TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniocrack » śr lut 01, 2012 12:32

chyba w faq widzialem opis i sam dodawalem jak wyciagnac alterntor w mk4 nie ma az takiej tragedii i masz 100zl w kieszeni a rozrusznik bardzo prosto chyba ze masz oslone pod silnikiem :bajer: wczoraj ja tez po przejechaniu 10km silnik zgasl :grrr: auto do cieplego garazu i ogrzewalem filtr paliwa i puscilo odpalil teraz temp niskie i rozrusznik juz tak ochoczo nie kreci olej gesty



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: jhosef » śr lut 01, 2012 12:42

LordSpooky pisze: Ma byc ponad -30...
No ja właśnie czekam z niecierpliwością na takie mrozy aby zobaczyć co będzie z moim 1,4 TDI PD. Na razie nie ma problemów. Przy -16 nie odpalił od dotknięcia rozrusznika a po 0,5-1s no ale to nic dziwnego. Poza tym od razu pracuje poprawnie. Czekam z niecierpliwością.

Mój AAZ dzielnie odpalił mi przy około -26 po wymianie świec. Ten nie wiem, zobaczymy.



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: LordSpooky » śr lut 01, 2012 13:22

jhosef pisze:
LordSpooky pisze: Ma byc ponad -30...
No ja właśnie czekam z niecierpliwością na takie mrozy aby zobaczyć co będzie z moim 1,4 TDI PD. Na razie nie ma problemów. Przy -16 nie odpalił od dotknięcia rozrusznika a po 0,5-1s no ale to nic dziwnego. Poza tym od razu pracuje poprawnie. Czekam z niecierpliwością.

Mój AAZ dzielnie odpalił mi przy około -26 po wymianie świec. Ten nie wiem, zobaczymy.
Nie ma z czego cieszyc bo ja juz mam osobiscie dosyc po pachy. :C



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dimmer » śr lut 01, 2012 14:21

Witam serdecznie rozwiązał się mój problem z zapalaniem a mianowicie miałem kłopot z zapaleniem czy to zimny czy ciepły , problemy działy sie sporadycznie ujmując raz na miesiąc czasem dwa. odwiedzałem serwisy i nikt nie umiał pomóc gdyż akurat w tym czasie wszystko było ok i nie znaleziono przyczyny aż udało sie całkiem przypadkiem dojść do tego ze problemem odpalenia było zacinanie się dusiciela i autko po prostu nie mogło pociągnąć powietrza i odpalić gdyby czasem ktoś miał podobne problemy to może ten post kiedyś się przyda


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: xxxGlaDxxx » śr lut 01, 2012 14:52

dimmer pisze:problemem odpalenia było zacinanie się dusiciela i autko po prostu nie mogło pociągnąć powietrza i odpalić gdyby czasem ktoś miał podobne problemy to może ten post kiedyś się przyda

Masz na myśli klape gaszącą ?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » śr lut 01, 2012 15:28

Witam,
laszeq1 pisze:a mam pytanie bo sprawdziłem kąt wtrysku i wynosi 38 czy to może być powodem trudności z odpalaniem ??
Przed mrozami było dobrze, czy też ciężko palił?
Ja bym skorygował w granice 55.
Pozdrawiam.


Tomek

laszeq1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 23:02
Lokalizacja: Suwałki

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: laszeq1 » śr lut 01, 2012 16:21

tomek08 pisze:Witam,
laszeq1 pisze:a mam pytanie bo sprawdziłem kąt wtrysku i wynosi 38 czy to może być powodem trudności z odpalaniem ??
Przed mrozami było dobrze, czy też ciężko palił?
Ja bym skorygował w granice 55.
Pozdrawiam.


Tak było dobrze auto mam od miesiąca a wtedy nie było jeszcze mrozów?Co bys skorygował?i w jakim bloku?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » śr lut 01, 2012 16:24

macem, jeśli regulacja jest na kole to zgodnie z obrotami zwiększasz kąt, a w drugą stronę zmniejszasz, jeśli regulujesz cała pompą to zgodnie z obrotami zmniejszasz kat, a w drugą stronę zwiększasz.
Piszę to bo nie pamiętam jak jest w ALH.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: wesol » śr lut 01, 2012 16:25

skorygowal ustawienie kąta wtrysku by w tdi timmening bylo w okolicy 50-55. Jest to najbardziej optymalne ustawienie. Trzeb aluzowac tryz srubki na pompie przy kole przy pasku zebatym i przesuniecie delokatne w odpowiednia strone. Kontra i sprawdzenie na vagu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
TOM28EK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 08, 2009 21:15
Lokalizacja: Nowa Ruda

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: TOM28EK » śr lut 01, 2012 18:57

Witam. A oto mój problem z rozruchem. Silnik ASV.W tamtym roku nie było najmniejszego problemu a w tym mam już dość :( Sprawdziłem już wszystko oprócz kompresji(jestem umówiony na poniedziałek). Wklejam film nakręcony dzisiaj rano przy prawie -20 stopniach :
http://w302.wrzuta.pl/film/8vdYHxdH2Vz/" onclick="window.open(this.href);return false; ... _stopniach
Fakty:
- w baku paliwo z Orlenu - Verva
-wymieniony filtr paliwa(dwa dni temu) + założona pompka gruszka (dla sprawdzenia czy paliwo nie ucieka- przed odpaleniem podpompowałem)
- wtryski wymienione rok temu na nowe 216(korekcje w normie)
- kąt wg VAG 55,
- dawka startowa 24,8 mg
- świece sprawdzone(wymienione rok temu + akumulator profilaktycznie)
- wymieniony czujnik temperatury (grupa 007 przy temperaturze na zewnątrz -5 pokazała : temperatura paliwa -3,4 , temperatura w dolocie -4,5 , a temp. płynu -5. Dziwne tylko było to że w grupie instruments temperatura cieczy była 30 stopni
- przy rozruchu obroty wału pomiędzy 150-220 obr/min
Sam już nie wiem co o tym myśleć. Podejrzewam jeszcze pompę wtryskową którą zmieniłem na wakacjach...mam jeszcze tą starą ale dopóki nie sprawdzę kompresji to nie będę kombinował. Macie jakieś sugestie?


Program by soft-tuning.pl 157KM/341Nm

piotreksz455
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 21:28

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: piotreksz455 » śr lut 01, 2012 21:06

Witam, potrzebuje pomocy mianowicie chodzi o poranny start mojego Golfika 1.9SDI (temp. obecna czyli cały czas poniżej -10)..chodzi o to że po odpaleniu z rury wydechowej wydobywa się chmura,potem przez 5 do 10min jest czysto ale najbardziej niepokoi mnie że gdy auto zaczyna się rozgrzewać z wydechu wydobywa sie dym koloru nijakiego czyli ani czarny ani niebieski ani biały. Potem im bardziej ciepły tym mniej dymu ale tylko do momentu kiedy ruszę bo za mną ciągnie się chmura przez jakieś 200-300m a potem już spokó. Dodam że w lato nie miałem takiego problemu. Jedyne kopcenie pojawiało sie przy przyduszeniu/przeciągnięciu auta ,ale to uważałem za normalny obiaw w dieslu. Proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić..pozdrawiam



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: romanek84 » śr lut 01, 2012 22:40

Witam
Pomóżcie mam taki problem aku ma około pół roku jak przyszły teraz mrozy to auto cięzko odpala, tzn kręci jakby aku był słaby, jakby rozrusznik nie dawał rady ukręcić silnikiem, odpalam auto zakręci i staje na dosłownie może 0.2 dzięsiąte sekundy i dalej tak powoli kręci, poprostu kręci jak maluchy kręciły z rozładowanym aku, na ciepłym też ciężko pali i czasami też tak staje, a jak temp. między 0 a 90 stopni pali idealnie. Może to być rozrusznik??? jeśli tak jutro go wykecał i zawioze gdzieś na regeneracje.
MK IV TDI AJM 115KM



Awatar użytkownika
Pretorianin
sknera z SDI
sknera z SDI
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 23, 2009 22:15
Lokalizacja: Poznań

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Pretorianin » śr lut 01, 2012 22:59

Dzisiaj rano niestety już nie odpaliłem :-(
Do pracy udałem się rowerem...
Po przyjeździe do domu akumulator bezzwłocznie podpiąłem pod prostownik.
Po naładowaniu go, dwukrotnie podgrzałem świece i silnik odpalił :-)
Przy odpalaniu migająca kontrolka ciśnienia oleju i trzykrotny ostrzegawczy sygnał dźwiękowy...



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » czw lut 02, 2012 01:53

Skorygował bym kąt wtrysku, żeby wynosił w granicach 49-55, a raczej bliżej 55.
Wchodzisz w silnik, 08-basik stilling, grupa 000, jak na fotce, druga rubryka to kąt wtrysku lub lekko nad niebieską linię
http://img120.imageshack.us/img120/6151 ... zedtc1.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 227 gości