Wskaznik temperatury cieczy chłodzace padl.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Wskaznik temperatury cieczy chłodzace padl.

Post autor: Pawlos » sob lip 15, 2006 16:36

Witam.
Ostatnio (jakiś miesiąc temu) straciłem wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej i ciągle zaczęła mrugać dioda wody, myślałem ze to kwestia czujnika wiec go wymieniłem. Dalej nic, wyczytałem w literaturze ze należy kabelek od czujnika zewrzeć z masa na sek. przy włączonej stacyjce i obserwować wskaźnik. Tak zrobiłem i okazało się ze wskaźnik nie drgnął. Wydedukowałem ze padł wskaźnik, dodatkowe spalił mi się bezpiecznik. Pytałem się znajomych i powiedzieli ze to chyba padł jakiś scalak w liczniku. Mam w związku z tym pytanie, czy można wymienić sam scalak czy trzeba cały licznik??? Mam Diesla z obrotomierzem i trochę trudno taki zdobyć i drogi jest. Poradzicie cos??



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » sob lip 15, 2006 17:32

Nie musisz wymieniac całego licznika mozesz wymienic tylko sam wskaznik temp bo jest on przykrecany.Najlepiej bedzie jak wykrecisz licznik i zobacz czy nie masz przypalonej rzadnej scierzki(bedzie tam taka niebieska folia i na niej paski :-) ) jesli cos sie przypaliło to da sie scierzki polutowac


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob lip 15, 2006 18:28

Ja mam chyba ze trzy takie wskazniki,jak potrzebujesz to moge Ci załatwić...



greg

Post autor: greg » sob lip 15, 2006 18:34

to nie wina wskaźnika skoro dioda mruga.. anton:-), ma rację - albo wiązka na folii albo nie dochodzi masa do licznika



ricooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr mar 29, 2006 19:41
Lokalizacja: Biała Niżna

Post autor: ricooo » ndz lip 16, 2006 09:28

Ale chyba diodą steruje czujnik na bloku a wzkazówką czujnik na przewodach wodnych. Sprawdziłeś oba czujniki?.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz lip 16, 2006 09:53

A może ona mrugała bo nie było odpowiedniego poziomu cieczy chłodzącej w zbiorniczku :bajer:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » ndz lip 16, 2006 10:32

Masa na liczniku raczej jest, bo wszystko inne dziala. Z ta dioda to zawsze byl problem. Jak jeszcze wskaźnik działał to czasem mrugala czasem nie. Czujnik do wskaznika wymienilem, a ten drugi to niewiem gdzie jest. A to ze mi bezpiecznik spalilo, to cos znaczy?? Jak bede mial troche czasu to wyciagne licznik i wtedy zobacze. Najpierw posprawdzam te czujniki i tasme, ale pozniej ew sie odezwe w sprawie czlego wskaznika. Podaj na prv ile byc za niego chcial. Dzieki Bardzo



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz lip 16, 2006 21:36

pawlospc pisze:Podaj na prv ile byc za niego chcial. Dzieki Bardzo
Za dwa browarki oddam...



greg

Post autor: greg » pn lip 17, 2006 07:01

pawlospc pisze:Czujnik do wskaznika wymienilem, a ten drugi to niewiem gdzie jest.
drugi jest na zbiorniczku wyrównawczym



ricooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr mar 29, 2006 19:41
Lokalizacja: Biała Niżna

Post autor: ricooo » pn lip 17, 2006 07:24

greg pisze:drugi jest na zbiorniczku wyrównawczym
Ja miałem na myśli czujnik na głowicy. Na zbiorniczku to już jest trzeci. No ale wszystkie są ważne bez względu na kolejność liczenia



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn lip 17, 2006 07:36

czujnik od wskaźnika jest na krućcu głowicy od przodu. na zbiorniczku jest od diody ( poziom )


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości