kontrolka oleju i kilka pytan do golfa 1.9td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » pn lip 03, 2006 21:54

..prawdopodobnie w srode oddaje auto do znajomego i ma mi cos tam porobic bo ja tez uwazam ze pierscionki sa do wymiany..i oby tylko pierscionki

pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt lip 04, 2006 09:01

Tylko tyle co sie orientuje to pierścienie ( o ile sie nie mylę) nie maja dużego wpływu na ciśnienie oleju z tego co wiem to panewki, pierscienie możesz miec padniete bedzie kopcił żarł olej ale ciśnienie oleju powinno być ok ale jak panewki dostały to pierwsze objawy żę kontrolka się żaży lub się zapala na ciepłym silniku.



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » wt lip 04, 2006 12:04

..wlasnie o to chodzi ze cisnienie jest ok!! ale przed chwila rozmawialem ze znajomym mechanikiem...i mowil ze moze byc chlodnica przytkana!! dlatego sie grzeje strasznie..takze potrzebuje jakiegos srodka do czyszczenia chlodnic-moze ma ktos jakis sposob albo srodek



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt lip 04, 2006 12:13

W każdym sklepie motoryzacyjnym są środki do czyszenia ukłądu chłodzącego ale jak masz mocno zakamieniona to i tak nie pomorze w chłodnicy sa tak małe przestrzenie że ten płyn sobie i tak nie poradzi jeżeli masz juz stałe osady, ale spróbowac warto, nowa chłodnica do MK2 nie jest droga, warto sprawdzić też pompe wody kiedys u mnie na niej nie było żadnych luzów ale po wymontowaniu śmigiełko w środku sie nie kreciło,Tu może być duzo rzeczy i termostat, pompa, zakamieniony układ, kompresja do ukłądu itd- jeżeli sie grzeje.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lip 04, 2006 12:16

spusc płyn wyjmij chlodnice pod wysokie cisnienie wode i jazda syf wyleci
druga opcja to kupno srodka do czyszczenia ukladu chlodzenia na stacjach benzynowych lub sklepach motoryzacyjnych tam masz napisane co i jak



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » wt lip 04, 2006 13:12

Igor1 pisze: nowa chłodnica do MK2 nie jest droga, warto sprawdzić też pompe wody
uzywka 170 pln; nowka 240 pln
..co do pompy to mam nowa bo w zimie mi padla!! no i dzwonilem do sklepu chemicznego i znalezli mi taki plyn (koncentrat) do odkamieniania rur itp. moze pomoze>>sprobowac warto

pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości