EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » pt lut 10, 2012 22:13

Panowie wyczyściłem kolektor , zaślepiłem EGR tak jak większość ma , i mam taki problem po powyżej 1500 obrotów , coś mi turka tak tru tru jak traktor??? czy to może dlatego że zawór EGR nie jest na dole przykręcony??? nie przykręciłem go bo urkeciłem śruby jak je odkręcałem , z góry niby wszystko dociska dół ale pod wpływem większego ciśnienia stuka co??? widac na fotce gdzie zaślepka jest i nie przykręcony dół tylko włożony, proszę o szybka pomoc Obrazek



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

EGR out - wrazenia

Post autor: wronek1 » sob lut 11, 2012 10:46

no pewnie spaliny w miejscu gdzie pourywane sruby spieprzają i wali rura ...


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob lut 11, 2012 11:54

Gruszke od EGR masz podpietą wezykiem. Otwiera sie EGR i powietrze z ukladu dolotowego ucieka tą nieszczelnoscia. Sciagnij wezyk od gruszki EGR i zaslep te wezyk co idzie do elektrozaworka N18. Ja bym tą rurke co laczy kolektor wydechowy z EGRem to wywalił Dal te dwie zaslepki 3 mm jedna na egr druga tu gdzie juz masz i po sprawie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » sob lut 11, 2012 14:43

wronek1 pisze:no pewnie spaliny w miejscu gdzie pourywane sruby spieprzają i wali rura ...
kolega ma rację , właśnie stamtąd uciekały spaliny , z pod paski kupa dymu podczas jazdy :panna: do tego w środku waliło

problem rozwiązałem powodem tego nieprzyjemnego dźwięku był skaczący na dole nie przykręcony EGR ( dorobiłem obejmę)
jak ktoś pourywa śruby to nie napiszę do mnie PW to krok po kroku napiszę jak umocowałem stabilnie dół EGR) :hmm:

moje wrażenia po zaślepieniu EGR -u
samochód lepiej ciągnie ale to chyba dzięki wyczyszczeniu kolektora bo syfu trochę było, to co mi przeszkadza to silnik głośniej chodzi obroty delikatnie na biegu jałowym wzrosły, i nie odpala tak płynie jak wcześniej :-( , co mi jeszcze przeszkadza to ze nie słyszę turbinki która wcześniej fajnie zasysała powietrze , bo silnik bardziej buczy i jest głośniejszy , długo myślałem i zdecydowałem zrobić wszystko tak jak wcześniej było , bez zaślepki autko idzie dla mnie tak samo jak i znią, ale silnik pracuje ciszej , nie ma problemów z zapalaniem , no i turbo słyszę :D :D , moim zdaniem same czyszczenie kolektora ssącego w zupełności wystarczy, same czyszczenie poprawi osiągi naszego autka :okej:



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » sob lut 11, 2012 14:49

wesol pisze:Gruszke od EGR masz podpietą wezykiem. Otwiera sie EGR i powietrze z ukladu dolotowego ucieka tą nieszczelnoscia. Sciagnij wezyk od gruszki EGR i zaslep te wezyk co idzie do elektrozaworka N18. Ja bym tą rurke co laczy kolektor wydechowy z EGRem to wywalił Dal te dwie zaslepki 3 mm jedna na egr druga tu gdzie juz masz i po sprawie.
po zaślepieniu EGR , przewód był cały czas podpięty bo wydawało mi się ze tak większość osób miało na forum, czy jego odpięcie i zaślepienie go śrubą coś by dało nie wiem :crazy: zostaję przy tym co mam, i polecam czyszczenie kolektora , nie patrzcie na przebieg tylko bo ja mam 330 tyś. przebiegu i nie miałem tyle syfu co nie którzy z przebiegiem 200 + tyś



arwam

EGR out - wrazenia

Post autor: arwam » sob lut 11, 2012 15:29

zapominacie też że w Zimie odłączenie EGR ma dwa ujemna skutki. pierwszy to znacznie wolniejsze nagrzewanie silnka a co z tym jest związane większe spalanie zwłaszcza jak ktoś jeździ po krótkich odcinkach. dwa że nawet jak się nagrzeje a staniemy w korku to wtedy znów jak mamy ogrzewanie włączone temp nam spada i wracamy do punktu wyjścia.
myśle że na lato wypięcie EGR jest dobrym sposobem lecz w zimie zapinałbym z powrotem.



Awatar użytkownika
dexter7d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 30, 2011 20:47

EGR out - wrazenia

Post autor: dexter7d » pn lut 20, 2012 13:20

Chcialbym sie zabrac za czyszczenie Egr I byc moze kolektora. Mam nadzieje ze nie zadaje glupiego pytania ale czy to tak naprawde latwo jest wykrecic ??

Przejrzalem forum ale chyba nie ma Jakiejs foto porady jak wykrecic Egr lub kolektor .
Moglby ktos doradzic ?


"What if you found a portal to a parallel universe?"

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Behemoth1987 » pn lut 20, 2012 13:40

dexter7d pisze: Przejrzalem forum ale chyba nie ma Jakiejs foto porady jak wykrecic Egr lub kolektor .
?
Poszę leniwy człowieku parę stron wczesniej jest to opisane "nagrode" powinien dać admin ;)

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... &start=616" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: zimnylech » pn lut 20, 2012 13:50

dexter7d pisze:Chcialbym sie zabrac za czyszczenie Egr I byc moze kolektora. Mam nadzieje ze nie zadaje glupiego pytania ale czy to tak naprawde latwo jest wykrecic ??

Przejrzalem forum ale chyba nie ma Jakiejs foto porady jak wykrecic Egr lub kolektor .
Moglby ktos doradzic ?
zrobisz to sam, ja nie majac pojecia o mechanice wyczyscilem juz 3. polecam zamiast sie paprac w brudzie wypalic wszystko palnikiem gazowym, szybko i latwo, a do egr'a kup w castoramie srodek do czyszczenia kominkow, schodzi jak maslo.


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » pn lut 20, 2012 15:33

dexter7d pisze:Chcialbym sie zabrac za czyszczenie Egr I byc moze kolektora. Mam nadzieje ze nie zadaje glupiego pytania ale czy to tak naprawde latwo jest wykrecic ??

Przejrzalem forum ale chyba nie ma Jakiejs foto porady jak wykrecic Egr lub kolektor .
Moglby ktos doradzic ?
czasami nie jest łatwo, u siebie miałem problem bo śruby były pordzewiałe i ciężko było je odkręcić, 2 śruby trzymające zawór EGR urwałem :jezor: , problem też miałem z jedną śrubą od kolektora, więc jeden dzień musiałem posiedzieć przy samochodzie żeby wszystko ogarnąć :kac: ale u kolegi wczoraj czyściłem kolektor i zawór i nie miałem żadnych problemów , grunt to dobre klucze imbusowe i klucz nasadowy z grzechotką. Moja rada jak śruby są pordzewiałe , albo zjechane to odpuść sobie zabawę bo będziesz miał problem , aby wszystko odkręcić trzeba wykręcić chyba 6 śrub od kolektora i 6 od zaworu EGR



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » pn lut 20, 2012 15:37

tu masz ciekawe informacje: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=284717" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dexter7d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 30, 2011 20:47

EGR out - wrazenia

Post autor: dexter7d » pn lut 20, 2012 16:57

wlasnie poszedlem sprawdzic co i jak - wyglada ze mozna to samemu zrobic.

ale jest zonk - cieknie olej z EGR - co to oznacza ???
wrzucilem nowy topi w tym dziale
Ostatnio zmieniony pn lut 20, 2012 18:27 przez dexter7d, łącznie zmieniany 1 raz.


"What if you found a portal to a parallel universe?"

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Behemoth1987 » pn lut 20, 2012 17:51

jak byś czasem chciał go zaślepić to mam blaszki :)
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22619689" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dexter7d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 30, 2011 20:47

EGR out - wrazenia

Post autor: dexter7d » pn lut 20, 2012 18:11

dzieki Behemot1987

musze sie najpierw jednak dowiedziec co z tym wyciekiem


"What if you found a portal to a parallel universe?"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 171 gości