Węże filtra paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SupriseMe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:39

Węże filtra paliwa

Post autor: SupriseMe » sob kwie 07, 2012 12:51

Witajcie,

Posiadam Golfa Plusa z 2006 roku 1,9 TDi 105 Km, ostatnio zauważyłem, że wąż wychodzący z filtra paliwa i wchodzący pod plastikową osłonę silnika "poci się", a na wieczku filtra zbiera się ropa.
Nie są to jakieś wielkie ilości ale myślę, że już czas na wymianę, w serwisie koszt kompletu 2 węży to koszt 290 zł (sic!) możecie podpowiedzieć jaki to wąż i gdzie mogę go dostać.


Dziękuję za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Węże filtra paliwa

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 07, 2012 13:20

Rozwal oryginalną opaskę,węża obetnij za miejscem wygniecenia od opaski,załóż nową opaskę taką na śrubokręt,nałóż węża i skręć.Będzie dobrze.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

SupriseMe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:39

Węże filtra paliwa

Post autor: SupriseMe » sob kwie 07, 2012 15:30

Wąż już jest popękany na całej powierzchni i wole wymienić na nowy. Czy jeśli wymienię na standardowy [przewód paliwowy będzie okej ?



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Węże filtra paliwa

Post autor: Mumin90 » sob kwie 07, 2012 19:59

tak będzie ok tylko zmierz średnice albo weź na wzór koszt przewodu paliwowego ok 6zł metr
tylko kup zwykły czarny gumowy i do tego 2 opaski.
nie kupuj przewodów igelitowych bo będziesz miał dalej problemy z wyciekami.

swoją drogą co oni teraz robią w jednym golfie mam orginalne przewody rocznik 91



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Węże filtra paliwa

Post autor: DejaVu » sob kwie 07, 2012 20:16

Średnica takiego przewodu to 8mm ,a czy na pewno poci Tobie się przewód? no i który - od zasilania czy powrotu? Jeśli zmienisz na normalne ''czarne przewody'' to nic nie szkodzi tyle że nie będziesz widział czy przypadkiem nie idzie Ci powietrze z ropa(przerabiałem to tej zimy) u mnie też na filtrze była ropa,ale to przepuszczał ''podgrzewacz'' zanim do tego doszedłem to zmieniłem przewody właśnie :foch: no i obecnie od powrotu mam czarny a od zasilania oryginalny.Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

SupriseMe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:39

Węże filtra paliwa

Post autor: SupriseMe » ndz kwie 08, 2012 17:03

Na 100% poci się przewód ( Jest cały świecący i tłusty od ropy ) idący z Filtra pod pokrywę plastikową silnika do Rurek znajdujących się również pod pokrywą. Dodam ze w serwisie poradzono mi wyczyszczenie dokładnie i sprawdzenie po kilku kilometrach czy to na 100% ten, i okazało się za to ten:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 181 gości