Problem z turbiną k14

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » sob sty 28, 2012 17:49

Mam pytanko odnośnie turbiny. Jestem w trakcie Swapu JP na SB, tylko troszkę się zawiodłem. Chodzi o to że po odpaleniu silnika zauważyłem,że z turbinki (k14), wraz z powietrzem lecą mi kropelki płynu chłodzącego w stronę intercoolera i w związku z tym moje pytanie. W jaki sposób jest rozwiązane uszczelnienie chłodzenia turbiny, bo raczej to nie jest normalne :hmm: Pytam zanim się zabiorę za rozbiórkę, będę mądrzejszy :jezor: a na dziś dam spokój bo od temp nie czuję już nóg :grrr: Może ktoś posiada jakieś fotki z rozbiórki schematy czy coś podobnego będę wdzięczny. Dodam tylko że, turbina jest zdrowa brak jakichkolwiek luzów, z tym że, silnik stał jakiś rok ale to chyba nie wielki problem.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Mumin90 » sob sty 28, 2012 18:48

Qball
w silniku SB chłodzona trubina wodą to garett t2
a K14 to nie ma chłodzenia wodą, chyba że były jeszcze jakieś inne ale tego nie wiem
dużo ludzi zaślepia chłodzenie turbiny wodą i zostaje tylko olejem i nic się złego nie dzieje.
jest zimno i jak nie masz ogrzewanego garażu to też możesz sobie zaślepić a na wiosnę cos pomyśleć



Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » sob sty 28, 2012 18:52

O widzę że, kolega całkiem z bliska nawet. Nie będę się sprzeczał ale wydaje mi się że chodzi o k14.
Garett ma chyba wytłaczaną na zimnej stronie muszli nazwę a turbiny typu k14-k24 tabliczkę znamionową.
Wszystko chyba bo nie miałem czasu nawet dobrze jej się przyjrzeć :D sprawdziłem tylko luzy przy zakupie.
Całe te chłodzenie dla mnie to dziwne. Dużo większe turbiny nie mają chłodzenia cieczą sama oliwa starczy, więc zastanawiam czemu ta jest inna :rozpacz:



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Mumin90 » sob sty 28, 2012 21:14

całkiem bliska to skąd jesteś?
mam w samochodzie k14 i jest tylko olejem chłodzona tak samo jak i k24 chyba że były k14 od wersji silnika SB i one mają chłodzenie wodą ale nie słyszałem o tym
a w SB mam garetta t2 i jest wodą chłodzony a w T3 olejem



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: t0mal » sob sty 28, 2012 23:52

K14 w SB też ma chłodzenie wodno-olejowe. Pomysł jest bardzo dobry, bo skutecznie chłodzi łożyska sprężarki, nawet jak ktoś o nią nie dba.



Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » ndz sty 29, 2012 16:43

Mumin90 pisze:całkiem bliska to skąd jesteś?
Okolice Myszyńca pow. ostrołęcki. Często przejeżdżam przez Pułtusk :helm: .

t0mal pisze:K14 w SB też ma chłodzenie wodno-olejowe. Pomysł jest bardzo dobry, bo skutecznie chłodzi łożyska sprężarki, nawet jak ktoś o nią nie dba.
Nie mówię że zły ale po prostu trochę problematyczny może być. Czyli z tego co rozumiem mogę to zaślepić i już.
A tak spytam gdybym chciał naprawić to czy uszczelnić to jakieś foto poglądowe, bądź pytanie co tam jest uszczelniaczem oring,uszczelka czy coś innego :banghead:
A może ktoś kto ma etke może mi wrzucić chociaż schemat k14, bo swojej nie mogę uruchomić :banghead: .



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 29, 2012 22:42

t0mal pisze:K14 w SB też ma chłodzenie wodno-olejowe
Dokładnie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » ndz sty 29, 2012 23:18

Widzę że, bez rozbiórki się nie obędzie. Narazie plan na jutro to zaślepienie tego chłodzenia
+ zwalenie głowicy bo prawdopodobnie ze starości po odpaleniu uszczelka poszła się je :ass: ć
+ oddanie głowicy do planowania, sprawdzenia szczelności ewentualnie wymiany uszczelniaczy
+ zakup uszczelki metalowej pod głowicę (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :food: )
Lepszy elring czy goetze :bajer:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Michał_1977 » pn sty 30, 2012 06:40

Qball pisze:Lepszy elring czy goetze
To i to dobre.Dobry też jest Victor Reinz,jednak jak kupuję,to staram się wziąć tego Elring'a.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » pn sty 30, 2012 10:00

http://czesci-silnikowe.abc24.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; zamierzam stąd zamówić. znalazłem nie dawno i patrzę że cenowo jest jak najbardziej wporządku :bajer:
A może ktoś z nimi współpracował :smoke: .



Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » ndz mar 04, 2012 12:47

Podbijam temat zamiast zakładać nowy więc dlatego post pod postem.

Znowu mam problem z turbina tak mi się wydaje. Chodzi o to, że jadąc słyszę dziwne dźwięki z komory silnika i podejrzewam właśnie turbinę :grrr:
Zauważyłem że, dźwięk(coś jakby gwizd,huczenie łożysk) słychac tylko jak jadę na 5 biegu na pozostałych nic. A podejrzewam turbine z tego względu, iż w momencie zdjęcia nogi z gazu jadąc na biegu wszystko cichnie czyli w momencie gdy nie ma praktycznie spalin. Powoli oswajam się z myślą że turbinka jest do :ass: i należy ją wymienić. Ale czy aby na pewno?!
Tylko czemu to słychać tylko na 5 biegu opory itp.? Ale przecież ilośc spalin jest chyba zależna od obrotów (ilości paliwa) i nie ważne na jakim biegu było słychać by łożyskowanie turbiny. Juz jestem głupi :banghead: może ktoś mi to wyjasnić jakoś racjonalnie. :kwiat:



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problem z turbiną k14

Post autor: ja4rqu » ndz mar 04, 2012 21:16

Moim zdaniem to problem w skrzyni, skoro tylko na 5 biegu jest a turbina niemal na każdym pompuje identycznie, może oprócz 1 podczas normalnej jazdy, ale tak np to przy mocniejszym bucie to i na 3-4-5 begu powinieneś słyszeć to samo.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 04, 2012 22:20

Qball pisze:Zauważyłem że, dźwięk(coś jakby gwizd,huczenie łożysk) słychac tylko jak jadę na 5 biegu na pozostałych nic
Niestety czeka Cię wymiana skrzyni.Przerabiałem to w 3 skrzyniach i zawsze 5ka gwizdała.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Problem z turbiną k14

Post autor: Qball » ndz mar 04, 2012 22:49

ja4rqu pisze:Moim zdaniem to problem w skrzyni, skoro tylko na 5 biegu jest a turbina niemal na każdym pompuje identycznie, może oprócz 1 podczas normalnej jazdy, ale tak np to przy mocniejszym bucie to i na 3-4-5 begu powinieneś słyszeć to samo.
Tak tez właśnie to mnie zaczęło zastanawiać. No przy mocniejszym depnięciu na 4 jeszcze cichutko coś słychać ale na 5 jest masakra.
Dzięki ja4rqu :pub:



Na szczęście :satan: . Wolę skrzynie wymienić niż turbinkę, po swapie mi została skrzynka to się przerzuci i po problemie mam nadzieje.
Bo kilka rzeczy jest po swapie do ogarnięcia a wszystko wiadomo :panna: $$$.
Michale jak zwykle dzięki serdeczne :pub: .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości