Problem z pompą wtryskową czy błąd przy wymianie rozrządu ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » czw lip 06, 2006 07:12

Posłuchaj greg'a, dobrze pisze.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
KaEsMiechy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:32
Lokalizacja: Bytom-Miechowice
Kontakt:

Post autor: KaEsMiechy » pt lip 07, 2006 22:38

No i zrobiłem :) Wyczytałem jak to jest z tym ustawianiem początku tłoczenia. Spróbowałem ruszyć pompą i na chybił trafił zaczął normlanie chodzić :) Okazało się że pompa była ustawiona w skrajne położenie. No to poluzować pasek i cofnąć o ząbek i jeszcze raz. Przekręciłem po raz kolejny pompę i chodzi. Pożyczyłem sobie nawet taki czujnik zegarowy ale ma inny gwint na końcu i nie pasuje ( a przydałby się). W każdym razie jakieś 3000 zeta w kieszeni :D (tyle mi "zaśpiewał" ten mechanik u którego byłem) A moja opinia o serwisach jest nadal taka sama , czyli "co możesz zrób sam" :D.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » ndz sie 27, 2006 23:37

czyli jednak miałem racje, nic chłopie nie zrobisz takich juz mamy mechaników rzemieslników :bigok:


G R U P A L U B E L S K A

kacperix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 13:57
Lokalizacja: DW/EP

Post autor: kacperix » ndz lut 28, 2010 15:03

może mi ktoś napisać a najlepiej pokazać na fotce jak powinna być ustawiona pompa wtryskowa przy wymianie rorządu dla silnika asv, przy ustawieniu znaków na pierwszym cylindrze?
Wymieniłem rorząd jednak po wymianie nie chce odpalić, wałek wg pierwszego cylindra jest na pewno dobrze ustawiony..
nie wiem czy nie przeskoczyło mi coś na pompie bo mam problem z odpaleniem i wygląda to własniena tak jak by było coś nie halo z podawaniem paliwa



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz lut 28, 2010 15:41

Blokowałeś koło pompy?
Na vag i początek tłoczenia do ustawienia.



kacperix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 13:57
Lokalizacja: DW/EP

Post autor: kacperix » ndz lut 28, 2010 17:20

koło pompy było blokowane ale potem zdejmowana była blokada i możliwe że coś tam przeskoczyło.. na vagu do póki nie odpale auto to nie da sie sprawdzić kąta wtrysku.. próbowałem kilku pozycji w zakresie regulacji i nic, więc pewnie przeskoczyła gdzies dalej, jutro rozpinam znów rozrząd i chce ustawić pompe zgodnie z pierwszym cylindrem..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości