vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
theorema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 20, 2009 14:06
Lokalizacja: oświęcim

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: theorema » sob lut 11, 2012 13:58

witam potrzebuje pomocy kapie z pompy wtryskowej w miejscu z czerwoną strzałką,
czytałem gdzieś na forum że można to zrobić na samochodzie nie wyciągając pompy z auta, wystarczy zdjąć głowice i zmienić oring,
w sklepie powiedzieli że komplet regenaracyjny(oringi, uszczelki) do tej pompy to koszt około 35 zł, ja potrzebuje tylko zmienić ten oring na głowicy.
i pytanie czy ktoś to robił i czy wogule jest to możliwe. Obrazek



arwam

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: arwam » sob lut 11, 2012 14:33

jak zdejmiesz na aucie głowiczkę to bedziesz szukał pod autem cześci z pompy.


po drugie jak mnie oczy nie mylą to masz pompę od 1V a więc słabiznę. poszukaj lepiej pompy od JR'a



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: Bolekrsko » sob lut 11, 2012 15:13

tak jak arwam mowi, zmien pompe na te z grzybkiem


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: Mumin90 » sob lut 11, 2012 19:55

pytanie czy ktoś to robił i czy wogule jest to możliwe.
robił to nie jeden i jest to możliwe
tylko głowiczkę można poluzować delikatnie i nigdy nie wolno wykręcić wszystkich śrub na raz bo wszystko się rozsypie.
luzuje się tylko tyle żeby troszkę było widać oring i trzeba go wyrwać i nałożyć nowy do tej czynności mozna najpierw wykręcić elektrozawór to będzie łatwiej założyć oring, głowiczkę zostawiasz poluzowaną na 2 śrubach zakładasz oring wkładasz dwie pozostałe i przyłapujesz, te pierwsze teraz wykręcasz żeby oring wszedła na swoje miejsce potem je wkręcasz i wszystko.

w sklepie powiedzieli że komplet regenaracyjny(oringi, uszczelki) do tej pompy to koszt około 35 zł, ja potrzebuje tylko zmienić ten oring na głowicy.

35zł to chyba nie dużo za komplet :grin:

trzeba bardzo uważać przy tej naprawie bo już nie jeden pompę rozsypał w ten sposób.
po za tym jak ci doradzają koledzy najlepiej zmień całą pompę i załóż od SB lub JRa



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: karol8114 » sob lut 11, 2012 22:07

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=352426" onclick="window.open(this.href);return false; przeczytaj mój post!



arwam

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: arwam » ndz lut 12, 2012 00:00

Mumin90, ja i tak wolę robić na pompie wyjętej z auta. a dwa że nie naciągasz tak oringa który potem już może nie trzymać jak należy a napewno już nie wytrzyma tyle czasu co normalnie założony.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: Mumin90 » ndz lut 12, 2012 08:08

wiadomo że lepiej jak ma się wyjętą pompę i robi się to sa stole.
ale pracy jest sporo więcej a pogoda nie sprzyja, więc można tak sobie wymienić i rozglądać że za inną pompą



Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: jozeph32 » ndz lut 12, 2012 09:23

Myślę że bez wyjmowania pompy się nie obejdzie ja tak jak arwam wolę mieć pompę na stole. Jeżeli Ci nie zależy na osiągach to myślę że opłaca się tą uszczelnić bo nie wiadomo w jakim stanie pompę się kupi. Ja sam rozbierałem pompę bez niczyjej pomocy trochę koledzy z forum tylko pomogli i jakoś się udało przy pomocy tego schematu http://gnarlodious.com/Vanagon/Bosch_Pump/-Rebuild" onclick="window.open(this.href);return false;. Nie jest wcale tak strasznie jak się wydaje :smirk:


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: Bolekrsko » ndz lut 12, 2012 11:10

ustaw sie z trochimem jesli nie masz daleko i Ci pompe zapnie na stol i sprawdzi cisnienia :) ja bylem u Trochima na wymianie glowiczki i taką mi znalazl ze pali lepiej niz nowe auta :hmm:


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
theorema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 20, 2009 14:06
Lokalizacja: oświęcim

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: theorema » ndz lut 12, 2012 11:53

dziękuje wszystkim za odpowiedzi napewno z nich skorzystam, już nie długo.
ta pompa co na zdjęciu to przykładowa pompa z allegro, ja mam silnik nie wiem jakie oznaczenie ale 44kw 60 KM rok 91', jestem z niego naprawde zadowolony
odpala nawet w takie mrozy ja w tą zime po ponad 20 stopni mrozu i z tą awarią pompy. jest naprawde oszczędny pali nie więcej niż 5l ON, a często tankuje bio na bliskiej
i według mnie lepiej mi silnik chodzi, odpal lepiej niż na ON bo nie musi tak kręcić, i lepiej kręci silnik bo na ON na 3 dociągłem ledwie 110km/h a na bio lekko ponad 120km/h, tak więc same plusy :bigok: .
a nie chce już inwestować w ten samochód zbyt wiele kasy, robie tylko to co trzeba zrobić,
poza tym posiadam do niego drugi kompletny silnik z pompą i turbiną i skrzynie 5-ke, z tego silnika przestrzpiłem już głowice kompletną bo mi rolka sie rozleciała i głowice trafiło więc nie kombinowałem tylko kupiłem akurat trafił sie silnik okazało sie że dziewiczy i głowica sie przydała, poza tym pompa już przełożona z tego silnika bo stara jak sie dobrze zagrzał to nie trzymała obrotów i gasł i był problem z odpaleniem na obecnej jest wszystko wporządku tylko kapie :hmm: .



Awatar użytkownika
theorema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 20, 2009 14:06
Lokalizacja: oświęcim

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: theorema » śr lut 15, 2012 12:08

witam koledzy, mam mały problem. dzisiaj robiłem z wymianą oringa na głowicy rozdzielacza według wskazuwek Mumin90, i po złożeniu wszystkiego do kupy pompa nie daje paliwa na przewody, odkręciłem przewody i kręciłem chyba z 10 min. i nic. elektrozawór cyka paliwo przepompowało tak że na powrocie nie widać już bombelków a z pompy ni hu hu. odkręciłem elektrozawór i jak kręciłem to chlapało paliwo przez niego czyli paliwo jest.
zauważyłem taką sytuacje jak skręcałem głowiczke to w pewnym momencie miała dosyć wielki opór więc lekko pokręciłem paskiem rozrządu i oczywiście pompą i wtedy coś wskoczyło w pompie i już po tym lekko sie dokręciła. czy może być to jakieś przestawienie sie pompy i co za tym idzie nie podawanie paliwa??
czy może jest jakiś odpowiecznik pompy??
dodam jeszcze że jak kiedyś wymieniałem świece żarowe to odpowieczałem przewody i paliwo tryskało.
prosze o pomoc.



arwam

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: arwam » śr lut 15, 2012 12:35

jęśli po podaniu napięcia na elektrozawór, przy kręceniu silnikiem niema palia na wtryski to albo masz jeszcze powietrze w pompie, albo niestety podczas wymiany oringu na pompie końcówka tłoczka wyskoczyła z gniazda i i mogło się coś uszkodzić...
właśnie dlatego nie polecam robić pompy na silniku.
lepiej isę trochę pobawić i wyjąć pompę niż potem mieć takie problemy.



Awatar użytkownika
theorema
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 20, 2009 14:06
Lokalizacja: oświęcim

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: theorema » śr lut 15, 2012 13:42

a można to w jakiś sposób sprawdzić czy sie coś urwalo, czy tylko pozostaje wykręcenie głowiczki i będzie jasne??
jeśli można wiedzieć to który jest ten tłoczek??
http://gnarlodious.com/Vanagon/Bosch_Pump/-Rebuild" onclick="window.open(this.href);return false;
na tych zdjęciach jest cała pompa w częćciach, który to??



arwam

vw golf 1.6td kapie z pompy, pomocy

Post autor: arwam » śr lut 15, 2012 13:52

theorema, zdjęcie nr 60 pokazuje o co chodzi. mogła nawet podkładka wypaść. choć u Ciebie to jeszcze pół biedu bo masz głowiczę 8mm i łagodną falę. może obejdzie się bez zniszczeń



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości