Okropny dzwiek "rozrusznik "

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: xlsss » śr lut 08, 2012 19:50

Jeśli zawleczka wyciągnięta, to powinno wyjść bez problemu i z tego co pamiętam, elektromagnez może zostać na miejscu.

Kolego jarek01989, ja proponowałbym od zestawu naprawczego do rozrusznika, ewidentnie widać, że rozrusznik ma problem z kręceniem. Jeżeli zastosujesz zestaw naprawczy, lub wrócisz od mechanika daj znać jak śmiga.



Awatar użytkownika
Piotr_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:53
Lokalizacja: Reda

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Piotr_ » pt lut 10, 2012 11:30

też miałem bardzo podobny dźwięk, rozrusznik poddałem pełnej regeneracji - nic to nie dało,
wymieniłem tulejkę w skrzyni- nic to nie dało.
zmieniłem kable od aku masa i prąd i jak ręką odjął:)



mandat007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 11, 2012 12:04
Lokalizacja: Podkarpacie(Kańczuga)

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: mandat007 » pn lut 13, 2012 13:55

Panowie ja ma to samo
sam się zastanawiam co to jest że tak 1-2seku kręci a później wybija ze zgrzytem , jak nie czekam na świece to troszkę dłużej pokręci kilka razy tak popróbuje i w tedy trzyma cały czas i kręci i odpala no dodam że aku sprawne na 100% dodatkowo rozrusznik przeczyszczony i elektromagnes wymieniony
ja też jestem w ślepej uliczce
a poza tym co maja świece do rozrusznika tak jak czytałem którąś z z odpowiedzi bo ja czegoś nie rozumie jak ewidentny dźwięk w moim przypadku z rozrusznika dodatkowo jak już tak jak kolega pisał zapali to można gasić i zapalać i nie będzie problemu no przynajmniej u mnie tak jest
jeśli chodzi o kompresie to na pewno jest bo silnik można tak to powiedzieć po kapitalnym remoncie głowica( regenerowana) tłoki z pierścieniami wymienione i cały rozrząd nie licząc panewek itd.
czekam na odpowiedź czy zmiana bediksa coś pomogła bo sam się zastanawiam
pozdrawiam, :banghead:



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: ciachotdi » pn lut 13, 2012 21:42

wymieniłem na org. bendix i super odpala :) koszt 100 pln



mandat007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 11, 2012 12:04
Lokalizacja: Podkarpacie(Kańczuga)

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: mandat007 » wt lut 14, 2012 20:37

prawda ja też wymieniłem bendiks i już wszystko gada:D



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: xlsss » ndz lut 19, 2012 08:55

mandat007 pisze:czekam na odpowiedź czy zmiana bediksa coś pomogła bo sam się zastanawiam
Tak jak u kolegi wyżej, po pierwsze sprawdzamy czy nie mamy zaśniedziałej masy przy rozruszniku, jeżeli wszystko okej i dalej szarpie, to powinniśmy zastosować zestaw naprawczy ( w tym na 90%) bendiks i powinien śmigać jak nowy. Do mojego bendiks kosztował w granicach 60-70 zł ale warto było :bigok:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 19, 2012 11:26

Czasami pomaga samo wyczyszczenie i przesmarowanie rozrusznika.Miałem kilka takich rozruszników VW do roboty.Po tym zabiegu hulają jak nowe.
Oczywiście weryfikacja części jest wskazana i co jest w znacznym stopniu zużyte-wymienić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

mandat007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 11, 2012 12:04
Lokalizacja: Podkarpacie(Kańczuga)

Re: Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: mandat007 » pn lut 20, 2012 19:40

xlsss pisze:
mandat007 pisze:czekam na odpowiedź czy zmiana bediksa coś pomogła bo sam się zastanawiam
Tak jak u kolegi wyżej, po pierwsze sprawdzamy czy nie mamy zaśniedziałej masy przy rozruszniku, jeżeli wszystko okej i dalej szarpie, to powinniśmy zastosować zestaw naprawczy ( w tym na 90%) bendiks i powinien śmigać jak nowy. Do mojego bendiks kosztował w granicach 60-70 zł ale warto było :bigok:
Wymieniony bendiks 58 zł plus zestaw naprawczy 15 zł no i męka przy założeniu zabezpieczenia na bendiks no i zrobione ale da sie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości