jak sprawdzac olej:))

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt lip 04, 2006 20:01

Ja zalałem 10W40 po przejechaniu dwóch tysięcy na razie sucho i stan oki, tylko się cieszyć jazdą , olej to Alpina niemiecki kolega go kilka lat zalewa i mnie namówił :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr lip 05, 2006 20:18

Krzylu zgadzam sie w 100% z kolegą :pub: bo kazdy silnik bedzie brał olej i nie rozumiem takich ludzi ze mówia ze mój to jest igła i nic nie bierze ja wczesniej jezdziłem nie stety na lotosie i dolewałem mu na 10000tys ok 1.0 l lecz postanowiłem zmienic olej na castrol 15w40 i teraz na 7500km oleju mi wystarcza bez dolewki ale oczywiscie z miarki ubywado min mniej wiecej z połowy wskaznika.Wiec ludzie nie łykajcie sciemy ze mi to nie bierze bo w to nie uwierze DLACZEGO?? pracuje w zakładzie mechanicznym chyba najlepszym we swoim miescie i tyle co juz widziałem i słyszałem to mi wystarczy wiec głowa do góry i 0,5 - 1.0l to jeszcze nie tragedia



P.S.Kumpla starym kupił nowego scenica(renault) i po przejechaniu 9000tys musiał jechac do serwisu na dolewke bo było na min :bigok:


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr lip 05, 2006 20:33

anton:-), przejadę 7500 tyś swoim 1V tak do 100 km\h i na bagnecie nic nie brakuje (może setka).

[ Dodano: 05 Lip 2006 20:35 ]
Albo nie dawno zmieniłem pierścienie w JR i ma już przejechane chyba 5 tyś. dzisiaj rano sprawdzałem olej i nic nie brakuje.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

romeoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 10, 2006 20:51
Lokalizacja: Głogów

Post autor: romeoo » ndz lip 09, 2006 16:09

Pawel Mejer pisze:
specWROC pisze:zobacze jak nie bedzie brac oleju to zarzuce mu mobila
nie ma co sie oszukiwac,to pewne ze bedzie ci bral olej - to w koncu TD
ja osobiscie nie polecam oleju polskich marek - zarznelem 2 silniki na lotosie - nie katujac autka!!
nie polecam rowniez do twojego VW oleju innego niz mineralny. syntetyk przeleci ci przez uszczelki na zewnatrz jak przez sitko :blush:

hej! mam mk2 1,6 TD przebieg 240 tyś i pomykam na półsyntetyku. w warsztacie polecili mi olej opla jest tani tj ok70 pln a to jest nic innego jak mobil! wymieniam olej co 10-12 tyś dolewki max 0,5-1 l.


zielone jest piękne

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz lip 09, 2006 20:26

1Y 270tys przebiegu... olej lotos 15w 40.... odpala przy -30 z pierwszego strzału.... objade astre 1.6 a oleju od wymiany do wymiany (15tys) nie ubedzie ani kropla :bajer:


Jak silnik jest dobry to nie ma prawa "brac" oleju!!!!! :bigok: w koncu po cos wymyslili pierscienie olejowe i uszczelniacze zaworów.... :green_fuck:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości