uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Fwd: Re: Pytanie

Post autor: doggie » pt lip 18, 2008 00:39

lalapo pisze:Dzięki za odpowiedzi Chciałem sie dowiedzieć czy komuś się popsuły pompowtryski.Ponieważ mechanik mi rozradzał kupno samochodu na pompowtryskach mówił żebym szukał starszego samochodu starszej generacji na zwykłej pompie ale go nie posłuchałem i kupiłem golfa mk4 2001rok na pompowtryskach ponieważ był zadbany ma przejechane 149tys ostatni przegląd przy 130tyś sprowadzony z Berlina.Tankuje tylko na orlen i wymieniam oleje i filtry myślę że sie nie popsuje bo to nie jest tania naprawa.Mam jeszcze pytanie czy pomaga ten uszlachetniacz do paliwa? Pozdrawiam
jak lejesz na wiarygodnych stacjach to nie pomaga ale też nie zaszkodzi, a jakbyś lał niewiadomo co, to na pewno pomoże w tej kwestii, że zimą nie zrobi ci się kasza w zbiorniku - ale generalnie nie szkodzi



Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: Cwieku » pt lip 18, 2008 09:02

lalapo, jeszcze tylko rozrzą zrób i smigaj :)


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » wt lip 29, 2008 22:36

Ja mam MK4 1.9 TDI silnik AXR ( pompowtryski ) przejechane 165.000 ostatni wpis w książce servisowej w zeszłym roku (2007) przy 145.000. Leje na ORLENIE tylko VERVE a olej CASTROL EDGE 5W 40 . Jak koledzy mówią JAK SIĘ DBA , TAK SIĘ MA.

Co do pompowtrysków często przed awarją lub kiedy już jest pompowtrysk uszkodzony to mruga kontrolka świec żarowych...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: Dario84 » wt sty 25, 2011 15:48

Odgrzeję kotleta bo ciężko się to czyta...

Mechanik który to mówił jak najbardziej miał rację, w głowicach PD wyrabiają się gniazda pompowtryskiwaczy, nic się nie dzieje dopóki się takiej pompki nie wyciągnie, gniazda są wyrobione i podczas wkładania pompki z nowymi oringami już podczas montażu ostre krawędzie uszkadzają oring, efektem jest przedostawanie się paliwa z przelewu do oleju, między przelewem z zasilaniem lub przedostawanie się spalin z komory spalania do zasilania pompowtrysku (zapowietrzanie się układu).

Wymieniłem już nie jedną taką głowicę więc wiem o czym piszę.

Niestety wycieranie się gniazd pompowtrysków to nie jedyny problem głowic PD, wycierają się również wałki (szczególnie krzywki zaworów wydechowych), popychacze hydrauliczne zaworów i półpanewki mocujące wałek do głowicy.

Najlepszą i najtańszą receptą na naprawę takiej głowicy (moim zdaniem) jest wymiana jej na używkę z pewnego źródła o małym przebiegu.

Większość zakładów regenerujących głowice nie jest w stanie naprawić wytartych gniazd pompowtrysków, choć już słyszałem że istnieją firmy którre roztaczają otwór na pompowtrysk i osadzają tuleję mosiężną do której później montuje się pompowtrysk.

Moim zdaniem lepiej kupić używaną głowicę z pewnego źródła gdyż cena takiej głowicy może być kilka razy mniejsza od ceny regeneracji, mało tego cena takiej głowicy może być mniejsza niż koszt popychaczy+półpanewek wałka.

Pierwsze wytarte głowice widziałem po przebiegach ok 180-200kkm, ale jeśli się nie rusza pompek to jeszcze można pojeździć dużo więcej.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

sylweks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 12, 2011 20:19

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: sylweks5 » pn mar 19, 2012 13:39

Ja mam coś z pompowtryskami, bo silnik zaczął cyklicznie drgać, zaraz po odpaleniu 2-3 min i czuć, to o czym piszę. Mechanik stwierdził, że coś się dzieje z pompowtryskiem 3 i 4, zalecił zalać lepsze paliwo, tj. np vervę. Moje pytanie jest takie, ile jeszcze takie wytrzymają i ile naprawa wyniesie, przy nowych pompowtryskach, a i cena takiego jednego pompowtryskiwacza?



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: Szymon Jarosz » pn mar 19, 2012 22:05

Jezeli przebieg masz w 100% pewny ,to lej paliwko (bez uszlachetniacza :chytry: ) i ciesz sie autkiem :bigok:Owszem,zdazaja sie awarie pompowtryskow,ale sporadycznie i przewaznie w autach ,ktore maja 4xcofany licznik :helm:


ObrazekObrazekObrazek

sylweks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 12, 2011 20:19

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: sylweks5 » wt mar 20, 2012 09:24

Mój ma 194 tys i nie wiem, czy jest cofany licznik, auto sprowadzała prywatna osoba. Myślę, że może jest prawdziwy :P



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: grg474 » wt mar 20, 2012 20:43

sylweks5 pisze:Mój ma 194 tys i nie wiem, czy jest cofany licznik, auto sprowadzała prywatna osoba. Myślę, że może jest prawdziwy
hmm mój ma 413tys. i nie cofany :pub: żadnych problemów z pompkami, auto tylko jeździ po PL, więc albo wina paliwa albo przebieg inny, albo masz pecha


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

sylweks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 12, 2011 20:19

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: sylweks5 » wt mar 20, 2012 21:47

chyba pecha :( nie możliwe, że orlen sprzedaje syf, poza tym nie leję ze stacji firmy krzak.
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2012 09:24 przez sylweks5, łącznie zmieniany 1 raz.



asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: asko78 » wt mar 20, 2012 23:02

lalapo pisze:Chciałem sie dowiedzieć czy komuś się popsuły pompowtryski.
kolego ja mojego ASZ eksploatuję od 4 lat i ok 90 tys.km teraz mam 266km brat ma passata ATJ który ma nalatane 273km koledzy w passach oba AVF jeden 250km-choć tu będzie ciut więcej) drugi coś ok 160km (zdażają się takie :okej: ) i odpukać w niemalowane ale u nas układ wtryskowy bezproblemowy pod warunkiem że ON zalewasz a nie czegoś o konsystencji cieczy i zapachu diesla. Co do dodatków: okazyjnie możesz dolać ale tylko renomowanych producentów np. valvoline, ew.STP (te stosowaliśmy) i nie zaszkodziły. Suma sumarum: ON niebylejaki, oliwa 505.01 co 15tysi z filtrami - lataj i ciesz się :bigok:



Awatar użytkownika
mackowski30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pt sie 27, 2010 12:40
Lokalizacja: RST/TSA

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: mackowski30 » pt mar 30, 2012 14:37

Wczoraj byłem na wymianie uszczelniaczy pompek w ASO VW (robił mi to mój mechanik serwisujący auto od kilku lat).
Nie wiem czy było to konieczne czy nie, ale denerwował mnie delikatnie jasny dymek podczas pierwszego porannego odpalania auta. Każde kolejne bez żadnego problemu. Czy silnik zimy czy ciepły, dymienia brak.
Samochód odpala „od strzała”, nie ma z tym najmniejszego problemu. W czasie jazdy również czyściutko za mną, auto odpycha się naprawdę dobrze i nie ma z nim żadnego problemu.
Dodatkowo wymieniliśmy również wiązkę sterującą pompkami na nową oryginalną + 4 śruby mocujące je w głowicy.
Po tym wszystkim ustawienie luzów i finał.

Pomiary przed wymianą uszczelniaczy, temp silnika 83,3 st.
Cyl 1 : -0,26
Cyl 2 : -0,32
Cyl 3 : -0,37
Cyl 4 : 0,96

Pomiary po wymianie, temp silnika 82,3 st.
Cyl 1 : -0,27
Cyl 2 : -0,19
Cyl 3 : -0,34
Cyl 4 : 1,65 ~ 1,85 (zmienia się).

Auto zapina bez różnicy, mam tylko wrażenie, że płynniej ciągnie od dołu do końca.

Dzisiaj rano odpaliłem tylko aby sprawdzić jak z tym dymieniem. Auto stało na zewnątrz, chłodno itp.
Niestety chmurka nie zniknęła.
Co może być tego przyczyną? Mój mechanik z ASO jest trochę zaniepokojony wtryskiem na ostatnim cylindrze i twierdzi, że będzie go trzeba prawdopodobnie wymienić.
Fakt, że w baku końcówka paliwa, rezerwa jeszcze nie świeciła, ale może auto ciagnie jakiś syf? W weekend jadę w dłuższą trasę, zaleję STP’a i zatankuję do pełna.
Zobaczymy co się będzie działo.

Ale z waszego doświadczenia, jest źle i jest powód aby myśleć o nowej pompce AL?

Pacjent: Golf 4 ARL 161k przelotu.


SOLD: MK IV TDI ==>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=369742" onclick="window.open(this.href);return false;

grzesiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2011 18:51

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: grzesiek86 » pt maja 18, 2012 17:42

Witam panowie.mam golfa z ajm i juz jestem po wymianie silnika bo wtrysk lal i ztopil sie tlok a przed ta wpadka mialem sporadyczne delikatne szarpanie przy spokojnym przyspieszaniu na 2 i 3 biegu miedzy 1800-2200 obrotow.od tygodnia mam takie same objawy.wczoraj bylem u znajomego i podlaczyl sie pod vag i podczas przyspieszania szarpalo troche to nic nie wykazalo prucz zbyt duzej dawki powietrza.co to moze byc?mozliwe ze pompowtryski?



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: jaro789 » sob maja 19, 2012 06:44

moja opinia też jest taka: jak się dba to się ma
wczoraj zajechał klient a6 2004 rok silnik awx
trochę dudnił, zaczęliśmy szukać, komputer itd
pytam się kolesia na jakim oleju jeździ i co ile go zmienia
a on że na long life firmy na c i wymienia co 25-30 tyś :satan:
ok to dekiel głowicy w górę, na pierwszy rzut oka ok
czysto ładnie pięknie, sprawdzamy wałek a tam jedna krzywka :grrr: już miała dość
klient panie składaj to jadę dalej, ok
przyjechał za dwa dni i mówi rób pan coś z tym bo już jeździć się nie da
a silnik rzeczywiście już nie dudniał tylko na pierniczał
efekt taki że wałek panewki i popychacze do wymiany
w dwóch popychaczach były dziury

po wymianie jak ręką odjął a przebieg 190tyś niby

sądzę że zwykły olej nie do pd a wymieniany regularnie co 10 tyś nie zniszczył by tak mocno i tak szybko głowicy
pd + long life + wymiana co 30 tyś = murowane kłopoty



PatrykSuchy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr maja 07, 2008 19:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: PatrykSuchy » ndz maja 26, 2013 15:29

Moim zdaniem lepiej zrobić ta głowice niż sie pchać w druga używana i niewiadomo za ile gniazda znów będą *#cenzura#*... oddałem do naprawy kilka głowic do Poloka do Gliwic i wstawił tuleje mosiężne i myśle że są 3 razy bardziej wytrzymałe niż seryjna głowica. Koszt 550zł. Też musze oddać moją z AJM-a przebieg ok 250tys.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości