ciśnienie w cylindrach a stan aku?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14131
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 22, 2011 21:14

twardy pisze:Michał czemu pytasz o głowice.?
Dlatego,że jak głowica jest rozklekotana (luzy trzonków zaworów w prowadnicach),to ciśnienie lubi spierniczać,a wcześniej nie pisałeś o próbie olejowej.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: oldstaszek » sob sty 14, 2012 23:17

twardy pisze:Pierścienie docieraja się przez jakies 2tyś km , remont robilem w styczniu a miesiecznie robię z 1,5tyś km tak że docieranie odpada.
Gdyby ktoś jeszcze chciał spradzic i zalac ceramizer prosze żeby sprawdził sobie ciśnienie przed i po no i oczywiście podzielil się wiedzą.
pozdr

Był gdzieś temat kolegi oldstaszka o preparacie XADO ale nie mogę znaleść.
Wybaczcie że odkopuję temat, ale...
Proszę nie porównywać ceramizera z rewitalizantami XADO - "chęć to jeszcze nie mieć".
Jak już ktokolwiek zechce sprawdzić sobie ów "C" to niech to wykona po np. dwóch wymianach olejów(jedna też w zupełności wystarczy).

Zainteresowanym mogę przesłać fotki krzywek wałków rozrządu - kolega z naszego forum kiedyś mi przesłał. Pochodzą z jego VW 1,9TDi.
Pytał - jaki element zwizualizuje powierzchnię po rewitalizantach? Najlepiej i najprościej - krzywki wałka rozrządu z uwagi na zmianę obciążeń podczas pracy(w tym oczywiście i śladu współpracy).Zapodaję fotki jako zgadywanka(dwa spotkały się z rewitalizantami a jeden nie).
Obrazek Obrazek Obrazek


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10544
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: doggie » ndz sty 15, 2012 01:00

damcio151 pisze: nie pamietam czy pisałem coś o ceramizerze, ale na pewno pozytywne zdanie mam na temat modyfikatora plus ...
Ooooooooooo właśnie...... to był modyfuckator plus :bigok:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14131
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 15, 2012 06:44

oldstaszek pisze:Zapodaję fotki jako zgadywanka(dwa spotkały się z rewitalizantami a jeden nie).
Dwie fotki z lewej-tak,a ta z prawej-nie.Zgadłem? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: oldstaszek » ndz sty 15, 2012 14:02

Michał_1977 pisze:
oldstaszek pisze:Zapodaję fotki jako zgadywanka(dwa spotkały się z rewitalizantami a jeden nie).
Dwie fotki z lewej-tak,a ta z prawej-nie.Zgadłem? :bajer:
Nie, nie zgadłeś a właściwie zgadłeś połowicznie.
Pierwszy z lewej: wałek rozrządu z VW golf 19,TDi z przebiegiem około 500kkm a w tym ok. 200kkm po dwukrotnym stosowaniu xado. Powiększając fotkę - widać nową strukturę na powierzchni/zainteresowanym mogę puścić fotkę aby mógł powiększyć i do tego opis. Duży przebieg i xado dało w efekcie pełną przebudowę i likwidację wszelkiego rodzaju ubytków na powierzchni(regularne kreseczki).
Fotka środkowa:wałek rozrządu z Audi 2,3 benz. - nie widział rewitalizantów/xado.
Fotka po prawej: Daewoo Lanos - przebieg po zastosowaniu xado ok. 14kkm. Widać mleczną strukturę w postaci"chmurek". Cykl należałoby przedłużyć. Niezależnie od tego - widać jak producent "dokładnie" przeprowadza obróbkę szlifowaniem... :shock:
To by było na tyle... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14131
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

ciśnienie w cylindrach a stan aku?

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 15, 2012 15:54

oldstaszek pisze: widać jak producent "dokładnie" przeprowadza obróbkę szlifowaniem... :shock:
I właśnie to dało mi trochę do myślenia,a w rezultacie wprowadziło w błąd,dlatego obstawiłem,że ten z środkowej fotki miał styczność z xado...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 95 gości