AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: SŁAWEK 1 » ndz kwie 08, 2012 01:54

Witam mam problem z moim 1.9 AFN auto poszarpuje gdy jadę na niskich obrotach np. po mieście zwalniam delikatnie zdejmując nogę z gazu.Gdy zmniejszę dawkę szarpnięcia są mniej wyczuwalne i odłączę czujnik temperatury.Wymieniłem pompę wtryskową na 100% sprawną jak mi doradziliście turbinę dałem do regeneracji zaworek n75 nowy przy okazji wyczyściłem kolektor ssący i zaślepiłem EGR przepływomierz podmieniałem i to samo nie wiem co morze być powodować te szarpanie.Jeszcze dodam, że gdy zaczyna szarpać i nie odejmę ani nie dodam gazu szarpanie nasila się że chce silnik wyskoczyć z auta silnik lata w MK2 i nie mam prędkościomierza elektronicznego bo zostawiłem oryginalną skrzynie biegów która ma napęd licznika na linkę bardzo proszę o pomoc borykam się z tym problemem już od początku SWAPU
silnik pochodzi z seata toledo z 1998 roku 1.9 TDI 110 km



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: JohnyWalker » ndz kwie 08, 2012 02:50

Tak bywa jak nie ma czujnika prędkości,bo miałem u siebie tak jak mi padł,ale da się z tym jeździć tylko musisz wyczuć pedał pod nogą dobrze...Jeździłem tak przez rok i było ok.



SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: SŁAWEK 1 » ndz kwie 08, 2012 11:59

a czy da się w jakiś sposób oszukać komputer żeby minąć ten czujnik



Awatar użytkownika
matthew152
Miota mną jak szatan!!
Miota mną jak szatan!!
Posty: 276
Rejestracja: śr lip 27, 2011 21:18
Lokalizacja: Kluczewsko/TLW

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: matthew152 » ndz kwie 08, 2012 12:22

sprzeglo ok?



SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: SŁAWEK 1 » ndz kwie 08, 2012 20:05

sprzęgło jest wymienione, poduszki też są ok. czy jest jakiś sposób sprawdzić czujnik przyśpieszenia (gazu)?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: munior » pn kwie 09, 2012 16:54

JohnyWalker pisze:Tak bywa jak nie ma czujnika prędkości,bo miałem u siebie tak jak mi padł
Zgadza się ,bez sygnału prędkości bedzie tak szarpał ...kiedyś miałem przypadek w polo 1,9 SDI w której komp nie widział sygnału prędkosci ,to była masakra ...przy 1100 -1200 obrotów ,szarpało tak że masakra ...niestety w przypadku sygnału prędkości nie oszukasz kompa ,że jest ,mimo że go nie ma :hmm: ...sygnał z impulsatora jest różny przy różnej prędkości ,i nie ma go czym zasymulować ....


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
świstak82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt sty 26, 2010 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: świstak82 » czw kwie 12, 2012 21:15

Mi tak samo szarpie cała karoseria przy utrzymaniu stałej prędkości , ale mam czujnik prędkosci podłączony,A nie wiem jak będzie jak go odłączę Może ktoś mi pomoże w tej sytuacji?????


Świstak;) Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)
Moje Wozidełko;);) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=406052

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: JohnyWalker » czw kwie 12, 2012 23:26

A sprawny masz ten czujnik,że szarpie?



Awatar użytkownika
świstak82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt sty 26, 2010 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: świstak82 » pt kwie 13, 2012 00:06

Powiem tak jak jest podłączony to pokazuje szybkościomierz :bajer: Ale za to szarpie strasznie autem na stałej prędkości :panna:Ale jak dzisiaj wyjąłem przewód od czujnika szybkości i przejechałem samochodem to wszystko jest ok.Tylko mam pytanie co zrobic żeby działał szybkościomierz i nie szarpało karoserią jest na to jakieś rozwiązanie?????


Świstak;) Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)
Moje Wozidełko;);) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=406052

SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: SŁAWEK 1 » czw kwie 19, 2012 21:28

u kolegi świstaka 82 przestało szarpać gdy wyjął wtyczkę ja nie mam czego wyjąć bo licznik mam na linkę a szarpie jak skur..... Czy ktoś się orientuję które piny w skrzyńce bezpieczników są od prędkościomierza? :bigok:



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: munior » pt kwie 20, 2012 20:53

SŁAWEK 1 pisze:Czy ktoś się orientuję które piny w skrzyńce bezpieczników są od prędkościomierza?
:bajer: Przecież masz na linkę :chytry: odpinanie czegokolwiek nic ci nie da ...nie masz sygnału prędkości dla kompa i bedzie szarpać ...odpinanie czegokolwiek ,niczego nie zmieni ...musisz raczej podpiąć sygnał prędkości ...tylko nie masz SKĄD go WZIĄĆ ,bo masz ori skrzynię z MK II ,a tam nie ma takich bajerów jak impulsator


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: JohnyWalker » ndz kwie 22, 2012 00:09

Naucz się jeździć z tym,bo to proste...Jak nie drży Ci noga to da się jeździć:) rok tak przejeździłem tylko trzeba pedał wyczuć.



SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: SŁAWEK 1 » pn kwie 23, 2012 22:21

MI to tak bardzo nie przeszkadza jeżdżę z tym bardzo długo ale jak jedzie autem moja dziewczyna to jest masakra kobietom bardzo ciężko wytłumaczyć niektóre sprawy co i jak :rotfl:



Awatar użytkownika
świstak82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt sty 26, 2010 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Re: AFN szarpanie przy utrzymaniu stałej prętkości

Post autor: świstak82 » ndz kwie 29, 2012 11:38

świstak82 pisze:Powiem tak jak jest podłączony to pokazuje szybkościomierz :bajer: Ale za to szarpie strasznie autem na stałej prędkości :panna:Ale jak dzisiaj wyjąłem przewód od czujnika szybkości i przejechałem samochodem to wszystko jest ok.Tylko mam pytanie co zrobic żeby działał szybkościomierz i nie szarpało karoserią jest na to jakieś rozwiązanie?????
No własnie mam czujnik w skrzyni biegów.Może to jest wina czujnika padnięty albo cos ???? Pomóżcie Panowie :pub:


Świstak;) Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)
Moje Wozidełko;);) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=406052

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości