Okropny dzwiek "rozrusznik "

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » czw lut 02, 2012 12:50

Witam

Posiadam VW POLO 1999 r 1,9SDI

Problem jest taki od kad zaczely sie mrozy. Dziwne odglosy z rozrusznika ?? Jak by go cos blokowalo... kilka razy go krece az odpali . Samochod jak pochodzi chociaz pare minut kopie od strzala. Wiec Bendiks na 80 % nie ? idziemy dalej. Elektro magnes poprzedni wlasciciel wymienial na nowy jakies 6 MC temu . Ja 2 MC temu wymienilem aku na nowe Centra FUTURA 64 AH. Spaliny normalne Bialutke jak snieg .. Swiece nie wiem nie sprawdzalem ... na oleju jest juz 15 Tys ? Moze to by spowodowane przepracownym olejem? na 10 jestem umuwiony na jego wymiane.
Prosze o pomoc co dzien jade nim do pracy a nie chce go tak krecic :( Koszmar jak to slysze .

Zawsze w trakcie pracy ide go chociaz raz przekrecic :


FILMY Jak auto odpala :
Tu jak krece az odpali 4 min ? http://www64.zippyshare.com/v/7264656/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Po odpaleniu jest taki halas gdyz aparat zaczol skakac


Tu auto juz po przejechaniu 1 KM
http://www64.zippyshare.com/v/29692929/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Rafał 21 » czw lut 02, 2012 13:14

jarek01989 pisze:Swiece nie wiem nie sprawdzalem
jarek01989, kol. brak mi słów :rozpacz: ABY SPRAWZDIĆ SWIECE TO 5 MIN DLA LAIKA . a tematów jest kilkadziesiąt . W rozruszniku oprócz bendixa sa jeszcze inne elementy jak łożyska szczotko/trzymacz /szczotki oraz zębatka .A z twojego filmiku wynika że następnym razem juz nie odpalisz! Ale tak to jest ! jak sie do zimy nie przygotuje wcześniej samochodu! Pozostaną środki WPK


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » czw lut 02, 2012 13:33

Trwa to juz 5 -6 dni ? Gdyby byly to swiecie krecil by pewnie normalnie. A kreci nie normalnie ;/
Kolego w tym problem ze nie mam zbytnio czasu aby go przygotowac . Teraz w weekend chce za niego sie zabrac ? Ale nie wiem co wymienic czy rozrusznik wyciagnac czy jak
?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Rafał 21 » czw lut 02, 2012 13:45

jarek01989 pisze:wiem co wymienic czy rozrusznik wyciagnac czy jak
?
Kol.jarek01989, wymiana u mnie w serwisie wszystkiego w rozruszniku to koszt 100 .Zaznaczam wszystkiego i mam te czesci w pudelku zębatka szczotko/trzymacz i łożyska .. Zanioslem o 9 a o 13 juz gość dzwonil po odbiór .Wiadomo ze musisz sie z tym liczyć ze musi on byc rozkręcony pomierzony i wizualnie sprawdzone elementy jak komutator wżery na nim, przebicia na stojanie itp. Wiec kosz może byc wyższy ale nie sadze . Z resztą sam zaznaczysz ze jak beda koszty wysokie to kupisz używkę itp.. A czas kolego no 12 miechow przelreciało i lecą następne! Nie można sie tym zasląniać , czlowiek choruje więc tym bardziej rzeczy martwe mają prawo sie psuć i oby jak najmniej


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » czw lut 02, 2012 23:40

Wiec swiece spradzone sa ok.
ladowanie ok Aku ok ?
wiec co mi koledzy pozostaje?
rozrusznik wymienic ? skad ten halas moze sie wydobywac?

BTW chcial bym zaznaczyc ?> ze dzis w pracy wychodzilem na chwile go odpalac i normalnie odpalal a postoi wieciej niz 8 H na takim mrozie to znowu ten rumot slychac ;/



jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » pt lut 03, 2012 12:44

Hm nie dostane chyba odpowiedzi ;/



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: ciachotdi » pt lut 03, 2012 13:08

chcesz odpowiedz masz:

-znajdz w swoim mieście specjaliste od regeneracji alternatorów, rozruszników. Daj mu swój rozrusznik powiedz jaki wystepuje problem, skasuje cię za wymianę zużytych części plus robota, myślę że nie więcej jak 100pln i masz problem z głowy. A tak to jeden powie że bendiks drugi szczotki a ty w koziej dup.. siedzisz a z siedzenia nic nie wymyślisz.



jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » pt lut 03, 2012 13:43

Ale zadam pytanie ? Dlaczego auto robi tak jak stoi dluzszu czas ?
powiedzmy 8 H wtedy sa te problemy ? jak ide opdalic co 4 H w pracy powiedzmy to jest ok?

to mnie zastanawia,


No nic zawioze auto w weekend do mechanik. NIC mi nie pozostaje bo puki co zapowaiada sie ze zima nie ma zamiaru odpuscic .



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Rafał 21 » pt lut 03, 2012 14:27

[quote="jarek01989"]NIC mi nie pozostaje bo puki co zapowaiada sie ze zima nie ma zamiaru odpuscic . [/quot

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=445134" onclick="window.open(this.href);return false; Ten kol. wyciagnął szybko wnioski :bigok: Co tu dodać jak sam nie chcesz sobie pomóc , twój silnik potrzebuje diagnozy wtrysków i kondycji silnika ! czyli kompresji /mierzenie ciśnień .ZOBACZYMY CO cI POWIE MECHANIK . Mozna samemu gdybać twój samochód i twoja sprawa! :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » pt lut 03, 2012 23:59

Kolego wtryski sa oke. Spalanie jest na granicy 5 litrow. Nie kopci ladnie sobie chodzi..
Filtry powietrza paliwa nowe.
tyle co nie zdarzylem oleju wymienic/ jutro to zrobie.
i wtedy zobacze efekt bo na innym forum dostalem inne odpowiedzi ze olej moze byc przepracowany stad ten halas rozrusznika bo nie ma sily obrucic tlokami .. JEst cieplej olej jest bardziej plyny i problem znika.

Wiec kolega nie gadaj o wtryskach - kompresji ? co to ma do trzaskow przy odpalaniu zastanow sie sam :grin: nie nie //



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Q_mac » sob lut 04, 2012 02:45

Mam identyczny problem, tyle że dotyczy on MK2. Występuje tylko przy temp poniżej -5C. W rozruszniku wymienione tuleje, szczotki i elektromagnes. Zdecydowanie chodzi o opór stawiany rozrusznikowi, po odpięciu elektrozaworu na pompie jest lepiej (widocznie spada obciążenie z pompy). Chyba że kąt wtrysku jest zbyt wczesny... Niemniej ciekaw jest mocno co jest winne ;)



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: Rafał 21 » sob lut 04, 2012 12:52

jarek01989 pisze:Wiec kolega nie gadaj o wtryskach - kompresji ? co to ma do trzaskow przy odpalaniu zastanow sie sam
oj kol.jarek01989, ty po prostu tkwisz w kompletnej niewiedzy .. No ale cóż nie wszyscy grają na skrzypcach w tym i ja tego nie potrafię, z tym że sie do tego przyznaję i tu się różnimy :D Powodzenia w dalszych diagnozach! pocieszeniem dla Ciebie idzie ocieplenie! więc nic nie musisz robić :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

jarek01989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 02, 2012 11:18
Lokalizacja: Tuchola

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: jarek01989 » sob lut 04, 2012 13:38

No dzis przy -7 w garazu odpalil za 2 razem.

Wiec kolego napisz co mam zobic ? a nie moraly mi piszesz? wycuagnac ten rozrusznik czy nie ??????????? bo teraz juz zglupialem ;/

Co do czego ? czy zawiesc cale auto de mechanika ?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Okropny dzwiek "rozrusznik "

Post autor: ciachotdi » śr lut 08, 2012 17:28

jestem na tym etapie co widać rozrusznik rozebrany nie wiem jak wyciągnąć bendiks aha i czy muszę wyciągnąć elektromagnez Obrazek

zawleczka wyciagnięta w miejscu strzalki z nr 1



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości