Błąd po odlaczeniu przeplywomierza?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mechi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 30, 2006 21:41
Lokalizacja: Gdańsk

Błąd po odlaczeniu przeplywomierza?

Post autor: Mechi » pt lip 14, 2006 18:57

Witam wszystkich.Jestem nowym uczestnikiem forum.Przy wymianie filtra powietrza przez nieuwage nie podlaczylem kostki do przeplywomierza(mk3 1z 95r).Pojechalem na próbe i poczułem duzy spadek mocy i przypomnialem sobie o kostce,podlaczylem ja ale na pracujacym silniku i w zwiazku z tym mam dwa pytania:czy przez to ze ja podlaczylem na pracujacym silniku to komputer mogl zlapac jakis blad i czy odlaczenie akumulatora moze go usunac(jesli tak to czy ktos moglby mi doradzic jak to poprawnie zrobic bo slyszalem ze wazne jest ile minut jest odlaczone napiecie) Z gory dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt lip 14, 2006 19:48

Blad zlapal juz jak byla odpieta przeplywka. Skasowac mozna tylko VAGiem, zadne odpinania aku nie pomoga (blad jest w pamieci eeprom). Ale nic nie szkodzi jezdzic z bledem - to tylko informacja. Jak komputer po nastepnym odpaleniu 'zobaczyl' przeplywke to zaczal normalnie pracowac.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt lip 14, 2006 20:35

Z odpinaniem jest tak że nie jest ważne na ile zostanie odłączeny aku, najlepiej jest zacząć
odkręcać kleme - a póżniej + montaż aku w odwrotnej kolejności. Kolejność jest bezp[ieczna żeby nie zrobić zwarcia. :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » pt lip 14, 2006 21:18

podłącz go pod Vag-com sprawdź i skasuj błędy i po kłopocie



Mechi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 30, 2006 21:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mechi » pt lip 14, 2006 21:21

OK Dzieki. pomysl z akumulatorem podsunal mi kolega ktory ma passata 1z 96r i on twierdzi ze u niego po odlaczenia napiecia silnik zaczal sie lepiej wkrecac na obroty i jakby zyskal na mocy wedlog niego.mialem okazje przejechac sie jego autem i przyspiesza lepiej niz moj,mamy podobny przebieg oba w granicy 210000 oba sa od pol roku w kraju oba silniki 1z.Mialem madzieje ze moj slabiej sie wkreca przez nieumiejetne podlaczenia przeplywomierza ale chyba trzeba szukac w innych miejscach.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt lip 14, 2006 22:09

odpieciem aku resetujesz komputer i kasujesz zegar, bledy mozna skasowac tylko VAGiem, jak nie masz to sie nie martw i skasujesz przy najblizszej okazji. Jezeli auto twojego kolegi lepiej jezdzi po resecie, to znaczy ze ma staly blad i wymaga naprawy a nie resetowania komputera. W sprawnym aucie resetowanie niczego nie zmienia i nic nie polepsza.



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » sob lip 15, 2006 02:08

pomysl z akumulatorem podsunal mi kolega ktory ma passata 1z 96r i on twierdzi ze u niego po odlaczenia napiecia silnik zaczal sie lepiej wkrecac na obroty i jakby zyskal na mocy wedlog niego
Chyba mu w głowie lepiej przyspiesza/


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
maxx10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 21, 2006 23:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: maxx10 » ndz lip 16, 2006 19:32

i pewnie robi taki restart raz w tygodniu :rotfl: :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości