinki powietrza oringi tez sa nowe..zostana wymienione przewody zaciski i ten plastik na ktorym sa oringi..na bierzaco bede mowil co i jak. Choody91wywalales kata czy poprostu wygrzebales z niego to co jest w srodku?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: italiano_83 » pn maja 14, 2012 19:39

golf_eop_karol pisze:bardzo mozliwe zaprowadzilem go do mechenika wąż od turbo byl miekki nawet przy 3-4 tys obrotow nie bylo odpowiedniego cisnienia,
Co w tym dziwnego, jak zapotrzebowanie na powietrze na biegu jałowym jest "żadne" :bajer:
golf_eop_karol pisze:wymienionym nowym filtrze paliwa widac w przewodzie paliwowym drobinki powietrza oringi tez sa nowe.
Drobne pęcherzyki to nie problem.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Choody91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 10:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: Choody91 » pn maja 14, 2012 22:49

golf_eop_karol pisze:
Choody91 pisze:No pewnie turbo zanieczyszczone, i geometria trubiny się nie zmienia. Miałem w swoim ALH coś takiego. Slyszałem że przez starego kata potrafią turbiny się zabrudzać bo spaliny się słabo wydobywają.
bardzo mozliwe zaprowadzilem go do mechenika wąż od turbo byl miekki nawet przy 3-4 tys obrotow nie bylo odpowiedniego cisnienia,pozatym przy wymienionym nowym filtrze paliwa widac w przewodzie paliwowym drobinki powietrza oringi tez sa nowe..zostana wymienione przewody zaciski i ten plastik na ktorym sa oringi..na bierzaco bede mowil co i jak. Choody91wywalales kata czy poprostu wygrzebales z niego to co jest w srodku?
Ja wywaliłem cały i w jego miejsce wsadziłem strumienice, dostałem za niego 520 zł. Ale w sumie lepiej wygrzebać, bo na przeglądzie koleś kręcił nosem coś. Próbował mnie przekonać ze kat musi, a to chodzi tylko że musi być spełniona emisja spalin. A nie że kat musi być.


Obrazek
Mój Białasek 8)

Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » pn maja 14, 2012 23:07

italiano_83 pisze:Co w tym dziwnego, jak zapotrzebowanie na powietrze na biegu jałowym jest "żadne"
teraz juz sam nie wiem to w takim razie co z niego za mechanik :shock: jesli nic sie nie zmieni tez wycinam kata...tzn wygrzebe srodek bedzie chociaz na zatankowanie do pełna i browar :grin:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: Michał_1977 » wt maja 15, 2012 07:18

golf_eop_karol pisze:jesli nic sie nie zmieni tez wycinam kata...tzn wygrzebe srodek bedzie chociaz na zatankowanie do pełna i browar :grin:
Jeżeli tak zrobisz,to nie zatankujesz do pełna :bajer:
Wytnij i sprzedaj w całości.Wtedy zatankujesz i jeszcze się opijesz :-)

Co do tematu-robiłem klientowi ARL-a w Toledo.Objawy identyczne,czyli raz jedzie,raz nie.Suszarka chwilę wcześniej wymieniona.Wyciachałem katalizator i z auta zrobił się potwór.To było w tamtym roku przed wyjazdem na Majówkę.Dokładnie wczoraj,ponownie miałem to auto w warsztacie (wymiana przygłupa) i śmiga tak samo :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » wt maja 15, 2012 11:46

Michał_1977 pisze:Wytnij i sprzedaj w całości.Wtedy zatankujesz i jeszcze się opijesz
zachowam pozory ze niby ten kat jest roznie to z tymi przegladami bywa...narazie czekam na telefon od mechanika zobaczymy..ciekawe czy wogole cos wymysla czy nie zozlożą mi polowy samochodu
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2012 11:07 przez golf_eop_karol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » śr maja 16, 2012 11:07

EdiT: auto odebrane od mechanika..narazie wszystko smiga,wymienine jak napisalem wczesniej przewody paliwowe objemki i plastik co siedza na nim oringi, nie widze juz drobinek powietrza w przewodzie,na kompie cisnienie ladowanie wszystko ok zarobilek ok 70 km dzisiaj pogoda nie pozwolila na testowanie :bajer: pojezdzi sie i zobaczy co i jak ale kat out bedzie tak czy tak



duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: duszek000 » wt maja 29, 2012 17:29

Mam golfa IV tdi 90km oznaczony AGR, wczoraj przy jeździe ok 110km/h nagle szarpło i auto przestało przyspieszać nie dało się jechać szybciej, od tamtej pory dziwnie przyśpieszał na każdym biegu a na 5 przy 110km/h traci moc. Co może być przyczyną? Prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
golf_eop_karol
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:22
Lokalizacja: Brudzewice

Brak mocy 1.9 tdi 110km prosze o szybka odp

Post autor: golf_eop_karol » wt maja 29, 2012 20:32

Sprawdz wtrysk sterujacy.jesli masz takie objawy to moze byc wlasnie to



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości