Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: tomogolf2 » śr mar 14, 2012 22:52

no wlasnie, mam 1,9 td na zwylkych kolach pasowych z 1,6 i to jeszcze na pasek klinowy, auto dostaje niezmierne przeciazenia i chodzi....
drugie auto ma silnik 1z ale bije te nieszsczesne kolo, najprawdopodobniej czeka mnie frezowanie czopa ale po tym chce zalozych zwylke kolo bez tłumika drgan... tansze i nie piszczy...


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: IRAS AAZ » śr mar 14, 2012 23:02

tylko by musiało byc na szeroki pasek od jakiejs benzyny ale cierko ci bedzie dopasowac wielkosc i odsadzenie od silnika i co ze wspomaganiem? I mysle ze te koła morze nie wielki ale tezmoga mieć wpływ na urywanie sie z powodu ich wagi :bajer: jest sporo ciezsze od tych zwykłych bez tłumików drgań. Taka jest moja teoria


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: tomogolf2 » czw mar 15, 2012 00:05

IRAS AAZ pisze:ale tezmoga mieć wpływ na urywanie sie z powodu ich wagi
dzialaja mniejsze sily odsrodkowe, dobra teoria ale jak w praktyce to wyglda...


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: piori » czw mar 15, 2012 10:00

Na logikę nawet ciężkie koło, jeżeli jest dobrze wyważone (a przecież nawierty świadczą o wyważaniu), wirując nie powinno obciążać śruby i czoła wału. Ale z biegiem czasu wiadomo co się dzieje z gumą tłumika drgań - koło może lekko tracić wyważenie.
Porównać to można do jazdy na niewyważonych kołach (tych na których toczy się auto ;) ). Przy całkowitej masie takiego koła z oponą wynoszącej kilkanaście kilogramów malutki ciężarek kilkugramowy potrafi zmienić bardzo dużo. A przecież silnik potrafi kręcić się dużo szybciej niż koła napędowe, więc i siły są większe.



Awatar użytkownika
witboy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lis 19, 2011 22:44

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: witboy » czw mar 15, 2012 21:34

ja jak mialem u siebie frezowanie na nowym silniku to bylem przy tym i dobrze...dlaczego? koles patrzy faktycznie klin taki dziwny ogolnie czop walu niby ok ale .. dobra robi 2 ruchy frezem i chce zakladac kolo ja patrze ze ledwo co zabielone i to nie wszedzie, wiec dziada za schaby i mowie zeby frezowal az bedzie piekny lsniacy i co napocil sie troche bo chyba mu sie nie chcialo robic bo z rana przyjechalem, ale postalem nad nim zrobil, zalozyl nowke kolo pasowe, na klej nowa sroba... nic sie nie gibie, lecz wlasnie kolo z tlumikiem mam juz do wymiany tzn zeby sa juz lekko trzasniete i guma jak na moje oko juz nie jest 1 mlodosci wiec w lato wymiana bo teraz i tak malo jezdze samochodem tylko ze mam klime mam na to uwazac czy kolo bedzie uniwersalne i ta czesc na pasek od wspomy jest poprostu doczepiana na sroby?


MK3 GTD -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=432543" onclick="window.open(this.href);return false;
projektory, gewinde, bbs rm 001 -> 9,5j, hbm, skora recaro z cc, reczny skorka, kiera vr6, pakiet gti, aaz pompa 11, t3, awx wydech tdi

Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: t0mal » czw mar 15, 2012 23:15

Koło z tłumikiem jest po to, żeby drgania skrętne nie rozwalały paska ani osprzętu. Myślę, że jak w tdi dasz sztywne to moment się napinacz rozleci.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: piori » pt mar 16, 2012 10:02

Tak może być, ale tam gdzie nie ma napinacza sztywne kółko powinno się sprawdzić. Przykładowo w mk2 1.6D występowało sztywne kółko do napędu alternatora i pompy wody, a w mk3 mniejsze kółko pasowe jest też na sztywno połączone z wałem i np. w wersji z klimą napędza ono pompę wody i pompę wspomagania, a kołem z tłumikiem napędzany jest tylko alternator i kompresor klimy.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: t0mal » pt mar 16, 2012 10:13

A to dlatego, bo silniki o których napisałeś mają mały moment obrotowy przy niskich obrotach, a co za tym idzie drgania skrętne wału są mniejsze niż w tdi.
Pasek wielorowkowy jeśli by nie miał tłumika drgań to mógłby zwyczajnie spaść przy zmianie obciążenia.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: KamilP » pt mar 16, 2012 14:19

Ja kiedyś w swoim Golfie tak miałem że mi na zimnym silniku napinacz skakał, na wolnych obrotach, ale chyba tylko na zimnym silniku. I przy okazji występowało takie piszczenie, ale teraz chyba się uspokoiło, jak będę spod szkoły wyjeżdżał to jeszcze zobaczę. Mam nadzieję że mi się ten cały tłumik nie rozwala.. :hmm: Koło się nie gibie, przynajmniej tego nie dostrzegam :) Co to może być, to normalne ? Zimny silnik jest jeszcze dociążany przez alternator (podgrzewanie świec) obciążenie nie małe, te skoki między cyklami pracy występują więc może zmiana obciążenia i to od tego. Dobrze kombinuję ? :bajer:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: t0mal » pt mar 16, 2012 14:56

Koło do zajrzenia. Albo kółko na alternatorze zużyte. Ale jak na zimnym to pewnie koło na wale.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: KamilP » pt mar 16, 2012 15:06

t0mal, kurcze nie dobrze.. Może wpadnę do Ciebie niedługo to byś ocenił bo ja to się trochę słabo na tym znam.. I tak być może się wybiorę, tylko na kanał muszę wejść, tylko na razie czasu mało. Dzisiaj po szkole jeszcze zajrzę pod maskę po odpaleniu. Nie wiem czy paska lekko alternatorem nie muszę podciągnąć (bo chyba się da ) bo tutaj przy napinaczu pasek jest dość blisko kółka od pompy wody.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: KamilP » pt mar 16, 2012 17:30

No i sprawdziłem, po odpaleniu bez przyśpieszacza lekko skacze, potem jak od szkoły przejechałem się pod niedźwiadek otworzyłem maskę i ładnie równiutko pracuje. Więc sam nie wiem.. Ale na mieście zauważyłem że przy ok 1.5 tyś obrotów słychać takie ciche piszczenie czy to na luzie czy na biegu



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: t0mal » pt mar 16, 2012 21:44

Dobrze jest wymienić, żeby później nie było problemu z rozrządem. Znajomy miał podobnie tyle że w 406 2.1 td. Jemu zrzuciło pasek wielorowkowy, który się wkręcił w rozrząd. Tyle, że u niego silnik jest bezkolizyjny i nic się nie stało.
U mnie się lekko się gibało, nawet pasek nie piszczał, i wał był do frezowania, a mam przecież dużo lżejsze koło niż w 1.9.
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2012 17:06 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: KamilP » pt mar 16, 2012 22:30

t0mal pisze:Mariusz, ratownik z pogotowia obok mnie miał podobnie tyle że w 406 2.1 td. Jemu zrzuciło pasek wielorowkowy, który się wkręcił w rozrząd. Tyle, że u niego silnik jest bezkolizyjny i nic się nie stało.
Diesel i bezkolizyjny ? Jak to ?
Kurcze całkiem nie dawno.. znaczy ponad 20 tyś temu wymieniałem rozrząd, do Skrzeka do Białki oddałem to on racze zrobił to dobrze. Ale powiedz mi kolego czemu skacze tylko po odpaleniu na zimnym? Przejadę kawałek i równo dociska.. Zresztą może na prawdę bym wpadł do Ciebie na chwilkę to byś zobaczył bo tak przez internet to wiesz.. Mam prawie po drodze :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości