Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:33
Lokalizacja: Gostynin

Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

Post autor: Rafal1984 » śr wrz 16, 2009 20:57

Odkręciłem wszystkie śruby, które mocowały miskę olejową po obwodzie,miska odchyla się na około 1cm w dół i ma luzy w przód i w tył ale za nic nie chce się odejść od korpusu.

Jak mogę ją zdemontować nie uszkadzając niczego po drodze?


RRR

lukaszz1789
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:47
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: lukaszz1789 » śr wrz 16, 2009 21:41

Wydaje mi się że do misy masz przyklejoną uszczelkę, ktora jest z taką blachą w środku.
Trzeba odkleić uszczelkę od misy.



Rafal1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:33
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Rafal1984 » śr wrz 16, 2009 21:58

odkleić, hmm znaczy się mocno pociągnąć aż się oderwie ta uszczelka od blachy?

dodam żeby nie było nieporozumienia , po całym obwodzie mogę przejechać cewką (drutem), krawędzie miski odeszły od korpusu silnika, tyle że coś w środku zahacza.


RRR

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » czw wrz 17, 2009 00:20

może smok olejowy tylko pytanie o co ? musisz spróbować poruszać miską pod różnymi kątami na boki i może wyjdzie



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 17, 2009 06:38

Rafal1984, kolega lukaszz1789,może mieć rację.
Jeżeli uszczelka została przy misce,to musisz ją odkleić od misy,bo inaczej nie zdejmiesz.Uszczelka jest połączona z blachą o powierzchni całej misy i zdejmuje się ją po zdjęciu misy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Rafal1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:33
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Rafal1984 » sob wrz 19, 2009 17:57

ok udało się:)
w oryginale pomiędzy miską a korpusem jest osłona z uszczelką gumową, która zabezpiecza przed chlapaniem olejem korpus i ta osłona jest przyczepiona do korpusu i dopiero jak tą osłonę się oddzieliło od miski to miska odeszła.

W sklepie dostępna była zwykła uszczelka (w oryginale uszczelka i ta osłona to komplet) bez tej osłony na korpus więc po całym zabiegu została mi jedna nie wykorzystana część, ale to nie powinno negatywnie wpływać na prace silnika.

pozdrawiam i dzięki za pomoc


RRR

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

Post autor: KamilP » ndz lut 12, 2012 23:38

Witam. Podłączę sie do tematu i zrobie odkop, bo sam mam ten problem.. (pechowy dzień czy co.. ) Dzisiaj zauważyłem na miarce że mam poziom oleju minimum, a nie dawno miałem ponad połowę. Lekka kałuża pod silnikiem i chyba to uszczelka miski.. Na allegro znalazłem komplet z tą blachą (ogranicznik fali olejowej 037 115 220 B) ale cena trochę mi nie pasuje.. Dało by się kupić samą uszczelkę i jakoś na to nałożyć? Bo z tego co zrozumiałem kolega Rafal1984 złożył miskę bez tej blachy.. chociaż nie wiem. Albo ewentualnie silikon.. Jeszcze maglo mi się rozszczelniła to i tak wydatek będe miał.. Jutro pojadę do sklepu motoryzacyjnego i od razu zapytam, ale może Wy coś więcej wiecie na ten temat, bo tam to mogą chcieć sprzedać z ogranicznikiem fali bo drożej i większa marża.. Nic nie wiadomo.I czy po tym zabiegu koniecznie trzeba wymieniać olej? Tak sie złożyło że jakieś 2 tyś temu to robiłem.. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

Post autor: Krystian GTD » pn lut 13, 2012 10:52

KamilP, Ja wymieniłem u siebie uszczelkę miski olejowej z blachą. Po jakimś czasie zaczęła puszczać więc zastosowałem starą uszczelkę z silikonem wysokotemperaturowym. Podstawą uszczelnienia na silikon jest dobre odtłuszczenie elementów. Teraz jest sucho :) Oleju nie musisz wlewać nowego. Pozdro



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

Post autor: KamilP » pn lut 13, 2012 17:00

Dzisiaj pytałem o uszczelkę to można kupić z blachą, owszem, ale do ponad 100 zł bedzie kosztować. Zwykła uszczelka 18 zł. Tylko nie wiem czy na tą nową uszczelkę silikon kłaść, ale chyba nie ma co. A kupić silikon a kupić uszczelkę to nawet uszczelka taniej wyjdzie, a może dokładniejsza jest bo nałożyć można trochę niedokładnie albo coś. I pewnie benzynę ekstrakcyjną do czyszczenia rantów kupię.. Czy może coś innego lepsze?

EDIT a jednak to chyba nie jest uszczelka dzisiaj wjechałem na kanał, po prostu cieknie mi chyba z filtra oleju, dokręciłem chyba ponad pół obrotu, wytarłem olej z miski i z filtra i zobaczymy. Za parę dni znowu wjazd na kanał i oględziny. Ale niestety ta cała maglownica do wymiany.. :-(



arwam

Wymiana miski olejowej Golf III 1,9D

Post autor: arwam » wt lut 14, 2012 17:34

kupić dobrą i bez żadnych mazideł zakładać. odtłuścić i i zakładać. i ma być...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości